Webrazzi Fintech 2021'in ilk tur konuşmacıları belli oldu
banner121

Webrazzi'nin 2021'deki son konferansı Webrazzi Fintech 2021'in lokasyonunu değiştirerek konferansımızı büyütmeye karar verdiğimizi daha önce sizlerle paylaşmıştık. Sizlerden gelen yoğun bilet ve sponsorluk talepleri sebebiyle konferansımızın birincil lokasyonunun kapasitesi bizler için yeterli gelmemeye başlamış; biz de bu sebeple konferansımızı büyütme kararı almıştık.

3 salonda sizlerle buluşacak Webrazzi Fintech 2021'e dilerseniz online olarak da katılabileceğinizi belirtelim. Konuşmacılarımızı açıklamadan önce fintech dikeyinde sektöre yön veren kişilerin yer alacağı konferansta workshop salonlarımızda farklı eğitimlere katılabilir, kendinizi bu dikeyde geliştirebileceğinizi ve Webrazzi Fintech 2021 için buradan bilet alabileceğinizi hatırlatalım. 

Günümüzün yeni finansal teknolojileri, bankacılığın dönüşümü, blockchain entegrasyonu, regtech ve öne çıkan tüm başlıklarını girişimciler ve sektörün lider finansal kuruluşları ile masaya yatıracağımız Webrazzi Fintech 2021'in ilk tur konuşmacıları da emin oldu. 

Webrazzi Fintech 2021'in ilk tur konuşmacıları ise şu şekilde:

Ahmed Faruk Karslı (Kurucu & CEO, Papara):

Liseyi Sankt Georg Avusturya Lisesi'nde okuyan Ahmed Faruk Karslı, Bahçeşehir Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nden 2012 yılında mezun oldu. Hukuk Yüksek Lisansı'na İstanbul Üniversitesi'nde devam ediyor. 17 yaşından itibaren hür ticaretin içinde bulunan, dağıtılmış girişimcilik hikayelerine imza atan Karslı, 2007-2015 yılları aralarında telekomünikasyon, elektronik ve tekstil sektörlerinde girişimcilik yaptı. Benzer dönemde aile şirketlerinde idareci olarak sorumluluk üstlenen Karslı, bu süreçte daha çok yeni pazarlar, yeni ürünler, bütçe ve raporlama üstüne incelemeler gerçekleştirdi. 2013 yılında özgürlük avukatlık yapmaya başlayan Karslı, 2015 yılında kullanıcılarına basit ve adil parasal hizmetler sunan Papara'yı kurdu. Her sene sıradan 8,8 kat çoğalan Papara, KPMG ve H2 Ventures göre hazırlanan “Global Fintech 100” listesine girerken, PSM ve VISA kadar ‘En iyi fintech girişimi' seçildi. Ahmed Faruk Karslı, son olarak başarıları ve rol model olma potansiyeliyle Endeavor Girişimcisi unvanını aldı. Harvard, Stanford ve INSEAD gibi kurumlarda çoğu eğitim programını başarıyla tamamlayan ve okuma meraklısı olan Karslı'nın aynı zamanda binlerce kitaptan oluşan bir antika kitap koleksiyonu bulunuyor.

Evren Demir (Kurucu & CEO; Finartz):

Lisans eğitimini Bilgisayar Mühendisliği bölümünde tamamlayan Demir, bütünleşik doktora eğitimine de bu alanda devam etmektedir. Kariyer hayatına 2009 senesinde başlayan Demir, Doğuş Planet kadar kurulan ve 2012 yılından beridir faaliyet gösteren açık pazar bir e-ticaret platformu olan N11'in Türkiye'deki kurucu ekibi aralarında yer aldı. N11'de ödemelerden sorumlu ürün müdürü iken görevinden ayrıldı. N11'deki görevinden daha sonra girişimcilik hayatına adım atarak ödemeler için reel zamanlı inceleme programı olan Mypat'in kurucuları arasında yer aldı. Demir, 2015 yılından beri etkinlik gösteren IT danışmanlık şirketi olan Infonal'de ise ortak ve idareci olarak devir aldı. Demir, 2016 yılından beri kurucusu olduğu Finartz'da CEO'luk görevini yürütmeye devam etmektedir. Şirket olarak sağladıkları finansal teknoloji çözümleri ile globalde de etkinlik bildiren Finartz, son 4 takvim dönemde %2478 artış oranı ile Deloitte göre belirlenen Teknoloji Fast 50 listesi, Fintech kategorisine 1. Basmakalıp girerek Türkiye'nin en seri artan Fintech şirketi oldu. Finartz, yeni markaları Secureartz, Payartz ve FinartzConnect ile birlikte Türkiye'nin en büyük Fintech Fabrikası olma yolunda çalışmalarını sürdürmektedir. Cihan Demir, finansal teknolojiler alanındaki uzmanlığı ile kurucu iki taraflı ve yatırımcı olarak TVM ve Medotomy gibi şirketlerde de çalışmalarına devam etmektedir.

Egem Eraslan (Kurucu & CEO, Midas):

Karşıyaka, İzmir doğumlu Egem Eraslan, ilköğretim ve lise hayatını Özel Ege Lisesinde tamamlamıştır. Lisans eğitimini Amerika Birleşmiş Devletleri Boston Üniversitesi Elektrik Elektronik Mühendisliği bölümünde tamamlayan Eraslan, iş hayatına ABD'de Staples firmasında yazılım mühendisi olarak başlamıştır. 2015 senesinde Eraslan Okulunu kurarak eğitim alanında girişimciliğe atılmış, geçtiğimiz Ocak ayında ise komisyonsuz sermaye payı platformu olan Midas'ı kurmuştur.

