Bakan Soylu, Erkam Yıldırım iddiaları için ne dedi?
banner121

İçişleri Bakanı Süleyman Asilzade, organize suç örgütü lideri Sedat Peker'in iddialarına ilişkin canlı yayında açıklamalarda bulundu.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Habertürk'te Kübra Par'ın sunduğu programda gazeteciler İsmail Saymaz, Merdan Yanardağ, Veyis Ateş ve Mehmet Akif Ersoy'un sorularını yanıtladı.

Bakan Asilzade, Sedat Peker'in hakkında 7 videoluk iddialarına ilişkin izah etme yaptı. Asilzade "Organize suç şüphelisinin bu iftiralarının hepsi saçmalıktır. Tümü saçmalık, sapkınlık var. Bir vesayet ortaya koymaya çalışıyor ve sessizlik başat. İpe-sapa gelmez olarak görmedim lakin sözcülük yapıyor" dedi

Aristokrat, Peker'in hakkında 7 videoluk iddialarına ilişkin yorumlama yaptı. Aristokrat "Organize kabahat şüphelisinin bu iftiralarının tümü saçmalıktır" dedi. İstifa etmeyi düşündünüz mü?" sorusuna ise Soylu "Hiç düşünmedim" yanıtını verdi.

Asilzade'nun açıklamaları şu şekilde:

Çocukluğumdan itibaren siyasetin içindeyim. 1980 darbesinde 11 yaşlarındaydım ama gördüm. Gaziosmanpaşa'da bir evimiz vardı. Babam Hak Partisi'nde siyasetçiydi. Evden çıkarken bodrum katımıza bomba konulup konulmadığını denetleme ederek çıkardık.

O tarihlerde bazıları erketeye yatmışsa onu defalarca böyle seçici her zaman bir şey yapacak gözle bakarlardı. Nazlı sokaktı bizim sokağın adı. Gözümün önünde bir kişi taradılar. Daha Sonra siyasetin birçok alanında tahsis yaptım

Siyaset ve demokrasi bize şunu öğretti ya göründüğün gibi ya da olduğun gibi. Çünkü siyaset insanların sizi kendiniz için yok sizi kendilerini yönetmeleri için vekalet vererek, manâlı bir adalet veriyorlar.

"İDDİALARIN HEPSİ SAÇMADIR"

Bizim neslimizin bizden sonraki nesle bir borcu var. Yaşadıklarımızı onlara aksettirmeden gelecek nesillere huzurlu bir Türkiye bırakabilmek. Onun için açık olmalıyız. O yüzden hiçbir şeyden korkum yok. Partimden de ailemden de... Yaptığımız işi dürüst yapıyorsak, eğer alengirli işler yapıyorsak korku dağları aşar.

Bu olaylar başlayınca, şunu söyleyebilirim bir organize kabahat şüphelisinin, Türkiye'de herkesin bildiği tanıdığı birisinin bu iddialarının hepsi saçmadır.

Birinci kısımlarda şahsımla ilgili bir şey yoktu ve o zaman devreye girdim. Hepimiz eski Türkiye'yi biliyoruz. Bir lekeli plan var ortada. Bir delinin, her türlü sapkınlığın içinde olan bir kişinin kullandığı sözler olarak görmedik. İstihbaratta binlerce elemanımız var. Öteki çetelerle nasıl çaba ettiğimizi biliyorum. Ara Sıra en büyük uçuşturucu kaçakçılarını teröristler üzerinden yakalıyorduk. Baktım ama bir eleman bir sözcülük ortaya koyuyor. İddiaları en ince ayrıntısına kadar abes olsa da devleti maksat alıyor. Türkiye'de kendi adına bir vesayet ortaya koymaya çalışıyor. Nerdeyse herkese ipiniz elimizde diyor ve bir sükunet egemen.

"SAHAYI TAM TEMİZLEMEDEN BİR HAMLEYE GİRİYORLAR"

Sonuç Olarak terörle mücadele etmişiz ve terör ekonomisine darbe vurduk. Uyuşturucu ile çaba ediyoruz. Türkiye tarihinin en önemli operasyonlarını yapıyoruz. FETÖ ila mücadele ediyoruz. DEAŞ yanı başımızda. Sahayı bütün temizlemeden bir hamleye giriyorlar.

