Ahmet Davutoğlu:
banner121

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, bu sabahtan Fox TV canlı yayınında İçişleri Bakanı Süleyman Asilzade’nun Habertürk’te dile getirdiği iddialar hakkında çarpıcı açıklamalarda bulundu.

AHMET DAVUTOĞLU'NDAN CANLI YAYINDA AÇIKLAMALAR (VİDEO)

Aristokrat’nun dile getirdiği iddiaların “külliyen yalan” olduğunu söyleyen Davutoğlu, "Ben başbakanlığı devrettiğimde Türkiye’de bir tek sokakta bariyer, hendek, barikat kalmamıştı. Terörün belli başlı damarları kesilmişti. Peki o arada ne yapıyordu Süleyman Asilzade.  Terörle mücadelede ben Silopi’deyken, Varto’dakyken, Sur’dakyen, Van’dakyen, Şanlıurfa’dakyen Ceylanpınar’dayken o benim arkamda 3-5 kişiyle kumpas kuruyordu. Kendi başbakanına kumpas kurarak, ben terörle mücadeleyi o yetkilerle yürütürken, Mehmetçik’le alandayken o bana kumpas kurmakla meşguldü. Artık itiraf ediyorum, Binali Şimşek, Süleyman Aristokrat ve Patent Albayrak, o dönem Cumhurbaşkanı'nın koordinasyonuyla bana kumpas kurdular” dedi.

Davutoğlu’nun konuşmasından öne meydana çıkan başlıklar şöyle:

“ARISTOKRAT ASLINDA ERDOĞAN’A MESAJ GÖNDERİYOR”

"Sedat Peker’in Süleyman Soylu’ya yönelik iddialarına yanıt beklerken Soylu bir anda konuyu bana getirdi. Söylediği her şey külliyen yalandır. Bir tane açık konuşmak gerekirse değil. Ben arkadaşlarımı dinletmek gibi bir rezillik yapmadım lakin Aristokrat haince kötüleme atıyor.

Elinde polis, istihbarat var, gerekirse MİT’e başvursun, araştırılsın. Kendinden önceki İçişleri Bakanı Efkan Ala’ya ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’a iftira atıyor aynı zamanda, çünkü ben dinleteceğim, Erdoğan’ın haberi olmayacak öyle mi…

Asilzade bakın nasıl bir mesaj gönderiyor AK Parti’ye ve Cumhurbaşkanı’na. Para sayma makinesinden bahsetti. Efkan Ala’ya suç isnadında bulunuyor, Muammer Güler’in para sayma makinesini gündeme getiriyor. Bunun üzerinden de Erdoğan’a mesaj veriyor.

“ASILZADE KUMPAS KURDUĞUNU İTİRAF ETTİ”

Soylu, kendi genel başkanını görevden almak için bir kumpasın içinde olduğunu kabul etti. Buradaki mesaj Ak Parti'ye, Erdoğan'a. O mücadelede çetin bir şeye kalkıştım. İmar rantlarına, faiz rantlarına neşter atacaktım.

Siyaset ile mafya arasındaki bağları koparmak için yasa getirecektim. Tüm bu adımlara aleyhinde karşımda bir çete örgütlendi parti içinde; artık itiraf ediyorum, Binali Şimşek, Süleyman Soylu ve Berat Albayrak, o dönem Cumhurbaşkanı'nın koordinasyonuyla bana kumpas kurdular. O kumpasın hesabını verecekler. Ve ben yalnız bırakıldım.

Ben başbakanken Mehmet Ağar sahnede miydi? Yoktu. Nasıl girdi sahneye. Efkan Ala İçişleri Bakanıyken Mehmet Ağar, eski kadrolarıyla 90’lı yılların kadrolarıyla biz devredeyiz havasında dolaşabiliyor muydu? Nasıl girdi? Süleyman Aristokrat kendisi Mehmet Ağar’ın sistem içerisine girmesine vesile oldu.

“KURTLAR SOFRASINDA ŞU LAHZA DÜŞEN DÜŞENE”

Kurtlar sofrasında şu an düşen düşene. Şu Anda hepsinin yaptığı şu ‘ben düştüysem onu da aşağıda indireyim oysa o düşerse ola ki o yenir.’ Kurtlar sofrasında kimin yem olacağının kavgası bu. Bakıyor ama Süleyman Soylu kendi düşüyor, Mehmet Ağar’ı aşağıda çekiyor.

