Süleyman Soylu, Sedat Peker'in iddiaları hakkında ne dedi?
banner121
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, organize suç örgütü lideri Sedat Peker'in iddialarına ilişkin canlı yayında açıklamalarda bulundu.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Habertürk'te Kübra Par'ın sunduğu programda gazeteciler İsmail Saymaz, Merdan Yanardağ, Veyis Alev ve Mehmet Akif Ersoy'un sorularını yanıtladı.

Bakan Soylu, Sedat Peker'in hakkında 7 videoluk iddialarına ilişkin açıklama yaptı. Soylu "Organize kabahat şüphelisinin bu iftiralarının tümü saçmalıktır. Tümü saçmalık, sapkınlık var. Bir vesayet ortaya koymaya çalışıyor ve sessizlik baskın. İpe-sapa gelmez olarak görmedim ama sözcülük yapıyor" dedi. 

Aristokrat, Peker'in hakkında 7 videoluk iddialarına ilişkin açıklama yaptı. Asilzade "Organize kabahat şüphelisinin bu iftiralarının tümü saçmalıktır" dedi. İstifa etmeyi düşündünüz mü?" sorusuna ise Aristokrat "Hiç düşünmedim" yanıtını verdi.

Asilzade'nun açıklamaları şu şekilde:

Çocukluğumdan itibaren siyasetin içindeyim. 1980 darbesinde 11 yaşlarındaydım fakat gördüm. Gaziosmanpaşa'da bir evimiz vardı. Babam Hak Partisi'nde siyasetçiydi. Evden çıkarken bodrum katımıza bomba konulup konulmadığını denetleme ederek çıkardık.

O tarihlerde bazıları erketeye yatmışsa onu her zaman böyle seçici daima bir şey yapacak gözle bakarlardı. Nazlı sokaktı bizim sokağın adı. Gözümün önünde bir kişi taradılar. Sonradan siyasetin çoğu alanında tayin yaptım

Siyaset ve demokrasi bize şunu öğretti ya göründüğün gibi ya da olduğun gibi. Çünkü siyaset insanların sizi kendiniz için değil sizi kendilerini yönetmeleri için vekalet vererek, manâlı bir yargı veriyorlar.

"İDDİALARIN HEPSİ SAÇMADIR"

Bizim neslimizin bizden sonraki nesle bir borcu var. Yaşadıklarımızı onlara aksettirmeden gelecek nesillere huzurlu bir Türkiye bırakabilmek. Onun için açık olmalıyız. O yüzden hiçbir şeyden korkum yok. Partimden de ailemden de... Yaptığımız işi içten yapıyorsak, eğer alengirli işler yapıyorsak korku dağları aşar.

Bu olaylar başlayınca, şunu söyleyebilirim bir organize suç şüphelisinin, Türkiye'de herkesin bildiği tanıdığı birisinin bu iddialarının hepsi saçmadır.

Birinci kısımlarda şahsımla ilgili bir şey yoktu ve o zaman devreye girdim. Hepimiz eski Türkiye'yi biliyoruz. Bir kirli plan var ortada. Bir delinin, her türlü sapkınlığın içinde olan bir kişinin kullandığı sözler olarak görmedik. İstihbaratta binlerce elemanımız var. Öteki çetelerle nasıl çaba ettiğimizi biliyorum. Ara Sıra en büyük uçuşturucu kaçakçılarını teröristler üzerinden yakalıyorduk. Baktım fakat bir eleman bir sözcülük ortaya koyuyor. İddiaları en ince ayrıntısına kadar anlamsız olsa da devleti amaç alıyor. Türkiye'de kendi namına bir vesayet ortaya koymaya çalışıyor. Nerdeyse herkese ipiniz elimizde diyor ve bir sessizlik başat.

"SAHAYI BÜTÜN TEMİZLEMEDEN BİR HAMLEYE GİRİYORLAR"

Neticede terörle uğraş etmişiz ve terör ekonomisine darbe vurduk. Uyuşturucu ile çaba ediyoruz. Türkiye tarihinin en manâlı operasyonlarını yapıyoruz. FETÖ ila uğraş ediyoruz. DEAŞ yanı başımızda. Sahayı tam temizlemeden bir hamleye giriyorlar.

