Yüz Germenin Binbir Yolu
banner121

Yüz Germenin Binbir Yolu

Yaşlandıkça en çok göze batan noktalar neler diye sorsak pek çok kişi öncelikle yüz bölgesinden başlar diye tahmin ediyoruz. Vücudun diğer bölgelerindeki deformasyonlar kıyafetlerle bir şekilde kamufle olabildiğinden dolayı kişiyi rahatsız etseler bile bu rahatsızlık miktarı hiçbir zaman yüz bölgesindeki kadar çok olmamaktadır. İlk aynaya baktığımızda gözümüze ilişen ve birisiyle konuşurken ilk göze çarpan yer daima yüz bölgesidir. Üstelik bu bölgenin kamufle edilmesi pek de mümkün değildir. Bu nedenle kişinin yüzünde meydana gelen sarkma ve deformasyonlar psikolojik olarak oldukça yıpratıcı olmakla beraber, özgüvenine zarar verdiğinden dolayı kişiyi eve kapanmaya da itmektedir. Günümüzde gelişen estetik dünyası, tüm bu sorunlara çözüm olacak yüz germe uygulamaları ile ilgili olarak binbir tane yol sunmaktadır. Hasta özelinde en uygun olan işleme ise estetik ve plastik cerrahlar tarafından karar verilmektedir. Yüz germe uygulamalarına dair tüm detayları Quartz Klinik Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanları sizler için açıkladı.

Günümüzde uygulanan yüz germe işlemleri nelerdir?

Gelişen teknoloji ile beraber kişinin ihtiyacı ile doğru orantılı olacak şekilde pek çok yüz germe işlemi mevcuttur. Bunlardan birinci yüz germe ameliyatlarıdır. Klasik, endoskopik ve mini yüz germe ameliyatı olmak üzere farklı ameliyat çeşitleri mevcuttur. İkincisi ise ameliyatsız yüz germe işlemleridir. Bu işlemlerin başında ise Thermage, Ulthera ve iple yüz germe işlemleri gelmektedir. Hasta için en tatmin edici sonucu verecek olan işleme ve diğer tüm detaylara estetik ve plastik cerrah muayene sonrasında karar vermektedir.

Klasik yüz germe ameliyatı nedir ve nasıl yapılır?

Klasik yüz germe ameliyatı, hastanın alın bölgesinden boyun bölgesine kadar müdahale edilmesine izin veren ve tüm bu bölgelerdeki sarkma ve deformasyonların ortadan kaldırılmasını sağlayan en geniş kapsamlı yüz germe işlemidir. Ameliyat esnasında kulağın ön kenarından açılan kesi aracılığıyla deri, cilt altı dokusundan ayrılır. Fazla deri dokusu çıkarılırken, geri kalan kısım ise istenen sıkılaşmayı sağlayacak şekilde gerilerek yukarıya asılır ve kesi yerleri estetik dikiş ile kapatılır. Hastanın mevcut durumuna göre 2-4 saat aralığından süren bu operasyon sonrasında ödemlerin inmesi ve yüzün yavaş yavaş şekil alması yaklaşık 3-4 ay kadar sürebilmektedir. Ardından kişi istediği sıkı ve gergin nihai yüz görünümüne kavuşur.

Endoskopik yüz germe ameliyatı nedir ve nasıl yapılır?

Genellikle 30’lu yaş grubuna yönelik olarak yapılan bu operasyonda az veya orta derecedeki sarkma ve deformasyonlara müdahale edilir. Ameliyat esnasında saçlı şakak bölgelerinden açılan kesiler aracılığıyla cilt altı dokusuna yerleştirilen kamera, yapılan her müdahalenin izlenmesine olanak tanırken operasyonun kusursuz olmasını sağlar. Yanak ve şakak bölgesindeki yumuşak deri, cilt altı dokudan ayrılarak yukarıya doğru gerilip sabitlenir. Bu sayede genç hastalar henüz sarkmaya başlamış deri dokusundan kurtularak kendilerini çok daha iyi hissederler. Yaklaşık olarak 1,5-2 saat kadar süren bu ameliyatın etkileri ise yaklaşık 15 gün içerisinde hafif morluk ve şişliklerin de inmesiyle beraber yavaş yavaş ortaya çıkmaktadır.

Mini yüz germe ameliyatı nedir ve nasıl yapılır?

Bu ameliyatlarında klasik yüz germe ameliyatlarında olduğu gibi yüzün orta ve alt kısmındaki, sarkma ve deformasyonlar toparlanmaktadır; ancak mini yüz germe ameliyatları çok daha kısa kesi yerlerine sahiptirler ve yan etkileri klasik ameliyata oranla daha azdır.

Thermage uygulaması nedir ve nasıl yapılır?

