CREDİT - SUİSSE TÜRKİYE BAŞKANI KEMAL MİMAROĞLU'NUN İLK DURUŞMASI YAPILDI
banner121

Bilindiği üzere ayrıldığı SÜSLEME CAM ve MEOS BALIK Lokanta’ın sahibi meşhur işadamı Mehmet Şahin Fener’in bilgisayar mühendisi ve sanayici kızı Hafize Işıl Fener’e elinde müstehcen ve mahrem görüntü ve videoları olduğu, kendisi ile cinsel ilişkiye girmemesi halinde bu müstehcen ve mahrem gösterme ve videolarını yaymakla tehdit ettiği iddiası ile meşhur hukukçu yazan merhum Prof. Dr. Sait Kemal Mimaroğlu’nun oğlu ünlü finansçı Credit Suisse Türkiye Başkanı Emre Kemal Mimaroğlu hakkında ‘’Şantaj’’, Sesli ve görüntülü bir ileti ile hakaret’’, ‘’Tehdit’’, ‘’Kişilerin refah ve sükununu bozma’’ suçlarından nedeniyle 11 yıla kadar hapis istemiyle dava açılmıştı.

Credit-Suisse Türkiye Başkanı Emre Kemal Mimaroğlu'nun ‘şantaj’, ‘korkutma’, ‘hakaret’ ve ‘özel hayatın gizliliğinin ihlali’ iddialarıyla ilgili davasında birincil duruşma yapıldı.

Dava dosyasındaki iddialara göre elinde mağdur Hafize Işıl Fener’in müstehcen gösterme ve resimleri olan Emre Kemal Mimaroğlu, mağdura Mail, Whatsapp, Telegram üzerinden ve telefonda sözlü olarak defalarca ve sistemli şekilde hakaret, tehdit ve şantajlar yaparak kendisi ile cinsel birlikteliğe zorladı. Credit Suisse Türkiye Başkanı meşhur finansçı Emre Kemal Mimaroğlu’nun gönderdiği bazı mesajlar şu şekilde:

‘’Mahfedicem seni, blok et yahut bittin’’, Hepsi burada’’, ‘’ Ve s**tiğim diğer karılar da’’, ’’Hepinizin çıplak resimleri’’, Blok et rezil ederim seni’’, Seni korono günleri s*kiş için istedim’’, ‘’Şu Anda git herife ver’’, ‘’aptal, salak, bilgisiz depresif o**ospu’’, ‘’İstediğim gibi s**ktim seni’’, F*ck buddy olmayı düşün ilerde’’, En iyi çözüm’’, Direk line mi kapatma arada konuşuruz’’, Unutma video ve resimler elimde nereye gideceği belirli olmaz’’, yanlış bir şey yaparsan ailene ya da aşağıdaki valeye bile gider bu resimler’’, ‘’Vale resmini gönderdin’’, ‘’Zaten hepsini tanıyorum’’, F*ck buddy iyi düşün’’ ‘’Fazla zavallısın’’, ‘’ Şu korona süresince f*uck buddy lik iyi olurdu ama olsun’’, ‘’ Öptüm fazla want u’’, ‘’Her seferinde kucağıma düştün’’, ‘’Fiilen aptalsın’’, ‘’Kendine iyi bak işin baskı’’, ‘’Daima kullanılacaksın’’, ‘’Fuck buddy offer im daim geçerli’’, Patrizia mayısta burda tanırsın’’

İstanbul 58. Asliye Cinayet Mahkemesi’nden görülen davada birincil duruşma 16.03.2021 tarihinde yapıldı.

MAHKEME İLE İLGİLİ CREDIT SUISSE TÜRKİYE BAŞKANI EMRE KEMAL MİMAROĞLU İLE İLGİLİ YENİ SKANDAL İDDİA: GERÇEĞE AYKIRI ‘’VERTİGO’’ SAĞLIK RAPORU

Credit-Suisse Türkiye Başkanı Emre Kemal Mimaroğlunun ‘şantaj’, ‘korkutma’, ‘hakaret’ ve ‘özel hayatın gizliliğinin ihlali’ iddialarıyla ilgili davasında birincil duruşma yapıldı.

Credit Suisse Türkiye Başkanı Emre Kemal Mimaroğlu ‘’Vertigo’’ hastası olduğunu iddia eden sağlık raporu sunarak duruşmaya katılmadı. Avukatları kadar Duruşma’ye sunulan ve DrVoice Klinik sahibi Prof. Dr. İsmail Koçak imzasını içeren afiyet raporunda ‘’Sayın Emre Kemal Mimaroğlu 15.03.2021 tarihinde baş dönmesi şikayetiyle kliniğimize başvurmuş, Vertigo tanısıyla yedi (7) gün istirahat raporu yerinde görülmüştür’’ ibaresi yer almaktadır.

Credit Suisse Türkiye Başkanı Emre Kemal Mimaroğlu’nun 15.03.2021 tarihinde DRVoice isimli kliniğe hiç gitmediği, sırf duruşmadan firar etmek için para karşılığı bu şekilde gerçeğe tutarsız ısmarlama rapor aldığı, ‘’Vertigo’’ tanılı bir rahatsızlığı bulunmadığı, gerçeğe tutarsız sağlık raporu tarihlerinde çalıştığı ve normal yaşamına devam ettiği iddialar aralarında.

Bu hususun HTS kayıtları ve yapılacak soruşturma ile de saptama edilebileceği de iddialar arasında.