Yıl 2015 ben AK Parti Genel Başkan Yardımcısıyım Başbakan Ahmet Davutoğlu, bir MYK toplantısında Davutoğlu'nun ağzından 'HDP ile anayasa yapabiliriz' cümlesi çıktı.

"ERDOĞAN'I ETKİSİZ AYLA GETİRMEK İSTEDİLER"

Tercih geçti ve AK Parti çoğunluğu elde edemedi. Ya CHP ile yapacak veya diğerleri ile yapacak. Lakin bugünkü gibi hatırlıyorum birincil MYK'da bugün DEVA Partisi'nin başkanı Ali Babacan, hiç bu işlere bakmamalıyız hükümeti ayakta tutmalıyız. Ben de dedim ama, 'bizim sorumluluğumuz demokrasiyi ayakta yetişmek, zorundayız" Bu seçim tamamlanmamıştır kampanya devam etmektedir. Ve kasımda tercih oldu.

Sayın Davutoğlu ve ekibi CHP ile koalisyon için canhıraş uğraştılar. Biz bir kısım arkadaşımız bunun hatalı olduğunu söyledik.

Tasa ne? Tasa Recep Tayyip Erdoğan, onu külliyede etkisiz işik halkasi getirmek.

Davutoğlu bize 'hepinizin odasında neler konuşulduğunu biliyorum' dedi. Biz donduk kaldık. Başka zamanlarda maddesel takipler olduğunu da duyduk.

Daha Sonra sayın Cumhurbaşkanımızla külliyede birlikte olduk. CHP ile bir iktidar hazırlığı laf konusu dedim. Bana sen ne düşünüyorsun diye sordu. Rahmetli Erbakan 1974'te yaptı. 1991'de DYP-SHP ile yaptı. Sonra veleddalin amin.

Bu uğraş 1 Kasım seçimlerinden sonradan da devam etti. Davutoğlu'nun etkin olduğu tink tank kuruluşlarından birinin başına HDP'li Mithat Sancar getirildi. Sancar şunu söyledi, "1-Apo içerden çıkacak. 2-Suriye'de bir devlet kurulacak. Başına Apo geçecek. 3- Türkiye'de özerk bir anayasa olacak.

"DAVUTOĞLU ALEYHİNDE TOPLANAN İMZADA DAHLİM VAR"

Biz sonradan bunların nelere sebep olduğunu gördük. Ben teşkilat başkanıydım. Çalıştım da Davutoğlu'yla. Aramızın mükemmel olmadığı bir dönem yaşadık onunla. Fazla tehlikeli bir noktaya gidiyor ülke diye konuştuk arkadaşlarla. Bir Recep Tayyip Erdoğan ve bundan başka dışarda onun dışarıdan sıkıştırıldığı bir süreç var. Hemen burada ortaya meydana çıkan süreçte biz arkadaşlarımızla mücadele başlattık. Sayın Davutoğlu'nu partinin içerisinde partinin genel kuruluş kodlarına uygun hareket etmediği kanaatini bir vesileyle gördük. Bir MKYK öncesinde imzalar toplandı. Bunda benim dahlim var.

Biz zihninde olan HDP ve Kuzey Suriye meselesini kendi siyasal anlayışımızdan uzaklaştırmış olduk.

"AMAÇ TÜRKİYE"

Bugün Suriye'de bir devlet kurulmaya çalışılıyor. ABD'nin üstlerinin sayısı 6'dan 14'e çıktı. Türkiye'ye aleyhinde bir ekonomik saldırı var. Türkiye'nin kendine ait bir anayasası olsun, Türkiye Suriye konumuna düşsün istediler.

Burada amaç Türkiye. Fazla kolay bir işlem var. Türkiye siyasal istikrarı nasıl sağlıyor? MHP ile AK Parti işbirliği ile.

Her gün bir bombanın patladığı bir dönem yaşadık. İstanbul'da AVM'lerin açılamadığı dönemler oldu.