Sene 2015 ben AK Parti Genel Başkan Yardımcısıyım Başbakan Ahmet Davutoğlu, bir MYK toplantısında Davutoğlu'nun ağzından 'HDP ile tüzük yapabiliriz' cümlesi çıktı.

"ERDOĞAN'I ETKİSİZ ÜLKÜ GETİRMEK İSTEDİLER"

Seçim geçti ve AK Parti çoğunluğu elde edemedi. Ya CHP ile yapacak veya diğerleri ile yapacak. Lakin bugünkü gibi hatırlıyorum ilk MYK'da bugün DERMAN Partisi'nin başkanı Ali Babacan, hiç bu işlere bakmamalıyız hükümeti ayakta tutmalıyız. Ben de dedim ama, 'bizim sorumluluğumuz demokrasiyi ayakta yakalamak, zorundayız" Bu tercih tamamlanmamıştır kampanya devam etmektedir. Ve kasımda seçim oldu.

Sayın Davutoğlu ve ekibi CHP ile koalisyon için canhıraş uğraştılar. Biz bir kısım arkadaşımız bunun yanlış olduğunu söyledik.

Tasa ne? Tasa Recep Tayyip Erdoğan, onu külliyede etkisiz ülkü getirmek.

Davutoğlu bize 'hepinizin odasında neler konuşulduğunu biliyorum' dedi. Biz donduk kaldık. Başka zamanlarda maddi takipler olduğunu da duyduk.

Sonra sayın Cumhurbaşkanımızla külliyede birlikte olduk. CHP ile bir iktidar hazırlığı laf konusu dedim. Bana sen ne düşünüyorsun diye sordu. Rahmetli Erbakan 1974'te yaptı. 1991'de DYP-SHP ile yaptı. Sonradan veleddalin amin.

Bu uğraş 1 Kasım seçimlerinden sonradan da devam etti. Davutoğlu'nun etkili olduğu tink tank kuruluşlarından birinin başına HDP'li Mithat Sancar getirildi. Sancar şunu söyledi, "1-Apo içerden çıkacak. 2-Suriye'de bir devlet kurulacak. Başına Apo geçecek. 3- Türkiye'de özerk bir anayasa olacak.

"DAVUTOĞLU ALEYHİNDE TOPLANAN İMZADA DAHLİM VAR"

Biz sonra bunların nelere sebep olduğunu gördük. Ben teşkilat başkanıydım. Çalıştım da Davutoğlu'yla. Aramızın çok iyi olmadığı bir dönem yaşadık onunla. Fazla tehlikeli bir noktaya gidiyor ülke diye konuştuk arkadaşlarla. Bir Recep Tayyip Erdoğan ve dahası dışarda onun dışarıdan sıkıştırıldığı bir süreç var. Derhal burada ortaya çıkan süreçte biz arkadaşlarımızla uğraş başlattık. Sayın Davutoğlu'nu partinin içerisinde partinin genel kuruluş kodlarına yerinde hareket etmediği kanaatini bir vesileyle gördük. Bir MKYK öncesinde imzalar toplandı. Bunda benim dahlim var.

Biz zihninde olan HDP ve Kuzey Suriye meselesini kendi siyasal anlayışımızdan uzaklaştırmış olduk.

"HEDEF TÜRKİYE"

Bugün Suriye'de bir devlet kurulmaya çalışılıyor. ABD'nin üstlerinin sayısı 6'dan 14'e çıktı. Türkiye'ye aleyhinde bir ekonomik hamle var. Türkiye'nin kendine ait bir anayasası olsun, Türkiye Suriye konumuna düşsün istediler.

Burada maksat Türkiye. Fazla kolay bir işlem var. Türkiye siyasal istikrarı nasıl sağlıyor? MHP ile AK Parti işbirliği ile.

Her gün bir bombanın patladığı bir dönem yaşadık. İstanbul'da AVM'lerin açılamadığı dönemler oldu.

