Şarkılarında uyuşturucuya özendirdiği ve kullanımını kolaylaştırdığı iddiasıyla tutuklanan ve beraat ettikten sonra Türkiye’yi terk edip Almanya’da yaşamaya başlayan Ezhel adıyla aşina rapçi Ömer Sercan İpekçioğlu terör örgütü PKK ağzıyla konuştu. İpekçioğlu sosyal ağ platformu Twitter’da katıldığı bir sohbet odasında şu skandal ifadeleri kullandı:

“Zaten Rumlar gitmiş, zaten Ermeniler gitmiş. Ben diğer taraftan Kürtler giderse benim kalbim artık dayanmaz. Kürdistan’ı ve Kürt halkını savunuyorum ama bence zaten Kürdistan’ın başkenti Ankara’dır İstanbul’dur. Bir şekilde bu meselenin çözüleceğine inanıyorum. Ben de vaktinde bir faşisttim. Otobüste iki birey arasında Kürtçe konuşunca uyuz oluyordum. Çünkü bana böyle öğretildi. Güzel günler göreceğimize inanıyorum.”

SKANDAL SÖZLERE SOSYAL MEDYADA TEPKİ YAĞDI

Ezhel’in skandal açıklamaları sosyal medyada büyük tepki topladı. Kullanıcılar, “Sonunda hakiki yüzünü gösterdi”, “Cezaevine girdiğinde FreeEzhel diyerek özgürlüğünü istediğime pişman oldum” diyerek sitem etti.

Bir sosyal ağ kullanıcısı da “Ben hiçbir süre Kürtçe’den, Kürtçe konuşan insanlardan rahatsız olmadım. Fakat “Kürdistanın başkenti” diyerek bir devlet varlığından bahseden bölücülerden defalarca korku ettim” diyerek terör örgütü PKK ve Kürt halkı arasındaki ayrımı yapamayan rapçi Ezhel’e karşı çıktı.

 

Kaynak: www.superkulup.com URL: https://www.superkulup.com/rapci-ezhelden-tepki-ceken-ifadeler-kurdistanin-baskenti-ankaradir-istanbuldur.html