Bu değin cürümün işinde olan bir birey tecavüz etmiş bir kıza. Karakola gidiyorlar ve olay kapanıyor. Burada zanlı Peker, belgesi var.

Bilecik'e gidiyor. Orada kim var? Veli Ufak var.

PEKER SORUSUNA CEVAP VEREMEDİ

Aristokrat, “Sedat Peker Rize'den Edirne'ye değin AK Parti için mitingler düzenledi. AK Parti'nin aile fotoğrafına girdi. AK Partililer kendisini çok seviyordu. Siz 2012 yılında tecavüz dosyası var diyorsunuz. Bu zamana dek niçin ses çıkarmadınız Peker'e?” sorusuna yanit veremedi.

Soylu, “Niçin özne sizsiniz? Kendiniz yalnız hissediyor musunuz?” sorusuna şu yanıtı verdi:

"Ben hükümetin bir üyesiyim AK Parti'de idare de yaptım. Yalınkılıç uğraş de yaptım. Terörlü mücadele ediyorum. Türkiye'de 15 Temmuz civarında 5 bin 500 birey katılıyordu, bugün 12 birey katılıyor. Türkiye'de organize kabahat örgütleri açısından 355'i çökertildi. 395 uyuşturucu çetesi çökerttik. Buna siz yalan dersiniz ben her şeyi kabul edeceğim. Okulların önünde çocuklara uyuşturucu satılıyordu. Bonzai içen çocuklar sokaklarda zombi gibi duruyordu. Bizim için FETÖ ile mücadelede sert gidiyor diye eleştiriyorlar, bunun içinde bir takım büyüklerimiz de var."

"PEKER'İN KORUMAYA İHTİYACI MI VAR?"

İsmail Saymaz’ın “Akademisyenlerin kanıyla duş alacağız dedi. Kendisine tebrik etti AK Partililer. CHP lideri Kılıçdaroğlu'na korkutma içeren mektuplar geldi. Ben Feyzi İşbaşaran'ı dövdürttüm dedi. Ben Doğan Grubu'nu bastırttım dedi. Bunu benden milletvekili istedi. Bir CHP'li böyle bir şeyle anılsaydı hakkında işlem yapılmaz mıydı? Bunun ilgili Metin Külünk hakkında işlem yapılmayacak mı?” sorusuna Soylu, şu ifadelerle cevap verdi:

Terör örgütlerinde bulunan isimler kendi meşruiyetini oluşturmaya çalışırlar. Sedat Peker'in korumaya ihtiyacı mı var? Ben akademisyenlerin kanıyla duş alacağım demesi AK Parti'nin aleyhine midir? Sadece AK Parti ile ilgili biri yok ki... Organize suç mensupları bazı lokal zafiyetlerden meşruiyet oluşturuyorlar.

"BATAKLIK OPERASYONUNUN İLK İHBARI ŞAHSIMA GELDİ"

16 Ocak 2015'te DHKP-C tehdidi ile kendisine koruma veriliyor. Hemen meslek bundan sonradan. İstanbul Güvenlik Müdürü Selami Altınok, terörden sorumlu müdür de Mustafa Çalışkan. Nurettin Demir Kadıköy Güvenlik Müdürü. Özgür Taşdemir güvenlik müdürü ihraç edildi. En irtibatlı olduğu birey Sedat Peker. 2015 yılında sanal bir tehditle Nurettin Demir kardeşinden kalan DHKP-C mirasıyla bir kurgu yapar ve koruma verilir. Acilen Nurettin Demir FETÖ'den içerde. 27 yıldır benim telefonum aynı. Bataklık operasyonunun ilk ihbarı şahsıma geldi. Herkes bilir benim ihbar hattım geniştir. Kapıkule'ye şu mal gelecek dendi ve ihbar dürüst çıktı.