Bu değin cürümün işinde olan bir kişi tecavüz etmiş bir kıza. Karakola gidiyorlar ve durum kapanıyor. Burada zanlı Peker, belgesi var.

Bilecik'e gidiyor. Orada kim var? Veli Ufak var.

PEKER SORUSUNA CEVAP VEREMEDİ

Soylu, “Sedat Peker Rize'den Edirne'ye değin AK Parti için mitingler düzenledi. AK Parti'nin aile fotoğrafına girdi. AK Partililer kendisini çok seviyordu. Siz 2012 yılında tecavüz dosyası var diyorsunuz. Bu zamana değin neden ses çıkarmadınız Peker'e?” sorusuna cevap veremedi.

Soylu, “Niçin özne sizsiniz? Kendiniz yalnız hissediyor musunuz?” sorusuna şu yanıtı verdi:

"Ben hükümetin bir üyesiyim AK Parti'de idare de yaptım. Yalınkılıç uğraş de yaptım. Terörlü uğraş ediyorum. Türkiye'de 15 Temmuz civarında 5 bin 500 birey katılıyordu, bugün 12 kişi katılıyor. Türkiye'de organize kabahat örgütleri açısından 355'i çökertildi. 395 uyuşturucu çetesi çökerttik. Buna siz yalan dersiniz ben her şeyi kabul edeceğim. Okulların önünde çocuklara uyuşturucu satılıyordu. Bonzai içen çocuklar sokaklarda zombi gibi duruyordu. Bizim için FETÖ ile mücadelede sert gidiyor diye eleştiriyorlar, bunun içinde bazı büyüklerimiz de var."

"PEKER'İN KORUMAYA İHTİYACI MI VAR?"

İsmail Saymaz’ın “Akademisyenlerin kanıyla duş alacağız dedi. Kendisine tebrik etti AK Partililer. CHP lideri Kılıçdaroğlu'na korkutma taşıyan mektuplar geldi. Ben Feyzi İşbaşaran'ı dövdürttüm dedi. Ben Doğan Grubu'nu bastırttım dedi. Bunu benden milletvekili istedi. Bir CHP'li böyle bir şeyle anılsaydı hakkında işlem yapılmaz mıydı? Bunun ilgili Metin Külünk hakkında işlem yapılmayacak mı?” sorusuna Asilzade, şu ifadelerle yanit verdi:

Terör örgütlerinde yer alan isimler kendi meşruiyetini oluşturmaya çalışırlar. Sedat Peker'in korumaya ihtiyacı mı var? Ben akademisyenlerin kanıyla duş alacağım demesi AK Parti'nin aleyhine midir? Sadece AK Parti ile ilgili biri yok oysa... Organize kabahat mensupları bazı lokal zafiyetlerden meşruiyet oluşturuyorlar.

"BATAKLIK OPERASYONUNUN İLK İHBARI ŞAHSIMA GELDİ"

16 Ocak 2015'te DHKP-C tehdidi ile kendisine koruma veriliyor. Şu Anda başlıca iş bundan daha sonra. İstanbul Güvenlik Müdürü Selami Altınok, terörden sorumluluk sahibi müdür de Mustafa Işine Düşkün. Nurettin Demir Kadıköy Güvenlik Müdürü. Serbest Taşdemir güvenlik müdürü ihraç edildi. En irtibatlı olduğu kişi Sedat Peker. 2015 yılında sanal bir tehditle Nurettin Demir kardeşinden kalan DHKP-C mirasıyla bir kurgu yapar ve koruma verilir. Hemen Nurettin Demir FETÖ'den içerde. 27 yıldır benim telefonum aynı. Bataklık operasyonunun ilk ihbarı şahsıma geldi. Cümbür Cemaat bilir benim ihbar hattım geniştir. Kapıkule'ye şu mülk gelecek dendi ve ihbar dürüst çıktı.

