Apple'ın iPhone 15 ve iPhone 15 Plus modelleri ile fiyat politikasını değiştirebileceğini geçtiğimiz Ocak ayında sizlere aktarmıştık. Bugün edindiğimiz bilgilere kadar Apple, sadece iPhone 15 ve iPhone 15 Plus modellerinde değil iPhone 15 Pro ailesinin fiyatlarında da değiştirme yapacak.

Haitong International Securities analisti Jeff Pu kadar paylaşılan yeni bir rapora tarafından iPhone 15 Pro modellerinin fiyatı yıllar sonra ilk önce artırılacak. Andırmak icabında Apple, 2017 yılında Apple iPhone X modelini 999 dolarlık fiyat etiketi ile satışa sunmuştu.

Adında Pro takısı bulunmasa da iPhone X modeli için birincil iPhone Pro seslenmek yanlış olmayacaktır. iPhone X modelinin tanıtıldığı 2017 yılından bu yandan, iPhone Pro modelleri 999 dolardan başlayan fiyatlarla satışa sunuluyor. Jeff Pu göre aktarılan bilgilere kadar iPhone 15 Pro modelleri ile birlikte bu durum değişecek ve iPhone 15 Pro modelinin fiyatı artırılacak.

Fiyat artışının esas nedeni olarak ise iPhone 15 Pro modellerinde kullanılacak olan yeni ekipman bileşenleri. iPhone 15 Pro ve iPhone 15 Pro Max modellerinde titanyum çerçeve, Type-C bağlantı noktası, dokunsal geri bildirimli düğmeler, yeni çip ve daha fazla RAM sunması bekleniyor.

Geçtiğimiz sene iPhone 14 ailesinin de 100 dolarlık bir fiyat artışı ile karşımıza çıkabileceği ile ilgili haberler paylaşılmıştı. 100 dolarlık fiyat artışı, iPhone 15 Pro ve iPhone 15 Pro Max ile gelebilir. iPhone 15 ailesi ile ilgili gelişmeleri sizlere aktarmaya devam edeceğiz.

Kaynak: webrazzi.com URL: https://webrazzi.com/2023/03/16/iphone-15-pro-ve-iphone-pro-max-modelleri-fiyat-artisi-ile-satisa-sunulabilir/