Ne verdiysen elinle, o artık seninle...

Vermediysen ya da vermemen gerekenleri verdiysen de toparlanma için bütün yardım seninle.

Oldukça manâlı bir aya daha antre yaptık. Pek çok konuda özgürlük isteğinin arttığı, bu istekle tetiklenen güçlü adımların atıldığı bir ay bekliyor bizi.

Bu aydan başlayarak 2021 in tamamında en hakim enerji ‘dürüstlük’ olacaktır. Bu ay yoğun bir söylev enerjisi de görünüyor yani; haberler, habercilik, magazin haberleri, hukuk, eğitim ve bilhassa de sağlık durumu konularında fazla fazla söylev, yorum, haber veri akışı gündeme gelecektir. ‘Zaten var konuşuluyor’ diyorsanız, uyarı edilmesi gereken ise, sansasyonel, yalan haber, hızlı veri ve irtibat olacaktır. Hiç beklenmeyen konularda beklenmedik haberler duymak da bu ay olası.

Para konusunda gündeme gelecek pek fazla değişim hayret yaratabilecek, fiziki olarak biraz daha kuytu hissedebileceğiniz bir ay olmakla birlikte harcamanın da cimriliğin de aşırısına kaçmamaya ay baştan başa itina gösterilmeli.

Bu aydan başlayarak, yalan üzerine resmileşmiş ne varsa çöküp gerçeğin önlenemez bir şekilde ortaya çıkacağı zamanlar başlıyor.

“Gerçek, suyun üstündeki petrol gibi yalancılığın üstüne çıkacaktır.”
– Miguel de Cervantes’ in bu sözünü asın her lahza görebileceğiniz bir yere deriz.

Bu ay karar verme ayı da bununla birlikte. Yalnızca konuşmakla kalmayıp kararları verip o karara uygun kullanmak da fazla önemli. Karar verirken en çok zorlanacağınız konular ise, alışkanlıklar ve kalıplar. defalarca yaptığınız davranışlar, alışkanlıklar bundan böyle hizmet etmiyorsa bahaneler üreterek devam ettirmeniz daha büyük sorunlara yol açabilir.

Bu ay ağzınızdan çıkan her söz tez bilgi akışına dönüp sizi bulabilir. Hz. Ali’nin bir sözünü de hatırlanacaklar listesinin en başına yazabilirsiniz. “Söylemediğin sözün efendisi, söylediğin sözün kölesisin” köle olduğunuz cümlelere değmeli somurtkan hal, boşa harcanmış enerji, vakit ve duygudur. Dedikodular, spekülasyonlar, asparagas haberler fazla fazla ışık halkası gelip sizi de bunları okumaya ve yaymaya iten bir enerjiyle davranmaya zorlasa da siz azâmi dikkatle bu konulardan uzakta durmalısınız.
Kısıtlamaların, bilhassa, gezi, eğitim (okullar açılmalı mı açılmamalı mı), akademik konularda, hatta dizi çekimlerinin durmasına kadar gidebilecek şekilde izolasyonun artması, su ile ilgili fazla manâlı olmasa da (umulmadık kar, yağmur yağışlarından evdeki tesisatların arızalanmasına değin) olayların gündeme gelmesi laf konusu olabilir.

Bu ay dikkat edilecek günlerden biri; 9 Aralık
Özellikle bugün egolarınıza fazla uyarı etmelisiniz. Otoriteyle tartışmamaya, sizden üst mevkide olanlarla gerilim yaşamamaya itina göstermelisiniz. Çünkü bu tür bir ağız dalaşı egolarınızı fazla artı devreye sokacağından tahmininizden daha büyük tepkiler vererek geveze sonuçlar alabilirsiniz. Sakin kalmak bilhassa bugün fazla önemli. Su ile ilgili işlerin en can sıkıntısı çıkaracağı günlerden birisi.

11 Aralık
Bu gün epeyce yüksek bir enerji çalışıyor. Eğer son birkaç gündür enerjiniz ağır ve negatiften çalışıyorsa pozitife dönmek, umut ışığını yetişmek, sezgileri en yüksek dereceden hissetmek ve çözmek için olağanüstü bir gün. Bunu karşılamak için kendinize uygun gelen tekniklerle çalışmak (nefes, yoga, meditasyon, tai-chi gibi) enerjinizin kısa sürede yükselmesine ve günün enerjisine uyumlanmasına muavin olacaktır. Aralık genel olarak para konusunda hassasiyet gösterilmesi gereken bir ay olmakla birlikte bugün para konularında mantıklı kararlarla yatırım yapabilirsiniz. Otoritenin, üstlerinizin desteğini elde etmek istediğiniz konular varsa bugün oldukça uygun. Kuşkusuz dürüst süre ve sözcükleri kullanarak yüksek iletişim tekniklerini hatırlayarak. Yüksek iletişime hizmet eden en uygun enerjilerin çalıştığı günlerden biri.