Nurettin Demir sahte ihbar yapıyor. Benzer sahte ihbar ne vakit oldu. Canan Kaftancıoğlu'nun korumalarını aldım. Apaçık korkutma yoktu. Kaldırın dedim kaldırdılar. Ben korumayı kaldırdım 15 gün sonra DHKP-C korkutma etti. Bir sektör oluşmuş Sedat Peker'de diğer yerde de oluşan bir sektör. 2017'de Hür Taşdemir, iki yerde kumarhanesi var. Bu kumarhanelere DHKP-C tehdidi nedeniyle koruma sağlayacak imkanı oluşturdular. Ben bunu 2018'de öğrendim. Pervin Buldan'a korumayı ben verdim. Bir provokasyonla karşısında karşıya kalmamak için.

Peker, yurtdışına çıktığında koruması yanına değildi. Kimin burada bir suistimali varsa soruşturma başlattık.

Soylu, Saymaz'ın "Metin Külünk ile ilgili ve Hürriyet'in basılmasıyla ilgili bir soruşturma var mı?" sorusuna, "Fevzi İşbaşaran'ın dövülmesiyle ve Hürriyet'in basılmasıyla ilgili bir bilgim değil. Organize kabahat örgütü liderleri her yere sızabilir. Benim adımı kullanan 30 kişi hapse girdi. Bunlar ipe sapa gelmez bir kişinin iddiaları. Buna bakarsak herkesi içeri almamız lazım" cevabını verdi.

“Erdal Araz'ı tanıyor musunuz? Korkut Eken ve Ağar hakkında soruşturma açıldı mı?” sorusuna Asilzade'nun yanıtı:

"Ben siyaset hayatım baştan başa binlerce insanla ilişki oldum. Beni bir tane finanse ettiğini söyleyen birisi olsun kimsenin yüzüne çıkmayacağım. 1995 yılından beri şirketim var fatura keserim. Biz saydam olmazsak milletin kılıcını sallayamayız. Erdal Araz partinin bir yetkilisi. Bir birey birisiyle ilişki kurdu diye onu tüm partiye teşmil etmek zavallılıktır."

KUTLU ADALI AÇIKLAMASI

"Sedat Peker'in kardeşi ruhsatsız silahtan gözaltına alındı. Aslında Kutlu Adalı soruşturmasından alınmak zorunda. İçişleri Bakanı olarak benim görevim önleyiciliktir.

Kutlu Adalı cinayetiyle ilgili en küçük açık varsa derhal devreye girmemiz lüzumlu. Beyaz Toroslar varsa, acımasızlık varsa faili meçhuller varsa bana hesap sorun."

"4,5 YILDIR İŞKENCE İLE İLGİLİ EN KÜÇÜK BİR ŞEY ÖNÜMÜZE KOYMADILAR"

Ben Milletlerarası Affetme Örgütü'nün muhatabıyım. Bana geldiler. Bilhassa FETÖ'nün salondaki fotoğrafları vardı ya. Anadolu Ajansı'nın geçtiği fotoğraflar. Oradaki spor salonda. Burada biz Bağışlama Örgütü ile ilgili her seferinde karşı karşıya geliriz. Her seferinde onlar Türkiye'de gideceği yerleri söylerler. Göndeririz, her yeri ziyaret ederler. 4,5 yıldır işkence ile ilgili en minik bir şey önümüze koymadılar. Sistematik zulüm ile ilgili önümüze bir şey koymadılar. Bunların tümü siyasal gözlükle bakarlar.

Türkiye'de işkence ile ilgili saptama yok. Kötü muamele ile ilgili tespit var. O nerede biliyor musunuz, uyuşturucu örgütleriyle mücadelede. Ben 'bacaklarını kırın' dedim ya, benden kaynaklanıyor.

SOYLU'DAN AĞAR'A 'YALIKAVAK MARİNA' ÇAĞRISI: POZİSYON ALDIK

Sayın Ağar meselesine gelirsek, 1995'te DYP'den ilçe başkanıyım. Sayın Çiller'in desteklediği adaya karşı kazandım. O vakit Sayın Ağar milletvekiliydi. Biz Mehmet Ağar'a karşı o dönem aleyhinde hareket ettik. 1999 geçti 2002'de Çiller'le genel başkan kim olabilir diye konuşuldu. 32 yaşındayım o zaman. Sayın Çiller beni severdi. Ufuk Söylemez olur dedi olmaz dedim. Kemal Çelik olur dedi, olmaz dedim. Böyle bir sürü isim konuşuldu. En sonunda kendimi istiyorum sandı. Sen olursun dedi, sayın başbakanım ben çocuğum dedim. İlhan Kesici olabilir dedim. Biz İlhan Kesici'yle birlikte Mehmet Ağar'a karşı pozisyon aldık.