Mehmet Ağar inerken, mafya diyerek Süleyman Soylu’yu aşağıya çekiyor. Bu devlete bahşedilen en büyük zarardır. Kimse devletin arkasına saklanmasın. Devleti yerle bir ettiler. İçeride de itibarını yerle bir ettiler, dünyada da yerle bir ettiler. Açsınlar milletlerarası basının manşetlerini, ‘bir mafya lideri, Türk devletini çökertiyor’ diyor.

“YILDIRIM, ASILZADE VE ALBAYRAK BİR İKTİDAR MÜCADELESİNE GİRDİLER”

Binali Yıldırım, Süleyman Asilzade ve Berat Albayrak bir iktidar mücadelesine girdiler. Soylu’nun açıklamalarına bakıldığında çıkan tablo şu; anlaşılan Patent Albayrak’a karşı verdiği mücadelede Süleyman Aristokrat bir dönem Sedat Peker’i kullandı, Sedat Peker bunu söylüyor zaten.

Daha Sonra bu kabahat ortaklığından çıkabilmek için Sedat Peker’in suç ortağı bildiri etti. Sedat Peker de ‘Biz seninle ortaktık, Berat Albayrak’a karşısında niye şimdi bunu yapıyorsun?’ diye meydan okuyor. Bu ilişkiler böylece bir şeydir fakat şu parmağınızı verirsiniz eliniz gider, elinizi verirsiniz kolunuz gider, kolunuzu verirsiniz yüreğiniz gider.

Bunların yüreği kalmadı. Fazla üzülerek söylüyorum Türkiye Cumhuriyeti Devleti namına, demokrasimiz adına yaşanan şey rezalettir. Kimse devletin arkasına saklanmasın. ‘Devlet benim’ diyen Louis 17 yüzyılda kaldı.

“HULUSİ AKAR’IN DA EFKAN ALA’NIN DA TAVIR VAKTİDİR”

Aristokrat bakın ne yapıyor? Mehmet Ağar’a yaptığı ithamlar geçmişini hatırlatıyor lakin terörle çaba bağlamında bu mücadeleyi biz verdik. derhal bununla birlikte  Hulusi Akar’a, Efkan Ala’ya, Sayın MİT Müsteşarı Hakan Fidan’a da örtülü mesajlar göndermeye çalışıyor.

Terörle mücadelenin en sert dönemini 23 Temmuz 2015’cilt Mayıs 2016’ya değin biz kimle verdik? Bütün gece yarısı toplantılarında  Genelkurmay Başkanı olarak Hulusi Akar vardı, İçişleri Bakanı olarak Efkan Ala vardı ve MİT Müsteşarı Hakan Fidan vardı.

Hakan Fidan halen bir devlet görevlisi onun konuşması doğru da yok, ama şimdi Hulusi Akar’ın da  Efkan Ala’nın da hitabe vaktidir. Şunu konuşacaklar ‘bizim verdiğimiz mücadelede hiçbir vakit HDP’ye tüzük tartışması olmadığı gibi o terörle mücadelede Kuzey Suriye’de bir devlet kurulmasını engellemek için biz o mücadeleyi verdik ve bir başbakanımız Sayın Davutoğlu’dur’ demeleri gerekli tarihi tescil için.

Bu onların bana borcudur, millete borcudur, tarihe borcudur. Çıkacaklar ve konuşacaklar. Yoksa Davutoğlu Kuzey Suriye’de terör devletine izin verecekmiş. Bu bununla birlikte Cumhurbaşkanına hakarettir, Cumhurbaşkanını itham altına almaktır.

“MEHMETÇİK’LE ALANDAYKEN O BANA KUMPAS KURMAKLA MEŞGULDÜ”

Cumhurbaşkanı tüm Milli Emniyet Kurulu toplantılarına başkanlık yaptı. Hiç kimse terörle çaba mirasının üzerine oturmasın. Süleyman Soylu’nun hakkı değil. Ben başbakanlığı devrettiğimde Türkiye’de bir tek sokakta bariyer, hendek, barikat kalmamıştı. Terörün ana damarları kesilmişti.

Peki o arada ne yapıyordu Süleyman Aristokrat. Terörle mücadelede ben Silopi’deyken, Varto’dakyken, Sur’dakyen, Van’dakyen, Şanlıurfa’dakyen Ceylanpınar’dayken o benim arkamda 3-5 kişiyle kumpas kuruyordu.

Kendi başbakanına kumpas kurarak, ben terörle mücadeleyi o yetkilerle yürütürken, Mehmetçik’le alandayken o bana kumpas kurmakla meşguldü."

Kaynak: www.sacitaslan.com URL: https://www.sacitaslan.com/ahmet-davutoglu-suleyman-soylu-alcakca-iftira-atiyor-haberi-533196
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.