Dünyaca ünlü Mimar Chris Bosse Turkeybuild İstanbul’da!
Bilgi ve İş Platformu olan Fuarda ayrıca bu yıl ilk kez gerçekleştirilecek “Mimarlıkta Kariyer” etkinliği de geleceğin yapı profesyonellerine ışık tutacak. 

Dünyanın beş büyük yapı fuarından biri olan, 39 yıldır Türk yapı sektörünün ve Bölgenin en büyük fuarı Yapı Fuarı – Turkeybuild İstanbul, RIBA Ödüllü, dünyaca ünlü mimar Chris Bosse’yi ağırlıyor. YEM Fuarcılık’ın konuğu olarak yapı profesyonelleriyle fuar kapsamında buluşacak olan Bosse, “Geleceğin Şehri: Kentsel Çevrede İnsan, Teknoloji ve Doğanın Sinerjisi”başlıklı bir konferans verecek. 

10 - 14 Mayıs 2016 tarihlerinde bölge yapı ve mimarlık sektörünü bir araya getiren 39. Yapı Fuarı – Turkeybuild İstanbul kapsamında gerçekleşecek konferans, fuar alanında, Tüyap İnterexpo Salonu’nda, 11 Mayıs 2016 Çarşamba günü düzenlenecek. Yapı-Endüstri Merkezi organizasyonuyla Türkiye’ye ilk kez gelecek olan Chris Bosse, konferansını “Geleceğin Şehri: Kentsel Çevrede İnsan, Teknoloji ve Doğanın Sinerjisi” başlığında verecek.

LAVA firması kurucusu olan ve Sydney Teknoloji Üniversitesi’nde Yardımcı Profesörlük görevini sürdüren Chris Bosse (Sydney, Avustralya) dünya çapında ses getiren projesi Pekin Watercube projesinin baş tasarımcısı olarak biliniyor. RIBA Ödülü 2008 (En yeni mimar) ve Perspective Dergisi tarafından 40 yaş altı 40 mimar listesinde Asya’nın yükselen yıldız tasarımcısı (2012) gibi önemli uluslararası ödülleri bulunan Bosse, çalışmalarında “Az Şey ile Daha Fazla” (More with less) mottosundan hareketle dijital tasarım, doğa ilkeleri ve en güncel dijital üretim tekniklerini bir araya getiriyor. Bosse; “Az Şey ile Daha Fazla” konseptini; Daha az malzeme/enerji/zaman/maliyet ile daha fazla mimari üretim olarak açıklıyor.
Ödüllü projeleri ile uluslararası alanda saygınlık kazanan Bosse, dijital ve deneysel form bulma ile geleneksel yapı ve mimarinin sınırlarını zorlayan yeni nesil bir mimar olarak tanınıyor. Ünlü mimar, Avustralya, Almanya, Çin ve Vietnam’da bulunan LAVA ile en son teknoloji, araştırma metotları ve uygulama yöntemlerini kullanarak yeni nesil, sürdürülebilir ve inovatif yapılar inşa eden uluslararası bilinirliği yüksek bir mimar olarak oldukça ilgi görüyor.

Bilgi ve iş platformu olan Fuar “Mimarlık ve Mimarlık Kültürü” ve “İş Geliştirme Platformu” Etkinlikleriyle sektöre katkı sağlayacak…
Yapı Fuarı – Turkeybuild Istanbul’un etkinlik takvimine bu yıl birçok yenilik ekleyen YEM Fuarcılık, fuar kapsamında her yıl düzenlenen “İş Geliştirme Platformu Etkinlikleri”ne ek olarak bu yıl “Mimarlık ve Mimarlık Kültürü Etkinlikleri”yle sektöre bilgi akışı sağlayacak. Mimarlık ve Mimarlık Kültürü Etkinlikleri” kapsamında düzenlenecek olan Chriss Bosse konferansının yanı sıra 13 Mayıs Cuma günü “Mimarlıkta Kariyer” etkinliği gerçekleştirilecek. Fuarın bu yıl geliştirilen yenilikleri arasında yer alan etkinlik, Mimarlık Fakültesi’nden mezun olup, yapı sektörünün farklı alanlarında uzmanlaşmış, üst düzey yönetici altı ismi konuşmacı olarak ağırlayacak. Etkinlik mimarlık öğrencilerinin mezun olduktan sonra değerlendirebilecekleri kariyer olanaklarına ışık tutacak.

Fuarın “İş Geliştirme Platformu” kapsamında beş yıldır başarıyla sürdürülen “Konuk Ülke Projesi”nde bu yıl ilk kez bir ülke yerine  Afrika’dan Kenya, Nijerya ve Mozambik “Konuk Bölge Afrika Projesi” başlığı altında ağırlanıyor. Proje kapsamında gerçekleştirilecek olan “Afrika – Türkiye İnşaat Forumu ve İkili İş Görüşmeleri Toplantısı”nda söz konusu ülkelerden gelen üst düzey yetkililer Türk yapı sektörü profesyonellerine Bölge’deki yeni iş ve işbirliği fırsatları hakkında bilgi aktaracak ve iş görüşmeleri gerçekleştirecek. 

Platform’un yenilikleri arasında, bu yıl ilk kez düzenlenecek olan “Hedef Pazar Projesi” de yer alıyor. Bu yıl odağına İran’ı alan proje Kalekim destekleriyle gerçekleştirilecek. Proje kapsamında düzenlenecek  “İran – Türkiye İnşaat Forumu ve İkili İş Görüşmeleri Toplantısı”nda, Türk yapı sektörünün gözde pazarlarından biri olan İran Türk yapı sektörü için barındırdığı yeni iş ve işbirliği fırsatları çerçevesinde değerlendirilecek.
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.