Online mukayese platformları olarak karşımıza çıkan Koalay.com ve Hesapkurdu.com'un güçlerini birleştirerek yollarına devam ettiklerini 2019 yılının Mart ayında sizlere aktarmıştık. Bugün edindiğimiz bilgilere tarafından ise BHL Holdings UK, Hesapkurdu ve Koalay'ın reşitlik hisselerini satın aldı.

Koalay.com ve Hesapkurdu.com kadar aktarılan bilgilere kadar Birleşmiş Krallık merkezli BHL Holdings UK (BHL), yetişkinlik hisselerini takriben 65 milyon dolar toplam değer üzerinden satın aldı. BHL Holdings UK'in toplam hisse oranının yüzde 97,5'e çıktığını da ekleyelim.

Hesapkurdu ve Koalay'ın birleşmesi ile oluşan şirketteki hisselerini satanlar arasında ise kurucular Ömer Paksoy ve Onur Tekin Turhan, Alma Ventures ve NN Group yer alıyor. Hatırlatmak gerekirse NN Group'un Hesapkurdu.com'un yüzde 18'ini satın aldığını 2017 yılının Kasım ayında sizlere aktarmıştık.

Gerçekleşen satmak ile birlikte Hesapkurdu ve Koalay markaları BHL Turkey şirketi çatısı altında yönetilecek. Satın alımla ilgili tüm işlemlerin ise Haziran ayı sonunda tamamlanması bekleniyor. BHL Turkey şirketinin CEO'luğunu ise Hesapkurdu.com'un kurucularından olan Ömer Paksoy üstlenecek.

13 yıl önce kurumsal hayattaki işlerini bırakarak sıfırdan kurdukları şirketin bugün takriben 9 milyon mutlu müşterisi olduğunu gösteren BHL Turkey CEO'su Ömer Paksoy, BHL Turkey olarak önümüzdeki dönemde Türkiye'de mali teknoloji alanında yeni ürünler ve hizmetler sunmayı planladıklarını da aktardı.

Kuruluş amaçlarının, banka ve sigorta ürünlerini bireyler için daha kolay ve transparan bir ayla getirmek ve Türkiye'de mali hizmetlere erişimi yaygınlaştırmak olduğunu andıran Övünç Tekin Turhan ise bu amaçları gerçekleştirme yolunda fazla önemli adımlar attıklarını ve bu ekibin önümüzdeki dönemde daha da güzel işler yapacağına inançlarının tam olduğunu paylaştı.

Kaynak: webrazzi.com URL: https://webrazzi.com/2023/05/11/bhl-holdings-uk-hesapkurdu-ve-koalay-in-cogunluk-hisselerini-satin-aldi/