Çiftlik Bank kurucusu 'Tosuncuk' lakabıyla aşina Mehmet Okumuş’ın teslim olmasının gerisinde abisi Fatih Aydın, Uruguay’da gözaltına alındı. Açık Fikirli'ın iadesi için KOM Daire Başkanlığından özel bir ekibin kısa sürede Uruguay’a gideceği belirtildi.
Aydın, KOM Daire Başkanlığınca, Uruguay’ın başkenti Montevideo’ya 80 km mesafede yer alan Canelones Bölgesinde tespit edilen adrese, Uruguay Federal Polisi tarafından yapılan baskında yakalandı.
Fatih Aydınlatılmış’ın yakalanmasının peşinde İnterpol Daire Başkanlığınca iade süreci başlatıldı. Şahsı teslim olmak üzere bir ekibin kısa zaman içinde Uruguay’a hareket edeceği belirtildi.
ARANDIĞI SUÇLAR
Fatih Kültürlü, “Bankacılık Kanununa Anomali”, “Suç İşlemek Nedeniyle Örgüt Kurma, Suçtan Kaynaklanan Malvarlığı Değerlerini Temize Çıkartma, Bilişim Sistemleri Banka veya Kredi Kurumlarının Vasıta Olarak Kullanılması Suretiyle Üçkâğıt ve Tacir ya da Şirket Yöneticileri ile Kooperatif Yöneticilerinin Dolandırıcılığı” gerekçesi ile aranıyordu. 
Kaynak: www.patronlardunyasi.com URL: https://www.patronlardunyasi.com/haber/Mehmet-Aydin-in-abisi-Fatih-Aydin-Uruguay-da-gozaltina-alindi/252774