13 Aralık
İki gün önceki halden eser yok, yalan enerjisinin maksimum ortaya çıktığı günlerden biri, inanç konularına karşın söylemler, ruhsal ve dinsel alanlarda yargılamalar ve eylemler, asparagas haberler, hatalı anlaşılmalar hatalı anlatmalar, ortalık karıştırıcı haberler, yanlış data yayılması söz konusu olabilir. Yalan enerjisi çok yoğun olduğu için, aldatılmalar, kandırılmalar, dolandırılmalar da gündemde olabilir o nedenle, her konuda fazla dikkatli olmak, kesin olmadan uzlaşma yapmamak, yapılan anlaşmalara imza atmamak, hatta bilmediğiniz bir siteden alış veriş bile yapmamak gereken günlerden biri. Online çalışmalarda zorlanmalar dijital alanda tıkanmalar gündeme gelebilir. Manâlı online işlemlerinizi mümkünse bugün yapmamanız uygun olur. Net olun, net bilgiler alın, net olmayan hiçbir şeye inanmayın ve yaymayın deriz.

14 Aralık
Ayın hatta bu yılın en kayda değer astrolojik olaylarından biri yaşanıyor. Güneş tutulması. Bugünü mümkün olduğunca ağırbaşlı geçirin. Hatta mümkün olmadığını düşündüğünüz anlarda bile sakinliğinizi korumanın yollarını bulun. Elbette ve muhakkak YARGI dan uzak durun. Bugünün en zorunlu enerjilerinden biri yargı. Bilgisayarlarınızın, telefonlarınızın emniyet önlemlerini gözden geçirin, bilmediğiniz sitelere girmeyin. Dijital anlamda cihazlarınızı, şehvetli patlamalar anlamında da kendinizi gözetin. Bugün kimseyle tartışmamayı, öfkelenip bunu yansıtarak olumsuz olaylar yaşamamayı kırmızı renkle aklınıza işaretleyin. Bugün size dürüst bile gelse, yapacağınız bir yanlış üzerinize yakıt döküp sigara yakmakla aynı etkiyi taşıyor hatırlatalım.
Ateşli silahlar ve kaza enerjisi de bugün faal çalıştığından kendinizi ruhsal olarak dengede tutmanız ve dozunda yalıtım bugünü ve bugünün peşine düşüp takip eden günlerdeki etkisini kuytu geçirmenize destek edecektir.

15 Aralık
Aslında dünün yoğun sarsıcı enerjisinin etkisinin hemen geçmesi beklenmezken 15 Aralık enerji olarak epeyce pozitif ve kuvvetli. Dün yapmadığınız anlaşmaları, alışverişleri, düzenlemeleri yerine getirmek için bugünü seçebilirsiniz. Kendinize bakım ve estetik konularında da enerjiler son derece destekleyici. Baba veya baba figürü insanlarla mevcut gerilimleri son vermek, aile içi sorunları çözmek için de enerjiler oldukça yerinde.

17 Aralık
Bugün kaos enerjisiyle birlikte yoğun bir kaynaşma, dayanışma enerjisi de çalışıyor. Yarım kalan sorunlu işlerinizi iş arkadaşlarınızın, dostlarınızın, ailenizin yardımıyla bitirebilir, toparlayabilir, düzene koyabilirsiniz. Su ile ilgili konular yeniden gündeme gelebilir.

19 Aralık
Yüksek bilinç bağlantısı inanılmaz yüksek bir gün. Mesajlarınızı almak, okumak, sezgilerinizi uygulamak için tüm enerjiler destekte. Hatta uzaydan ekstra yardım bile geliyor olabilir bugün. Bu titreşimleri bilip kabul ederseniz sakin, huysuz halde ne olduğunu bilmez sıkıntılı bir enerjiyle günü geçirebilirsiniz.

21 Aralık
Astrolojik olarak epeyce manâlı bir gün. Gökyüzünün hareketleri rakamlarla hayatımızda, biz de elimizden geldiğince rakamları formülleri yorumlamaya çalışıyoruz sizin için.

