Lezita’nın Pazarlama Müdürü Fatoş Nacar oldu Lezita’nın Pazarlama Müdürü Fatoş Nacar oldu

Afrika’nın 50 ülkesinden 1.500’den fazla iş insanın katıldığı 10. Dünya Sektörler Arası İş birliği Forumu (WCI Forum) 27-28 Şubat tarihlerinde İstanbul’da gerçekleşti. Türkiye’nin en büyük Afrika odaklı uluslararası ticaret forumu bu sene de yeni pazar arayışı içerisinde olan iş insanları ile üretici ve ihracatçıları bir araya getirdi.  Üretici ve ihracatçılar 2 gün boyunca ikili iş görüşmelerine katıldılar.
 

İstanbul Wow Convention Center'da düzenlenen WCI FORUM’da 1,5 milyara yaklaşan nüfusu, yıllık 1 trilyon doları zorlayan ithalat potansiyeli ile yeni pazar arayışı içerisinde olan Afrika'nın 54 ülkesinden gelen 1640 iş insanı Türkiye'den 553 üretici ve ihracatçı ile bir araya gelerek 10.000 üzerinde B2B görüşme gerçekleştirdi.
WCI Forum bu yıl "Gelecek Afrika'da, geleceği yakala!" sloganıyla çıkış yaptı. Forum; iş birliği, inovasyon ve Afrika kıtasında sürdürülebilir ticaretin merkezi olmayı hedefliyor. Katılımcılar arasında bulunan iş insanları, ticari heyetler ve üreticiler, etkinlik boyunca çeşitli sektörlerde iş birliği fırsatlarını değerlendirdiler.

Foruma, Ticaret Bakan Yardımcısı Özgür Volkan Ağar, Gambiya Enformasyon Bakanı Lamin Jammeh, Sudan’ın Darfur eyaletinin Tarım ve Doğal Kaynaklar Bakanı Muhammed Salah, Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) Başkan Vekili Ahmet Güleç, Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Genel Başkan Yardımcısı Abdurrahman Uzun ve İstanbul Hazır Giyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği (İHKİB) Başkan Yardımcısı Mustafa Paşahan ile iş insanları katıldı.

WCI FORUM kapsamında gerçekleştirilen ihracat panelinde ise, Topkapı Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Emre Alkin konuştu. Forumda 2 gün boyunca B2B iş görüşmeleri yapılırken, Türk ve Afrikalı üretici ve ihracatçıların ürün ve hizmetleri tanıtıldı. Öte yandan, 10. Dünya Sektörler Arası İşbirliği Forumu'nda 2023 Afrika Uluslar Kupası'nı kazanan Fildişi Sahili takımı için kutlama yapıldı.