Nurettin Demir sahte ihbar yapıyor. Benzer sahte ihbar ne vakit oldu. Canan Kaftancıoğlu'nun korumalarını aldım. Ortada tehdit yoktu. Kaldırın dedim kaldırdılar. Ben korumayı kaldırdım 15 gün daha sonra DHKP-C tehdit etti. Bir sektör oluşmuş Sedat Peker'de başka yerde de oluşan bir sektör. 2017'de Bağımsızlık Taşdemir, iki yerde kumarhanesi var. Bu kumarhanelere DHKP-C tehdidi sebebiyle koruma sağlayacak imkanı oluşturdular. Ben bunu 2018'de öğrendim. Pervin Buldan'a korumayı ben verdim. Bir provokasyonla karşı karşıya kalmamak için.

Peker, yurtdışına çıktığında koruması yanında değildi. Kimin burada bir suistimali varsa soruşturma başlattık.

Asilzade, Saymaz'ın "Metin Külünk ile ilgili ve Hürriyet'in basılmasıyla ilgili bir soruşturma var mı?" sorusuna, "Fevzi İşbaşaran'ın dövülmesiyle ve Hürriyet'in basılmasıyla ilgili bir bilgim değil. Organize suç örgütü liderleri her yere sızabilir. Benim adımı kullanan 30 birey hapse girdi. Bunlar ipe sapa gelmez bir kişinin iddiaları. Buna bakarsak herkesi içeri almamız lazım" cevabını verdi.

“Erdal Araz'ı tanıyor musunuz? Korkut Eken ve Ağar hakkında soruşturma başlatıldı mı?” sorusuna Asilzade'nun yanıtı:

"Ben siyaset hayatım her tarafında binlerce insanla ilişki oldum. Beni bir tane finanse ettiğini söyleyen birisi olsun kimsenin yüzüne çıkmayacağım. 1995 yılından beri şirketim var fatura keserim. Biz transparan olmazsak milletin kılıcını sallayamayız. Erdal Araz partinin bir yetkilisi. Bir kişi birisiyle ilişki kurdu diye onu tüm partiye teşmil etmek zavallılıktır."

KUTLU ADALI AÇIKLAMASI

"Sedat Peker'in kardeşi ruhsatsız silahtan gözaltına alındı. Sahiden Kutlu Adalı soruşturmasından gücenmek zorunda. İçişleri Bakanı olarak benim görevim önleyiciliktir.

Kutlu Adalı cinayetiyle ilgili en minik açık varsa hemencecik devreye girmemiz lüzumlu. Beyaz Toroslar varsa, işkence varsa faili meçhuller varsa bana hesap sorun."

"4,5 YILDIR İŞKENCE İLE İLGİLİ EN UFAK BİR ŞEY ÖNÜMÜZE KOYMADILAR"

Ben Milletlerarası Af Örgütü'nün muhatabıyım. Bana geldiler. Özellikle FETÖ'nün salondaki fotoğrafları vardı ya. Anadolu Ajansı'nın geçtiği fotoğraflar. Oradaki spor salonda. Burada biz Af Örgütü ile ilgili her seferinde karşı karşıya geliriz. Her seferinde onlar Türkiye'de gideceği yerleri söylerler. Göndeririz, her yeri ziyaret ederler. 4,5 yıldır gaddarlık ile ilgili en ufak bir şey önümüze koymadılar. Sistematik cefa ile ilgili önümüze bir şey koymadılar. Bunların tümü siyasal gözlükle bakarlar.

Türkiye'de gaddarlık ile ilgili saptama yok. Fena muamele ile ilgili tespit var. O nerede biliyor musunuz, uyuşturucu örgütleriyle mücadelede. Ben 'bacaklarını kırın' dedim ya, benden kaynaklanıyor.

SOYLU'DAN AĞAR'A 'YALIKAVAK MARİNA' ÇAĞRISI: POZİSYON ALDIK

Sayın Ağar meselesine gelirsek, 1995'te DYP'den ilçe başkanıyım. Sayın Çiller'in desteklediği adaya aleyhinde kazandım. O süre Sayın Ağar milletvekiliydi. Biz Mehmet Ağar'a karşı o dönem karşısında hareket ettik. 1999 geçti 2002'de Çiller'le genel başkan kim olabilir diye konuşuldu. 32 yaşındayım o vakit. Sayın Çiller beni severdi. Ufuk Söylemez olur dedi olmaz dedim. Kemal Çelik olur dedi, olmaz dedim. Böyle bir sürü ad konuşuldu. En sonunda kendimi istiyorum sandı. Sen olursun dedi, sayın başbakanım ben çocuğum dedim. İlhan Kesici olabilir dedim. Biz İlhan Kesici'yle birlikte Mehmet Ağar'a aleyhinde pozisyon aldık.