MÜŞTEKİ MAĞDUR HAFİZE IŞIL FENER YAPILAN DURUŞMADA AYRINTILI
İFADE VERDİ

Emre Kemal Mimaroğlu’nun Mahkemeye sunduğu gerçeğe aykırı olduğu iddia edilen ‘’Vertigo’’ tanılı sağlık raporu ile katılmadığı İstanbul 58. Asliye Ceza Mahkemesi’nde görülen davanın 16.03.2021 tarihinde görülen duruşmasında açıklama veren davacı Hafize Işıl Fener beyanında ‘’Şikayetçiyim, katılma talebim vardır, soruşturma aşamasında beyanda bulunmuştum, o beyanım geçerlidir.

Davalı ile 4-5 sene süren bir ilişkimiz oldu. Bu süreçte kendisinden psikolojik kuvvet gördüm, ancak düzelir ümidiyle ilişkiyi sürdürdük. 2-3 sene kadar daha bu şekilde devam etti, konuşarak ayrılmaya karar verdik. Sanık dengesiz ve manipülatifti.

Birlikte olduğumuz dönemde istediği vakit sebep yokken hakaret ediyor, aşağılıyor, ayrılacağım diyordu. Bunları da üzerimde baskı düzenlemek için yapıyordu. Barışmak istediğinde ‘’seninle evleneceğim, aile ayarlamak istiyorum’’ diyerek beni manipüle ediyordu. Bu mesajlar bana geldiğinde ayrılmıştık. Öncesinde onun baskısı altında kendisine gönderdiğim videolarım olmuştu. Bana baskı yaparak göndermemi istiyordu. Göndermezsem ayrılacağım diyordu. Bir kısmını da anladığım kadarıyla benim rızam dışında çekmiş. Avukatlarım videonun resmini koymuşlar, tamamı konulmadı, bu video benim ona gönderdiğim bir şey yok, bana gönderdiği video benim haberim varken kendisinin çekmiş olduğu bir video idi.

‘’Benimle istediğim vakit birlikte olmazsan bu görüntüleri ailene, sosyal çevrene yollarım’’ diyordu. Anladığım kadarıyla bu ilişki eskiden olduğu gibi sevgili ilişkisi değil, ben onun seks kölesi olacakmışım şeklinde anladım. Mesajları dosyaya sundum’’ dedi.

Duruşmada müştekiden sorulması üzerine ‘’Ben şikayetimden sonra davalı ile irtibata geçmedim, herhangi bir kanal üzerinden kendisine mesaj göndermedim, sorduğunuz Telegram görüntülerinden haberim vardır, kendisi sözde ben ona mesaj gönderiyormuşum gibi bir algı oluşturmaya çalışmış. Yine sorduğunuz kendisiyle telefon ile konuştuğumuzda arka planda herhangi bir kadın sesi duymadım. Sormuş olduğunuz Fransız kadını tanımıyorum, o kadar bir kadın değil, kesintisiz o dönem birlikte süre geçiriyorduk. Ben ‘’sen o kadınla yatarsan ben de komşumla yatarım’’ demedim dedi.

Duruşmada müştekinden sorulması üzerine ‘’Sormuş olduğunuz vale bizim arabaları götürüp getiren park eden elemanlardan biridir, bildiğim kadarıyla onun telefonu sanıkta da vardır, davalı benim evime geldiği süre da bu vale ile muhatap olurdu, yoksa başkaca ayrı bir özelliği yoktur’’ dedi.

Müşteki duruşmada kendiliğinden devamla ‘’Mesajların geldiği dönemde davalı beni aradı, yarım saatlik aralarla beni arayarak şantajlarına, hakaretlerine devam etti, bunun da bilinmesini istedim, ben bir an önce adaletin yerini bulmasını istiyorum, ben son dönemde psikolojik olarak çöktüm, lakin diğer taraf adi hayatını sürdürmekte, bunların göz önüne alınıp karar verilmesini istiyorum’’ dedi.

Emre Kemal Mimaroğlu, hakkındaki tüm bu iddiaları kabul etmeyerek ‘Marie’ adlı eski kız arkadaşının bu birlikteliği öğrenince kıskançlıkla bu mesaj ve mailleri iş insanının telefonu ve e-posta adresi üzerinden Işıl Fener’e attığını demeç etti.

Fakat Mimaroğlu’nun eski kız arkadaşı olduğunu ileri sürdüğü ifadesinde ‘Marie’ adlı kadının soyadı veya adres ve iletişim bilgileri yer almadı.

öte yandan davalı Emre Kemal Mimaroğlu’nun ünlü hukukçu-yazar merhum Prof. Dr. Sait Kemal Mimaroğlu’nun oğlu şikayetçi Işıl Fener’in ise Dekor Cam ve İstanbul Florya’daki Meos Balık Restoran’ın sahibi meslek insanı Mehmet Şahin Fener'in kızı olduğu öğrenildi.

Kaynak: https://www.noktabursa.com.tr/2021/07/credit-suisse-turkiye-baskani-emre-kemal-mimaroglunun-santaj-tehdit-hakaret-ve-ozel-hayatin-gizliliginin-ihlali-iddialariyla-ilgili-davasinda-ilk-durusma-yapildi/

Kaynak: www.sacitaslan.com URL: https://www.sacitaslan.com/credit-suisse-turkiye-baskani-kemal-mimaroglunun-ilk-durusmasi-yapildi-haberi-535182
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.