2002'den 2007'ye kadar Mehmet Ağar'a karşısında muhalefet ettim DYP'de. Ben bir devlet bürokratının sivil siyasette yer almasına aleyhinde oldum. Ahmet Davutoğlu'nun bir bürokratı istifa ettirip milletvekili yapmasına da karşısında çıktım. Korkut Eken gibi, Cevat Öneş gibi tiplerin devlet kurumları adına konuşmasına karşısında gelenlerden biriyim.

Sayın Ağar'ın bir marinada görev alması dürüst yok. 48 içinde ben olsam o görevden ayrılırdım. Bu alıcı adamlar bu gibi yerlerde bulunsa bunu bir yerlere yorulmak kolaydır."

10 BİN DOLAR BÖLGE AK PARTİLİ KİM?

Merdan Yanardağ'ın "10 bin dolar alan AK Partili kim? Dönüş biletimdi diyor sizin için? bunlara ne diyorsunuz?" sorusuna cevap veren Asilzade, şunları söyledi:

"Balkanların en büyük kabahat örgütü liderini Antalya'da yakaladık. Kafasına çuval geçirip gönderdik. Daha Sonra Azerbaycanlı bir örgüt lideri Türkiye'de iş gerçekleştirmek istedi ve yakaladık. Mahkeme bu kişiyi geri gönderme merkezinden Azerbaycan'a gönderdik. Daha Sonra döndü Türkiye'nin her tarafında hareket etti. Ve Antalya'da öldürüldü. Mindia var başımın belası Gürcü. Gürcistan bunu istemedi. Hapise koyuyoruz anlaşıyoruz, çıkıyor. En sonunda kimse istemedi Beyaz Rusya'ya gönderdik."

"BEN BİR SİYASETÇİ DEDİM PARTİSİNİ SÖYLEMEDİM"

Ben bir siyasetçi dedim partisini söylemedim. Ben işin bir parçasını söyledim. Biraz daha ötesi var. Ben yargıya başvurdum arkadaşlar, yargı beni çağıracak ve diyeceğim ki, bu suç örgütü lideri Bursa'daki şu olayda 18 kişi tutuklandı. Bu kabahat örgütü liderinin dosyası niçin ayrıldı. Ben bunu soracağım. 2018'de başlayan bu soruşturma yurt dışına çıktıktan operasyon yapıldı. Dosya İstanbul Emniyeti'nde duruyormuş bana sordular ne yapalım diye? Hemen işleme koymalarını söyledim.

"BENİM DÖNÜŞ BİLETİMDİ DİYOR SİZİN İÇİN NE DİYORSUNUZ?"

Bir sapkının sözleri ciddiye alınamaz. Hadi işsizdi babamın ricasıyla danışman olarak yanıma aldım. Daha Sonra internet sitesine kurmasına da asistan oldum. Destek ettiğim insanlardan hayatım her tarafında destek istemedim. Cep telefonum burada. Hadi Özışıkla ilgili laf söylediği anda benim bütün kimyam daha aşağı üst oldu. Sedat Peker bunla YouTube programı yapmak istiyormuş, ben de karşı çıktım.

ÖZIŞIKLAR HAKKINDA

Hadi Özışık'ı 30 yıldır tanıyorum, burada tanıyanlarınız da var. Bir insanın işsiz kalması fena bir şey yok, gazeteci. Ya Hadi işsiz sen yanında al dedi. Aldım, iyi de meslek çıkardı. O zamanlar internet falan yoktu. İnternethaber'in kurulmasına da takviye verdim."

