Kayseri Büyükşehir Belediyesi’nin mesleki eğitim ve kurslarıyla on binlerce vatandaşa dokunan kuruluşu KAYMEK, depremzede öğrencilerin eğitimine destek vermek için YKS ve LGS hazırlık kursu düzenliyor. Ek kontenjan kayıtları başlayan kurslar kapsamında ayrıca ara sınıflara yönelik ders takviyesi eğitimler de verilecek.Mehmet UZEL (KAYSERİ İGFA)
Merkez üssü Kahramanmaraş olan depremler sonrası Başkan Dr. Memduh Büyükkılıç’ın talimatlarıyla tüm birimleri ve kuruluşlarıyla depremin yaralarını sarmak üzere seferberlik başlatan Kayseri Büyükşehir Belediyesi, eğitim ve kurslarıyla adından söz ettiren Kayseri Mesleki Eğitim ve Kültür A.Ş. (KAYMEK) marifetiyle Kayseri’ye gelen depremzede çocukların eğitimine destek oluyor.

Bu kapsamda Büyükşehir KAYMEK tarafından afet bölgesinden gelerek Kayseri’ye yerleşen depremzede gençlerin ve çocukların eğitimlerinin destekçisi olmak için YKS ve LGS hazırlık kursları ile 4. sınıftan 12. sınıfa kadar ara sınıf ders takviyeleri kursu düzenliyor.

KAYMEK Gençlik Merkezleri’nde düzenlenecek tamamen ücretsiz kurslara kayıt yaptırmak isteyen öğrenciler www.kaymekonline.com internet adresi üzerinden işlem yapabilecek. Ayrıca 0352 320 54 45 numaralı telefon üzerinden de detaylı bilgiye ulaşılabilecek.