Ameliyatsız yüz germe yöntemlerinden biri Thermage uygulamasıdır. Bu işlem esnasında cihaz başlığının yaklaşık 60 dakika boyunca cilt altına gönderdiği radyo frekans dalgaları aracılığıyla cilt altı dokusu ısıtılarak kolajen üretiminin tetiklenmesi ve bu sayede de cilt yüzeyinde istenen toparlanma etkisi sağlanmaktadır. Tek seans olarak yapılan bu işlemin sonuçları 4-6 ay arasında meydana çıkarken, kalıcılığı ise 2-4 sene kadar sürmektedir. Devamında hasta arzu ederse işlem yenilenebilir.

Ulthera uygulaması nedir ve nasıl yapılır?

Bir diğer ameliyatsız yüz germe yöntemi de Ulthera’dır. Bu işlem esnasında ise cilt altına gönderilen ultrason dalgaları sayesinde cilt altı dokusu hassas bir şekilde uyarılı ve kolajen üretimi başlatılmış olur. Uygulama esnasında cildin üst katmanına herhangi bir müdahale olmadığından dolayı cilde hasar verilmesi söz konusu değildir. Yenilenme sürecinin başlatılması için yalnızca cilt altı dokusuna mikro hasarlar verilmektedir. Tek seans olarak yapılan bu işlemin ardından cildin yenilenme süreci hemen başlarken, nihai sonuçları ise işlemin ardından yaklaşık 3 ay geçmesiyle beraber ortaya çıkar. İşlemin kalıcılığı ise 6-12 ay kadardır. Bu sürenin sonunda hasta arzu ederse işlem tekrar edilebilir.

İple yüz germe uygulaması nedir ve nasıl yapılır?

Sık uygulanan ameliyatsız yüz germe işlemlerinden birisi de iple yüz germe uygulamasıdır. İşlem esnasında cilt ile uyumlu olup herhangi bir negatif reaksiyona neden olmayan ve özellikle bu amaca yönelik olarak üretilmiş PDO (polydioxanone) ipler, ince kanüller aracılığıyla cilt altı dokusuna yerleştirilirler. Ardından yukarıya doğru gerilip asılarak yüz bölgesinde istenen sıkı ve gergin görünümü sağlarlar. Bu özel ipler cilt altına yerleştirildikten sonra aynı zamanda cilt altı dokusunda kolajen üretimini de tetikleyerek sürekli olarak cildin kendisini toparlamasına ve yenilemesine imkan sağlarlar. İşlemin ardından 1-2 ay geçmesiyle beraber nihai sonuçlar ortaya çıkmaya başlarken, 2-3 sene sonrasında işlemin etkisi yavaş yavaş kaybolmaya başlar. Bu dönemde hastanın talep etmesi halinde işlemin tekrarı mümkündür.

Ameliyatsız yüz germe işlemleri ile yüz germe ameliyatı arasındaki fark nedir?

Yaşlanma sürecini durdurmak imkansız olsa da günümüzde sıklıkla yapılan estetik uygulamalar sayesinde yaş almanın negatif etkilerini yavaşlatmak ve geciktirmek mümkün olmaktadır. Yaş almayla beraber yüz bölgesinde meydana gelen sarkma ve deformasyon süreçleri için ise yüz germe ameliyatları ve ameliyatsız yüz germe işlemleri mevcuttur. Yüz germe ameliyatları kişiyi yaklaşık olarak 10 yaş kadar genç göstermesi sayesinde, ameliyatsız yüz germe işlemlerine oranla çok daha kalıcı etkiler sağladığı söylenebilir. Ancak bir diğer yandan yüz germe ameliyatlarında küçük de olsa bir kesi yeri açılmak durumundayken, ameliyatsız yüz germe işlemlerinde ise herhangi bir kesi ve dolayısıyla da dikiş bulunmamaktadır. İyileşme süreleri açısından kıyaslandığında ise yüz germe ameliyatlarında kesi yerinin iyileşmesi, ödemin geçmesi ve nihai sonucun ortaya çıkması biraz daha fazla zaman alırken, yüz germe işlemlerinin sonrasında oluşan hafif ödem kısa sürede geçip işlemin sonuçları daha yakın bir dönemde görülmektedir.

Yüz germe uygulamalarının fiyatları nedir?

Yüz germe ameliyatları ve ameliyatsız yüz germe uygulamaları Quartz Klinik’te Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Leyla Arvas tarafından yapılmaktadır. Sağlık Bakanlığı onaylı merkezlerin haber ve internet sitelerinde fiyat belirtmeleri yasal değildir. Yapılacak olan işlemin fiyatı ne yapılacağına, hastanın mevcut ihtiyacına ve doktorun tecrübesine göre değişkenlik göstermektedir. Yüzündeki sarkıklık ve deformasyondan rahatsız olan ve daha genç daha sıkı bir yüz görünümüne sahip olmak isteyen hastalarımız Quartz Klinik 0212 241 46 24 numaralı hattımızdan bize ulaşarak randevu ve bilgi alabilirler.

Özel Quartz Poliklinik

Web Site: https://www.quartzclinique.com/

TEL: +90 212 241 46 24

Facebook:@quartzclinique

Instagram :@quartzclinique

YouTube: Quartz Clinique

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.