Backorder nedir ve nasıl yapılır
banner121

Backorder en kısa şekli ile ön sipariş olarak açıklanabilir. Kuşkusuz sanal ağda milyonlarda bölge adı bulunuyor. Oysa kimi zaman şahısların veya işletmelerin almak istedikleri bölge adı önceden alınmış olabiliyor. Ticari dünyada bölge adının ne denli önemli olduğu artık cümbür cemaat kadar tanıdık bir gerçektir. Ola Ki elde etmek istediğiniz alan adının bir başka biri göre alındığını fark ederseniz bu durumda backorder olarak adlandırılan sistemden faydalanabilirsiniz.

Bu sistem temelinde 'önce gelen alır' mantığı ile işliyor seslenmek hatalı olmayacaktır. Şüphesiz domain ICANN kurallarına uygun bir biçimde alınıyor. Tescil için yerinde olan herhangi bir bölge adının alınabilmesi için bir ön sipariş veriliyor. Bölge adının silinme sürecinde olması durumunda durmadan bir kontrol sistemi çalışıyor. Bölge adının alınmaya uygun olması halinde ise hemen tescil işlemi gerçekleşiyor. Böylelikle kişi ya da işletmeler önceden siparişini verdikleri alan adının boş yere çıkması durumunda tescil ettirme hakkını da elde etmiş oluyor.

sırası gelmişken konuyla ilgili akılları karıştıran önemli bir husustan da bahsetmek gerekir. Bu husus da bölge adı ile ilgili ön siparişin verilmesiyle birlikte düzenli olarak domain sorgulama yapılmasına gereksinim olup olmadığıdır. Backorder sistemi otomatik olarak çalışıyor ve bu nedenle kişinin manüel olarak uyumlu aralıklarla sorgulama işlemi yapmasına lüzum kalmıyor. Talebin oluşturulması durumunda alan adının nafile çıkması ile birlikte hemencecik tescili de gerçekleştiriliyor. neticede bu sistemden faydalananların bölge adının nafile çıkıp çıkmadığını saptamak için uyumlu domain sorgulama ve teftiş yapmasına lüzum olmaz. Zira bölge adı zaten ilgili işyeri aracılığı ile sizin için rezerve ettirilmiş oluyor.

Backorder sistemi aslında 2000'li yıllarda domain piyasasına giriş yaptı diyebiliriz. Bu sayede yatırımcılar ya da bir internet sitesi koymak isteyenler az kalsın bir ön sipariş yarışına girdi. 2000'den daha önceki yıllarda ise bu sistem doğrusu kayda değer bir ihtiyaçtı. Çünkü alan adını elde etmek isteyenler domain için kesintisiz sorgulama gerçekleştirmek durumunda kalıyordu. Ama artık böyle bir yükümlülük değil çünkü backorder işleminden faydalanılması durumunda alan adının boşa çıkması ile birlikte rezerve ettiren kişinin namına tescillenmesi de gerçekleştiriliyor.

Aniden artı sayıda Backorder yaptırabilir mi?

Bu konuda merak edilen hususlardan biri de sistem kapsamında sadece tek bir kişinin mi backorder yaptırabildiği oluyor. Şüphesiz birdenbire pozitif sayıda birey backorder sisteminden faydalanabilir. Peki, bu durumda ilgili bölge adının boşuna çıkması durumunda alan adını kim alacak? Bu sorunun yanıtını belirleyen ise açık artırma oluyor. Çünkü açık artırma ile en yüksek ücreti ödeyen kim olursa alan adının tescili de o birey üzerine yapılıyor. Eğer siz de backorder sisteminden yararlanmak ve herhangi bir alan adı için ön sipariş vermek istiyorsanız LimonHost internet sitesine tıklayabilirsiniz. Bu konuda hem daha fazla bilgi alabilir keza de gerekli başvuru işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

sırası gelmişken LimonHost göre sunulan hosting paketlerinin de mutlaka incelenmesini öneriyoruz. Fazla sayıda kişinin öncelikli tercihi haline gelen bu paketler, hızlı ve güvenilir bir hosting hizmeti almayı sağlıyor. Web sitesine sürekli ve seri bir şekilde ulaşılmasını isteyenler bu firmanın kapısını çalıyor da diyebiliriz. Eğer siz de beklentilerinizi fazlasıyla karşılayan bir hosting hizmeti olmak istiyorsanız geç kalmadan LimonHost internet sitesine tıklayın ve paket seçeneklerini gözden geçirin.

Hosting paket seçeneklerinin tamamında sınırsız e posta ve otomatik yedekleme özelliği bulunuyor. bununla beraber bölge adı da bedava olduğundan domain bütçesi ayırmaya gerek kalmıyor. Ücretsiz SSL özelliği de bütün paketler için geçerli olduğundan bu hosting paketlerinin büyük bir alaka görmeye devam ettiğini söyleyebiliriz. AWS'nin son derece dinç ve güvenilir daha aşağı yapısı tamamen beklentileri tam anlamıyla karşılayan bir hosting hizmeti olmak da mümkün olabiliyor diyebiliriz.

Gayet süratli ve kolay yönetilebilen WordPress hosting çözümü için LimonHost internet sitesini ziyaret ettiğinizde söz ettiğimiz paket seçeneklerini de her yönüyle inceleyebilirsiniz. Paketlere dahil olan hizmetleri de görmüş olacaksınız. Bilhassa yönetilebilir kolay bir ara yüz ve 7x24 LimonHost desteği göz ardı edilemeyecek kayda değer avantajlar da sunuyor. aynı zamanda WordPress sitenizin Amazon Web Services'in çabuk ve güvenilir daha aşağı yapısında barındırılıyor olmasını da unutmamak gerekir.

Periyodik bir şekilde otomatik yedekleme yapılıyor ve bu sayede herhangi bir olumsuzlukla veya fena amaçlı yazılımlarla karşılaşılması durumunda yedeklenen verilerin kullanımı da mümkün olabiliyor. Peki, fiyatlar nasıl? Başta laf ettiğimiz hosting paketlerinin gayet mantıklı fiyatlar sunduğunu uyarlamak gerekiyor. bununla beraber % 80'in de üstüne çıkabilen oranlarda indirimler de uygulanıyor. Bu sayede işletmelerin hosting için sanılandan fazla daha düşük bir bütçe ayırması yeterli olabiliyor. Bir anlamda bu alanda da kaliteyi ucuza alma şansının sunulduğunu anlatmak olası! Siz de web sitenizin sürekli ve çabuk bir şekilde ulaşılabilir olması konusunda tehlike almayın! LimonHost web adresine uğrayın ve bu paket seçeneklerini anında mercek altına almaya başlayın.

Kaynak: www.kadinvekadin.net URL: https://www.kadinvekadin.net/backorder-nedir-ve-nasil-yapilir-1.html

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.