Asilzade: "Takviye ettiğim ve yardım olduğum insanlardan hiçbir şey istemiş değilim. Cep telefonum var, getirteyim. Cep telefonumu bana getirir misiniz? Getirin şu cep telefonumu. 13'ünde, 13'ünde... Hadi Özışık'la ilgili laf söylediği andan itibaren kimyam daha alçak üstteki oldu.

KIRMIZI BILDIRI ÇIKARILMADI MI?

Keza İstanbul, Bursa ve İzmir'den araması var. Thodex'le ilgili bülteni 2 buçuk saatte çıkardık. Peker'le ilgili başvuru ettik. İnceleme bölümüne aldılar. FETÖ'cüleri de böyle yaparlar.

PEKER'LE İLGİLİ CUMHURBAŞKANI İLE GÖRÜŞTÜNÜZ MÜ?

Sayın Cumhurbaşkanı ile genel bir değer biçme yaptık. Sayın Cumhurbaşkanı benim liderimdir. AK Parti'nin Türkiye'de nasıl bir yer oluşturduğunu tüm halk biliyor. Bunun nasıl bir plan olduğunu ahali biliyor. Sayın Cumhurbaşkanı genel değerlendirmesini göreceksiniz Türkiye'nin yarına daha muhakkak atmaları için açıklama yapacaktır. Sayın Cumhurbaşkanı izah etme yaptı sırası gelmişken epeyce net.

PEKER'LE ERDOĞAN'IN FOTOĞRAFI HAKKINDA NE DÜŞÜNÜYORSUNUZ?

O resim bir düğünde çekildi düğüne herkes gider. Ben de gidebilirdim lakin gitmedim. Bu adamla hiçbir yerde bir arada bulunmadım.

SEDAT PEKER'İ ALMAYA BİR EKİP GİTTİ Mİ?

Türkiye Cumhuriyeti enerjik bir devlettir. Bütün dünya üzerimize gelirken Doğu Akdeniz'de biz varız, Libya'da biz varız. Karabağ'da biz varız. Kuzey Irak'ta biz varız. Bunların herkes Türkiye'nin rüyasında göremeyeceğiz adımlardır. Hiç merak etmeyin etrafımızdaki bir coğrafyada böyle birinin barınmasına müsaade etmeyiz. Bu kabahat örgütü Türkiye'den özür dileyecek ve kuzu kuzu cezaevine girecek. Çıktıktan daha sonra da etrafındaki şebeleklerle iletişim kurmayacak. Bu bedeli ödeyecek. Bir taraftan FETÖ'ye övgüler düzeceksin. ByLock konuşmaları elimizde. ByLock konuşmalarında onun için denilenleri biliyoruz.

Eşi Özge Peker bütün finansal işlemlerini yürüten kişi. İki tane güvenlik görevlisini açığa aldık. Eşinden yıllardır para alıyorlarmış. Bu kabahat örgütüyle ilişkili herkes bunun bedelini ödeyecek.

AK Parti bakanlarıyla ilgili bir durum olduğunda çok tez istemsiz hareket belirten bir kuruluş. Lakin sizinle ilgili böyle bir şey göremedik. Siz istifa ettiğinizde tweet yağmuru olmuştu. Bu süreçte AK Parti'de bir sükunet var. Kendinizi yalnız hissettiniz mi?

Bunun bir operasyon olduğunu biliyorum. Bunun yalnızca ucuz bir elemen tarafından gerçekleştirildiğini görüyorum. Kendimi neden yalnız hissedeyim. Yalnızca benim konuşmamın nedeni görevim icabı. İçişleri Bakanı olarak bu olayla ilgili konuşmak benim görevim. Yalnız olup olmadığımı görürsünüz.

Bugün BBC'de Peker'in iddiaları için hükümet yetkilileri dürüst dedi. Bunun için ne diyorsunuz?

BBC Türkçe bir dezenformasyon kanalıdır. Burada bir yanılgı var. İngiltere'yi de uyardım bunun için. Kimin Türkiye'ye işlem çektiğini her zaman beraber biliyoruz.

10 bin dolar alan siyasetçiyi savcıya söyleyeceğim.

Silivri Güvenlik Müdürü Hakan Gayretli'ın intihar olayı var. Bir kazayla ilgili bakanlık koruma müdürü devreye girerek iki serbest bıraktırılıyor ve bunun üzerine intihar ediyor. Bu iddia doğru mu?