Akla, bilgiye, çözümsel çözümlemelere, ilhamların kabulüne misafir etme ediyoruz sizi. Hem aklınıza keza ruhunuza itinalı, saygılı özenli olmanız gereken bir gün. Gökyüzünde 200 takvim bir dönem devrini tamamladı yeni 200 yıllık bir dönem başlıyor. Bugün para, kariyer işlerini içten yönetirseniz enerjiler sizin için çalışırken, huysuz yönde tetiklenme ihtimaliniz de epeyce yüksek. Fazlaca özgürlük ricası fark edebilirsiniz, hissi ve ruhsal konuları geri plana atma isteğiniz ve inancınız tetiklenebilir. Bu uyaranlara dikkat ederek, kendinize iyi gelecek faaliyetler yapıp sakinliğinizi korumanız önemlidir çünkü bugün 2021 de yaşanacakların da habercisi gibi güçlü bir enerji hâkim. Ne maneviyatı, inancı ne de ilimi, bilimi değil sayın.

22 Aralık
21 Aralık enerjileri birkaç gün kendini hissettirmeye devam edecek. Bugün muhtemel olduğunca evde kalmaya gayret edebilirsiniz. Mutfakta yapacağınız her şeye fazla uyarı etmenizi öneririz bugün, yarın ve sonraki gün. Mutfak ve konut içinde kazalar, yanıklar yaşanabilir. Çalışmak, okumak için de oldukça yerinde bir gün.

23 Aralık
Bugün kaza, yangın, patlama enerjilerine fazla fazla daha pozitif uyarı etmenizi öneririz. Dikkatiniz kendinizde ve enerjinizde olsun, hiddet patlamaları, hoşgörüsüzlük, eleştiri, hoşlanmama, yargılama enerjilerinin tetiklenmesine maruz kalırsanız manipüle edilmiş olursunuz. Dikkatinizin dağılması bilhassa kazalara sebebiyet verebileceğinden bugün sık sık kendinize, yaptığınız işlere odaklanarak anda kalmanız etrafınızda yaşananlara dikkatli olmanız önemlidir. Eğer çok acil değilse tıbbi bir operasyon için uygun bir gün olmadığını da belirtelim. Fakat mutlaka hekiminizle görüşerek erteleme yapmanızı öğüt ederiz.

27 Aralık
Kendinize özel alanlar açarak, ruhunuzu dinlendirmek için uygun bir gün. Su enerjisinin yoğun çalıştığı bir gün olduğundan dengelenmekte zorluklar yaşayabilirsiniz. Meditatif uygulamalarla bilhassa nefes çalışmalarıyla dengelenmeniz ve kendinizi daha iyi hissetmeniz olası. Rakamlarla bol bol ilgilenebilir, hesap yapabilirsiniz. Eleştiriden uzaktan durulacak günlerden hatırlatalım.

30 Aralık
Aile için konuların hoşgörüyle çözümlenmesine odaklanmak için uygun bir gün. Odağınız içten yerde olursa gününüz sorunsuz geçer. Emniyet ile ilgili konuların fazlaca gündeme gelmesi söz konusu olabilir.

2020 Aralık, 2021'in fragmanı gibi. O vakit bir örnekle ana fikri özetleyelim.

Gahuku-Gama Yeni Gine’de bir topluluk. Onlar futbol oyununu bir ritüele dönüştürmüşlerdir. Çünkü dayanışma esas bir değerdir ve futbolda bir takımın diğerine galibiyet kazanması yani öteki takımın kaybetmesi, övünç kırıcıdır ve tüm grubun tamamen dengesini tehlikeye atar. En kayda değer şey çabadır ve bir takımın yenilmesi haksız bir durumdur.

Tam da bu sebepten, futbol maçları çoğunlukla birkaç gün sürer. Niyet, iki takımın da sonuçta berabere kalmasını sağlamaktır. Niyet, iki takımında eşit olduğu noktaya gelene dek oynayarak gelişmektir. Her iki takımın berabere kalması ikisinin de keza galibiyeti keza yenilgiyi yaşamasıdır.

Sözün özü; kişisel artma hiçbir vakit yeterli olmayacaktır, kolektif artma anlayışı hepimizin hayatına girdiğinde tamamlanır. Başkalarının bizimle birlikte büyümesine destek etmeyi becerebildiğimizde, kendimize olduğu değin başkalarına da bedel verdiğimizde, böylece evrensel adalet gerçekleştiğinde reel huzurdan söz edilebilir.

Huzurlu, dinç, mutlu, neşe saçan, bolluk ve bereket içinde günleriniz olsun...

Şaduman Canan Emniyet

Kaynak: www.milliyet.com.tr
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.