Erkek arkadaşınızın eski sevgilisini unutamadığını gösteren 10 işaret
Yüz kemiklerinde yaşla beraber görülen kemik kayıplarının sonuçları ve çözümleri;ABONE OL

Yüz kemiklerinde yaşla beraber görülen kemik kayıplarının sonuçları ve çözümleri;

Cildinde aynı binaların kolonları gibi onu ayakta tutan, sarkmasını engelleyen kemikleri vardır. Bilhassa elmacık kemikleri, çene hattı ve şakak bölgeleri yüzün kolonlarıdır.

Bu bölgelerde kemikte oluşan yıpranma ya da kayıplar, yüzün yavaş yavaş aşağıda doğru sarkmasına sebep olur. Altı eriyen zeminden benzer toprak kayması gibi yüzün derisi de kaymaya başlar. Bu kaymayı nazolabial bölgedeki ve çin bıyığı bölgesindeki ve çene hattındaki ligaman adı verilen barajlar önler.

Bu sebeple de sarkan cilt bu bölgelerde katlantı şeklinde toplanır. Kesin bir müddet sonradan dolgularla onarılamayan bölgeleri açılmak için cerrahi yöntemlere başvurulmak zorunda kalınır.

Halbuki işi bu seviyeye getirmeden önlem elde etmek daha basit ve pratiktir. Yaşlanmayı geciktiren uygulamalardan biri de boşalan hacimleri yeniden anatomiye yerinde olacak şekilde, katiyen abartmadan, sadece restore ederek doldurmaktır. Yüzün geneli değerlendirildiğinde yaşla beraber belli başlı kemik kolonlarında aşınmalar başlayabilir.

Bu volüm kaybı bazen de kilo verimiyle görülebilir. Erken zamanda yapılan müdahalelerde elmacık kemikleri, şakak bölgesi veya çene hattına müdahalelerle sadece kaybedilen volümü yerine koyarak, fazla doğal ve başarılı sonuçlar elde edilebilir. Dolgu uygulamalarının amacı gerçekten yüzü şişirmek yok, yalnızca boşalan volümü takviye ederek yüzü eski yardım kolonlarına kavuşturmak, böylece cildin altında içten sarkmasına engel olmaktır.

Dolgu uygulaması sonucu elmacık, şakak ve çene hattının doldurulmasıyla daha V shape bir yüz şekli elde edilirken, bununla beraber yüze lifting verilerek çin bıyıklarının ve nazolabial olukların hafifletilmesi sağlanır. Böylece yüzün volüm kaybı sebebiyle sarkma süreci yavaşlatılmış olunur.

Kollajen kaybının sonuçları ve çözümleri;

Kollajen kaybının sonuçları ve çözümleri;

20'li yaşların sonunda 30'ların başında cildimizde kollajen kırılmaları başlar. bununla birlikte kollajenin her tarafta üretimi de azalır veya durur. Bu kayıp devam ettikçe elastikiyet kaybı baş gösterir. Elastikiyetin kaybolmasıyla yüzdeki deri kalitesi bozulur.

Cilt sarkmaya başlar. Çene kenarından aşağı dürüst gevşeyen deri öncelikle nazolabial oluklarda ve çin bıyıklarında toplanıp katlantılara sebep olarak, yüzde, yaş alma belirtileri oluşturur.

Derhal herkeste görülen bu kollajen kaybını, zorunlu zamanlarda yerine kurmak mümkündür. Kayıtlı aralıklarla kutup cilde uygulanan kollajen aşıları, zamanla var olan kayıpları yerine koyar. aynı zamanda yüze lifting etkisi ve nem vererek canlılığı, dinçliği korur. Yine vakit içerisinde gözeneklenme ve lekelenme problemi başlayan ciltleri erken zamanda yapılan takviyeler ile tedavi eder.

Güneş maruziyeti sonucu zamanla cilt yorgunluğu, lekelenme artışı ve çözümleri;

Güneş maruziyeti sonucu zamanla cilt yorgunluğu, lekelenme artışı ve çözümleri;

Yaşla beraber elbette maruz kalınan güneş miktarı da artmaktadır. Güneş vücudumuzda birçok yardımsever fiziki üretime sebep olurken bir yanlamasına da cildi kurutması ve ozon tabakasındaki delinmeler nedeniyle bize ulaşan UV ışınlarıyla pigment sentezimizi etkileyerek zararlı etkiler oluşturmaktadır. 