2002'den 2007'ye kadar Mehmet Ağar'a karşısında muhalefet ettim DYP'de. Ben bir devlet bürokratının sivil siyasette yer almasına aleyhinde oldum. Ahmet Davutoğlu'nun bir bürokratı istifa ettirip milletvekili yapmasına da karşısında çıktım. Korkut Eken gibi, Cevat Öneş gibi tiplerin devlet kurumları namına konuşmasına karşısında gelenlerden biriyim.

Sayın Ağar'ın bir marinada tayin alması içten değil. 48 içinde ben olsam o görevden ayrılırdım. Bu tip adamlar bu gibi yerlerde bulunsa bunu bir yerlere yormak kolaydır."

10 BİN DOLAR BÖLGE AK PARTİLİ KİM?

Merdan Yanardağ'ın "10 bin dolar alan AK Partili kim? Dönüş biletimdi diyor sizin için? bunlara ne diyorsunuz?" sorusuna cevap veren Asilzade, şunları söyledi:

"Balkanların en büyük kabahat örgütü liderini Antalya'da yakaladık. Kafasına çuval geçirip gönderdik. Sonradan Azerbaycanlı bir örgüt lideri Türkiye'de meslek gerçekleştirmek istedi ve yakaladık. Mahkeme bu kişiyi geri gönderme merkezinden Azerbaycan'a gönderdik. Daha Sonra döndü Türkiye'nin boyunca hareket etti. Ve Antalya'da öldürüldü. Mindia var başımın belası Gürcü. Gürcistan bunu istemedi. Hapise koyuyoruz anlaşıyoruz, çıkıyor. En sonunda kimse istemedi Beyaz Rusya'ya gönderdik."

"BEN BİR SİYASETÇİ DEDİM PARTİSİNİ SÖYLEMEDİM"

Ben bir siyasetçi dedim partisini söylemedim. Ben işin bir parçasını söyledim. Biraz daha ötesi var. Ben yargıya başvurdum arkadaşlar, adalet beni çağıracak ve diyeceğim fakat, bu kabahat örgütü lideri Bursa'daki şu olayda 18 kişi tutuklandı. Bu kabahat örgütü liderinin dosyası niçin ayrıldı. Ben bunu soracağım. 2018'de başlayan bu soruşturma yurt dışına çıktıktan işlem yapıldı. Dosya İstanbul Emniyeti'nde duruyormuş bana sordular ne yapalım diye? Derhal işleme koymalarını söyledim.

"BENİM DÖNÜŞ BİLETİMDİ DİYOR SİZİN İÇİN NE DİYORSUNUZ?"

Bir sapkının sözleri ciddiye alınamaz. Hadi işsizdi babamın ricasıyla danışman olarak yanıma aldım. Sonradan internet sitesine kurmasına da yardımcı oldum. Takviye ettiğim insanlardan hayatım boyunca yardım istemedim. Cep telefonum burada. Hadi Özışıkla ilgili söz söylediği anda benim bütün kimyam daha aşağı üstteki oldu. Sedat Peker bunla YouTube programı yapmak istiyormuş, ben de karşı çıktım.

ÖZIŞIKLAR HAKKINDA

Hadi Özışık'ı 30 yıldır tanıyorum, burada tanıyanlarınız da var. Bir insanın işsiz kalması fena bir şey yok, gazeteci. Ya Hadi işsiz sen yanında al dedi. Aldım, iyi de iş çıkardı. O zamanlar internet falan yoktu. İnternethaber'in kurulmasına da destek verdim."

Asilzade: "Destek ettiğim ve yardım olduğum insanlardan hiçbir şey istemiş değilim. Cep telefonum var, getirteyim. Cep telefonumu bana getirir misiniz? Getirin şu cep telefonumu. 13'ünde, 13'ünde... Hadi Özışık'la ilgili laf söylediği andan itibaren kimyam alt üst oldu.

