Yolcu Hizmetleri ihracatında hedef % 12'nin üzerinde büyüme!

Ekonomi Bakanlığı Tarafından yürütülen 2023 Hizmet İhracatı Stratejisi Projesi Kapsamında Türkiye ihracatçılar Meclisi (TİM) Elektrik Elektronik çalışmalarını sürdürüyor Hizmet İhracatçıları Birliği (TET) A.Ş. ettik. Bu amaçla 2023 Ulusal Hizmet İhracatı Strateji Belgesi oluşturulması Için sektör paydaşlarının Katıldığı Bir dizi çalıştay Başlatan TET, "Yolcu Taşımacılığı Hizmetleri Sektör Stratejisi Çalıştayı" nı 2 Haziran'da gerçekleştirdi. Çalıştayda Tüm sektör temsilcilerinin hazır bulunarak sektörün ihracat Konusundaki sıkıntıları, çözümleri hedefleri tartışılıp Ortaya kondu ettik.

Bugüne Kadar; 'Kültür Hizmetleri', 'Eğitim Hizmetleri', çalıştayları tamamlanırken, 've Seyahat Hizmetleri', 'Sağlık Hizmetleri', 'İnşaat Müteahhitlik Teknik Müşavirlik Hizmetleri A.Ş.' Alanında çalıştaylar Da 'Yük Eşya Taşımacılığı Hizmetleri A.Ş.' 'Bilişim, Yazılım Telekomünikasyon Hizmetleri A.Ş.' önümüzdeki dönemde yapilacak.

Tüm çalıştaylar tamamlandığında imkb '2023 Ulusal Hizmet İhracatı Strateji Belgesi'hazırlanacak.

'150 milyar dolarlık Hedefe Bir adım daha yaklaşıyoruz'

Yolcu Taşımacılığı Hizmetleri Sektör Stratejisi Çalıştayı'nın konuşmasını ACILIS TET Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Fatih Kemal Ebiçlioğlu Yaptı. Ebiçlioğlu, "Calıştaydan çıkacak sonucun, 2023 Yılında 150 milyar dolar Hizmet İhracatı hedefimiz doğrultusunda atılacak önemli Diğer Bir adım OLACAKTIR" dedi.

Türkiye ziyaretinde Dünyada yolcu Taşımacılığı Alanında Büyük değişimlerin yaşandığına dikkat çeken Ebiçlioğlu, yolcu taşımacılığına İlişkin şu Bilgileri verdi: "Dünyanın bir ucundan Diğer Ucuna yolculuk etmek artık hem daha Ucuz hem de daha kolay. Bu Ülkemizin Konuda oğlu 10 Yılda Çok Önemli Bir gelişme yaşadığını rakamlara bakarak da görüyoruz. Dünyada ulaştırma Hizmet ticaretinde 955 milyar dolarlık Bir pazardan bahsetmek mumkun. Eklendi bunun icinde Havayolu taşımacılığının Büyük Bir payı oldugunu söyleyebiliriz. Türkiye'de de son 10 Yılda özellikle Havayolu taşımacılığında Büyük sıçramalar yaşandı. Havayolu taşımacılığı, yolcu Taşımacılığı ihracat rakamlarına Ülke bazında baktigimizda Türkiye'nin 7,9 milyar dolarla Dördüncü Sırada oldugunu görüyoruz. Türkiye, yeni özellikle Havalimanı'nın devreye girmesiyle Büyük Bir sıçrama yapacaktır. İlk bölümünün 2018'de tamamlanacağı Yeni Havalimanı Havayolu taşımacılığı, yolcu taşımadan yer Bakımları Bakım Oranim ihracatına Kadar Önemli Bir ivme kazanacaktır ettik. "

Türkiye'nin özellikle son 13 Yılda Havayolu taşımacılığında Bir sıçrama gerçekleştirdiğini hatırlatan Ebiçlioğlu, "Dış hatlara yolcu Taşımacılığı yapan Havayolu Şirket Sayısı 2003'te on iki Iken bugün altıya yükseldi. 2003'te sadece sadece 60 dýþ Noktaya Uçuş gerçekleştiren Havayolu Şirketleri bugün 258 dýþ Noktaya Uçuş gerçekleştiriyor. Dış Hatlar yolcu size toplam 33 milyon 756 Iken 2014 Yılında Yüzde 400'e varan Bir artışla 165 milyon 720 bine ulaştı ettik hatlar Türkiye Olarak Havayolu yolcu taşımacılığında 2002 Yılında iç. Havayolu Taşımacılığı 2002'den bu Yana Hızlı Bir yükseliş trendinde. Bu Rakamlar da Bize sektör Açısından 2023 hedefine ulaşmadaki hedeflerimizi mumkun kılıyor "diye konuştu.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.