Zamanla ciltte lekelenme ve renk eşitsizliği meydana gelir. Bu da dıştan bakıldığında deri kalitesini oldukça düşürür. Güneş maruziyeti sonucu oluşan ince kırışıklıkların ve yüzdeki renk dalgalanmasının önüne geçmek bir takım mezoterapi uygulamalarıyla mümkündür. Dürüst seçilen karışımlar ile deri nemlendirilirken ince kırışıklar önlenmiş olur. bununla beraber değişik vitamin ve mineral uygulamaları ile de pigmentasyon farkının önüne geçilerek canlı ve tek renk bir cilt elde edilebilir.

Ciltte hyalüronik asit ve su kaybının sonuçları ve çözümleri;

Ciltte hyalüronik asit ve su kaybının sonuçları ve çözümleri;

Ciltte su kaybının başlamasıyla birincil semptom olarak kuruluk ortaya çıkar. Kuruluk zemininde yapılan mimik hareketleri zamanla yerleşik kırışıklık halini alır. Bu sürecin ilerlemesiyle kişi mimik yapmazken bile, bu ince kırışıklıklar bilhassa ağız çevresinde belirgin bir şekilde var olurlar. Bu da kişiye ihtiyar bir görünüş verir.

Bu gibi ince kırışıklıkların önüne geçmek nedeniyle 30'lu yaşların anında başında cildin nem kaybı hissedildiği gibi, derhal saf hyalüronik asit takviyelerine açmak gerekir. kişiye özel seçilecek nem aşıları ya da gençlik aşıları ile cilde olması gereken nem geri kazandırılır.

Alın kırışıklıkları, kızma çizgileri, kaz ayakları oluşum sebepleri ve önüne geçmenin yolları;

Alın kırışıklıkları, kızma çizgileri, kaz ayakları oluşum sebepleri ve önüne geçmenin yolları;

Derhal herkesin şehvetli tepkisi olarak mimikleri bulunur. Yüz mimiklerimiz genellikle kaz ayaklarıyla gülme, kaşlarımızı çatarak kızma, alnımızı kırıştırarak şaşkınlık şeklindedir. Gençken etkin kullandığımız mimiklerimizin bize hiçbir zararı yoktur.

Ama yaş aldıkça mimik yapmadığımız halde kızma çizgimiz, kaz ayaklarımız, alındaki çizgilerimiz daimi olmaya başlar. Bu da mimik yapmazken bile kızma ya da yorgunluk ifadesine neden olur. Oluşan bütün kırışıklıklar da karşıdan bakıldığında yaşlılık göstergesi olarak değerlendirilir.

Halbuki bu kırışıklık daha oluşmadan, epeyce pratik bir usul olan botoks uygulamalarıyla engellenebilir. Botoks uygulamaları kırışıklıkların önlenmesinde epeyce başarılı olduğu gibi bununla birlikte şakak bölgesinde ve alında minimal gerilmeye de sebep olarak yüzü yukarı taşımakta ve epeyce fresh ve genç bir görünüm sağlamaktadır.

Yukarıda bahsettiğimiz bütün uygulamalar fiilen epeyce pratik ve kişinin yalnızca 3 ya da 6 ayda bir kendine ayıracağı 15 dakikalık müdahaleler ile mümkündür. Diğer Taraftan kısa süreli bu müdahaleler sonucu yaşlanma süreci epeyce ertelenebilir.

Anlaşılacağı gibi genç gözükmek sadece kalıtımsal miras değildir. Eğer cildinize ve kendinize kısa süreler ayırırsanız geçkin yaşlarda bile fazla daha taze, cazibeli ve canlı bir yüze, yüksek deri kalitesine sahip olabilirsiniz.

Kaynak: www.milliyet.com.tr URL: http://www.milliyet.com.tr/pembenar/galeri/uzmanindan-cildi-genc-tutmanin-yollari-6468127
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.