KIRMIZI BILDIRI ÇIKARILMADI MI?

Ayrıca İstanbul, Bursa ve İzmir'den araması var. Thodex'le ilgili bülteni 2 buçuk saatte çıkardık. Peker'le ilgili başvuru ettik. İnceleme bölümüne aldılar. FETÖ'cüleri de böyle yaparlar.

PEKER'LE İLGİLİ CUMHURBAŞKANI İLE GÖRÜŞTÜNÜZ MÜ?

Sayın Cumhurbaşkanı ile genel bir değerleme yaptık. Sayın Cumhurbaşkanı benim liderimdir. AK Parti'nin Türkiye'de nasıl bir yer oluşturduğunu bütün ırk biliyor. Bunun nasıl bir plan olduğunu halk biliyor. Sayın Cumhurbaşkanı genel değerlendirmesini göreceksiniz Türkiye'nin yarına daha emin atmaları için tanımlama yapacaktır. Sayın Cumhurbaşkanı izah etme yaptı sırası gelmişken oldukça net.

PEKER'LE ERDOĞAN'IN FOTOĞRAFI HAKKINDA NE DÜŞÜNÜYORSUNUZ?

O fotoğraf bir düğünde çekildi düğüne herkes gider. Ben de gidebilirdim fakat gitmedim. Bu adamla hiçbir yerde bir arada bulunmadım.

SEDAT PEKER'İ ALMAYA BİR EKİP GİTTİ Mİ?

Türkiye Cumhuriyeti güçlü bir devlettir. Tüm dünya üzerimize gelirken Doğu Akdeniz'de biz varız, Libya'da biz varız. Karabağ'da biz varız. Kuzey Irak'ta biz varız. Bunların herkes Türkiye'nin rüyasında göremeyeceğiz adımlardır. Hiç merak etmeyin etrafımızdaki bir coğrafyada böyle birinin barınmasına müsaade etmeyiz. Bu kabahat örgütü Türkiye'den özür dileyecek ve kuzu kuzu cezaevine girecek. Çıktıktan sonradan da etrafındaki şebeleklerle irtibat kurmayacak. Bu bedeli ödeyecek. Bir taraftan FETÖ'ye övgüler düzeceksin. ByLock konuşmaları elimizde. ByLock konuşmalarında onun için denilenleri biliyoruz.

Eşi Özge Peker bütün mali işlemlerini yürüten kişi. İki tane güvenlik görevlisini açığa aldık. Eşinden yıllardır para alıyorlarmış. Bu kabahat örgütüyle ilişkili herkes bunun bedelini ödeyecek.

AK Parti bakanlarıyla ilgili bir olay olduğunda fazla çabuk istemsiz hareket belirten bir kuruluş. Ama sizinle ilgili böyle bir şey göremedik. Siz istifa ettiğinizde tweet yağmuru olmuştu. Bu süreçte AK Parti'de bir sükunet var. Kendinizi yalnız hissettiniz mi?

Bunun bir işlem olduğunu biliyorum. Bunun sadece ucuz bir elemen göre gerçekleştirildiğini görüyorum. Kendimi niçin yalnız hissedeyim. Sadece benim konuşmamın nedeni görevim icabı. İçişleri Bakanı olarak bu olayla ilgili konuşmak benim görevim. Yalnız olup olmadığımı görürsünüz.

Bugün BBC'de Peker'in iddiaları için hükümet yetkilileri doğru dedi. Bunun için ne diyorsunuz?

BBC Türkçe bir dezenformasyon kanalıdır. Burada bir yanlış var. İngiltere'yi de uyardım bunun için. Kimin Türkiye'ye işlem çektiğini hep beraber biliyoruz.

10 bin dolar alan siyasetçiyi savcıya söyleyeceğim.

Silivri Emniyet Müdürü Hakan Işine Düşkün'ın intihar olayı var. Bir kazayla ilgili bakanlık koruma müdürü devreye girerek iki bağımsızlık bıraktırılıyor ve bunun üstüne intihar ediyor. Bu iddia dürüst mu?