Ben sadece dışardakilere karşı çaba etmiyorum. İçerde de can sıkıntısı var. Ali Tarakçı diye bir adam var. Yerel gazeteci lakin derin bir gazeteci. 25. 09. 2017 yılında Süleyman Soylu'nun oğlunun aracı nasıl durduruldu? Bakan Aristokrat devreye girmesine karşın yarım saat araba aranır. İstanbul Güvenlik Müdürü telefona çıkmaz diye bir haber yaptı. Biri çıkıp demez mi böyle bir durum değil diye. Koskoca içişleri bakanı çıkıp oğlumun arabulucu aranmadı nasıl desin. Benden önceki içişleri bakanının oğlunun evinden para sayma makinası çıktı. Çocuğuma her zaman tembih ettim, işinde gücünde ol dedim. Silivri Emniyet Müdürü'nün ölümünün bunula alakası yok natürel.

Osman ve Hızır Kaptan Gaziosmanpaşalıdır. DYP kurucu üyesidir babaları. Eve gidiyordum koruma şube müdürü aradı. Osman ve Hızır Kaptan'ın annesi yürek krizi geçirdi. Silivri'de gelirken polis durdurmuş annesinin durumu ağır bir şey yapabilir misin? dedi.

Benim bilgim bu değin. Daha Sonra birisi geldi Silivri Güvenlik Müdür intihar etmiş dedi. İstanbul Emniyet Müdürü ne sordum kem küm ediyor. Sonra Koruma Müdürü ile konuştum. Anladığım kadarıyla emniyet müdürü 3 dakikalık görüşmüş Koruma müdürüyle. Burada bu konuşmada ne var.

BAKAN SOYLU'DAN "İSTİFA" AÇIKLAMASI

Hiç düşünmedim. Benim istifa edeceğim hiçbir hukuki yardım değil. 

Reşat Hacı Fazlıoğlu'nu tanır mısınız? Bu birey Sedat Peker'in akrabası mı?

80 öncesinde onların Hak Partisi'nin yanına ofisi vardı. Sedat Peker'in akrabası yok diye biliyorum. Eskiden ufak bir yerdi Gaziosmanpaşa orda cümbür cemaat birbirini tanırdı. Benim illegal bir kişiyle bir tane ilişkimi bulamazlar. Ben kimin yerine il başkanı atandım. Ben Mehmet Ağar'ın dayısının yerine atandım. Tam beş buçuk ay silahlı adamlar benim il başkanlığımı bastı. Ben sosyeteden gelmiş bir adam değilim. Bunu yapanlar Mehmet Ağar'ın dayısı o ekibin işiydi.

Binali Yıldırım'ın oğlu Erkam Yıldırım'ın kokain rotasını yönettiği iddia ediliyor. Ne diyorsunuz?

Dünyanın en iğrenç yalanlarını meydana getirip siyasetin ana malzemesi yapmak bir operasyondur.

Adamın birisinin yalanları üzerinden ülkede başbakanlık yapmış kişiye bu ithamların yapılmasına müsade vermeyin.

Kolombiya'da 10 Haziran'da tweet atıldı. Denildi oysa "İzmir limanına gidiyordu" denildi. Pandemi vardı arkadaşlarımız geldi durumu anlattı. Biz adamlara 25'inde ulaşabildik. Bu kötü bir şey mi hayır. Karşılıklı video konferans yaptık. Orada dediler fakat "Bu balkan grubunun işi" bunu niye soruyorlar biliyor musunuz? Buradan nereye uzanacağımızı öğrenmek istiyorlar. Geçen yakaladığımız 1.5 ton esrar işini 3 sene peşine düşüp takip ettik. Lakin bize Kolombiya makamları data vermedi. Kendi istihbaratımızla yakaladık.

Kaynak: www.patronlardunyasi.com URL: https://www.patronlardunyasi.com/haber/Suleyman-Soylu-Sedat-Peker-in-iddialari-hakkinda-ne-dedi/250837
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.