Ben yalnızca dışardakilere aleyhinde uğraş etmiyorum. İçerde de bıkkınlık var. Ali Tarakçı diye bir adam var. Yerel gazeteci lakin derin bir gazeteci. 25. 09. 2017 yılında Süleyman Asilzade'nun oğlunun arabulucu nasıl durduruldu? Bakan Asilzade devreye girmesine rağmen yarım saat araba aranır. İstanbul Emniyet Müdürü telefona çıkmaz diye bir haber yaptı. Biri çıkıp demez mi böyle bir olay yok diye. Koskoca içişleri bakanı çıkıp oğlumun aracı aranmadı nasıl desin. Benden önceki içişleri bakanının oğlunun evinden para sayma makinası çıktı. Çocuğuma daima tembih ettim, işinde gücünde ol dedim. Silivri Emniyet Müdürü'nün ölümünün bunula alakası değil natürel.

Osman ve Hızır Kaptan Gaziosmanpaşalıdır. DYP kurucu üyesidir babaları. Eve gidiyordum koruma şube müdürü aradı. Osman ve Hızır Kaptan'ın annesi kalp krizi geçirdi. Silivri'de gelirken polis durdurmuş annesinin durumu ağır bir şey yapabilir misin? dedi.

Benim bilgim bu kadar. Sonradan birisi geldi Silivri Emniyet Müdür intihar etmiş dedi. İstanbul Emniyet Müdürü ne sordum kem küm ediyor. Daha Sonra Koruma Müdürü ile konuştum. Anladığım kadarıyla emniyet müdürü 3 dakikalık görüşmüş Koruma müdürüyle. Burada bu konuşmada ne var.

BAKAN SOYLU'DAN "İSTİFA" AÇIKLAMASI

Hiç düşünmedim. Benim istifa edeceğim hiçbir yasal dayanak yok. 

Reşat Hacı Fazlıoğlu'nu tanır mısınız? Bu birey Sedat Peker'in akrabası mı?

80 öncesinde onların Yargı Partisi'nin yanında ofisi vardı. Sedat Peker'in akrabası değil diye biliyorum. Bir Zamanlar ufak bir yerdi Gaziosmanpaşa orda cümbür cemaat birbirini tanırdı. Benim kanunsuz bir kişiyle bir tane ilişkimi bulamazlar. Ben kimin yerine il başkanı atandım. Ben Mehmet Ağar'ın dayısının yerine atandım. Tam beş buçuk ay silahlı adamlar benim il başkanlığımı bastı. Ben sosyeteden gelmiş bir adam değilim. Bunu yapanlar Mehmet Ağar'ın dayısı o ekibin işiydi.

Binali Yıldırım'ın oğlu Erkam Yıldırım'ın kokain rotasını yönettiği iddia ediliyor. Ne diyorsunuz?

Dünyanın en iğrenç yalanlarını meydana getirip siyasetin ana malzemesi gerçekleştirmek bir operasyondur.

Adamın birisinin yalanları üzerinden ülkede başbakanlık yapmış kişiye bu ithamların yapılmasına müsade vermeyin.

Kolombiya'da 10 Haziran'da tweet atıldı. Denildi ki "İzmir limanına gidiyordu" denildi. Pandemi vardı arkadaşlarımız geldi durumu anlattı. Biz adamlara 25'inde ulaşabildik. Bu fena bir şey mi hayır. Müşterek video konferans yaptık. Orada dediler ama "Bu balkan grubunun işi" bunu niye soruyorlar biliyor musunuz? Buradan nereye uzanacağımızı öğrenmek istiyorlar. Geçen yakaladığımız 1.5 ton esrar işini 3 yıl takip ettik. Lakin bize Kolombiya makamları veri vermedi. Kendi istihbaratımızla yakaladık.

Kaynak: www.patronlardunyasi.com URL: https://www.patronlardunyasi.com/haber/Bakan-Soylu-Erkam-Yildirim-iddialari-icin-ne-dedi/250837
Anahtar Kelimeler:
ErkamIddialarıDedi?
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.