Göktürk Yetim (CEO, Macellan):

Osmangazi, Bursa doğumlu olan Göktürk Babasız Bursa Anadolu Lisesi'nde mezun olduktan sonra Maltepe Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği bölümünü 3 senede (6 güya dönemde) tamamladı. Yazılım noktasında çoğu başarılı projeye imza attıktan sonradan 3 arkadaşıyla birlikte 2014 yılında son sınıftayken Macellan'ı kurdu. CEO'su olduğu Macellan, Arşimet Dijital Arşiv'le kâğıdı, Bulut Filo Yönetimi'yle arabulucu, Lagina Biyometrik İmza'yla imzayı ve son olarak Alternatif ile parayı dijitalleştirmeyi hedeflemektedir.

Hande Sarıdal (CEO, Token):

Boğaziçi Üniversitesi Ekonomi bölümünden sonra Koç Üniversitesi'nde Finans alanında MBA yapan Sarıdal, Citibank, Demirbank, HSBC ve Inşa Kredi gibi bankalarda farklı alanlara yönlendirilmiş pozisyonlarda tayin yaptı. Deutsche Bank'ta 3 sene her tarafında Global Markets Sales Desk Vice President'ı olarak ödev yapan Sarıdal, 2009 yılında Arçelik bünyesine katıldı ve burada 11 sene baştan başa Finans Direktörlüğü de dahil almak üzere farklı görevlerde bulundu. 2018 ve 2020 yılları aralarında Token'ı CFO'su olan Sarıdal, derhal ise Token'da CEO olarak görevine devam ediyor. 

İhsan Elgin (Kurucu, Core Taktik):

İhsan Elgin, kurumların girişimcilik dönüşümünü yöneten Core Taktik şirketinin kurucusudur. Türkiye'nin erken seviye yatırımcılar için tek pazar tahlil platformu olan Startups.Watch'un ve mali teknolojiler alanında lider organizasyonu olan FinTechİstanbul'un ise kurucu ortağıdır. İş Girişim Sermayesi ve Finberg Yatırım A.Ş'nin Idare Heyeti Üyesi'dir. Elgin, 2000 yılında Aygaz'da insan kaynakları bölümünde işhayatına başladı. Sırasıyla bayi geliştirme, otogaz pazarlama ve çözümsel CRM bölümlerinde sorumlu ve yönetici olarak devir yaptı. Koç Üniversitesi Executive MBA sonrası; 2007 yılında ClimateMinder şirketinin kurucu ortağı olarak girişimcilik dünyasına giriş yaptı.

Mehmet Çamır (Genel Müdür, Rain Türkiye):

Ekonomi alanındaki lisans eğitimini London School of Economics and Political Science ve İstanbul Veri Üniversitesi'nde alan Mehmet Çamır, ardından Chevening bursiyeri olarak King's College London'da Bankacılık ve Finans alanında yüksek lisansını tamamladı. Alıştırma hayatına Vakıfbank Teftiş Kurulu'nda başladı ve ardından HSBC Türkiye'de Harmoni Müdürü, Türkiye Varlık Fonu'nda ise Yatırım Operasyonları Direktörü olarak tayin aldı. Faaliyette bulunduğu tüm ülkelerde lisans almayı ve üstün kullanıcı deneyimi sunmayı hedefleyen Rain grubunun küresel genişleme planının ilk adımı olan Rain Türkiye'de 1 Ağustos 2021 tarihinden bu yanlamasına Genel Müdür olarak atama yapmakta.

Murat Büyükkucak (CMO, iyzico):

Murat Büyükkucak, 2013 yılında Vodafone Türkiye Kurumsal İş Birimi'ne “Büyük İşletmeler & Ulus” Segmenti'nden sorumluluk sahibi Pazarlama Kıdemli Müdürü olarak katıldı. “Yarına Hazırım” lansmanında faal olarak rol bölge Büyükkucak, 30'un üstünde büyük işletmenin Vodafone İş Ortağım çatısı altındaki irtibat çalışmalarına önderlik etti. Başarılı idareci, büyük işletmelere ve kamuya özel “Dijitalleşme Endeksleri”nin ve Vodafone'un birincil Akıllı Şehir Halkı Crowd-sourcing projesi olan “Şehir Halkı Sizin” platformunun lansmanlarına imza attı. İki yıl baştan başa 3 binin üstünde katılımcının yer aldığı “Vodafone Dijital Değişim Zirvesi”ni hayata geçiren Büyükkucak, segmentin pazar payının ve servis gelirlerinin büyümesine katkı sağladı. Başarılarının arkasında 2016'da Marka Stratejisi & Pazarlama İletişimi Kıdemli Müdürü olarak atandı. Bu yeni atamayla birlikte Murat Büyükkucak, Vodafone ana markasının, Kişisel ve Kurumsal İş Birimleri'nin iletişim stratejilerinin belirlenmesi ve hayata geçirilmesinin yönetimini üstlendi. Vodafone markasının “Ready?” çatısı altında tekrar konumlandırılmasına yön veren Büyükkucak, dijitalleşme vizyonuna katkı sağlayan “İnterneti Seviyorum” projesini de başarıyla yönetti. Arkasında Yeni Alıcı Kazanımı (Acquisition) Tribe'ında Segmented Squad Product Owner olarak atama yapan Büyükkucak, Inkar&Freezone ticari stratejilerinin ve mahsul vizyonlarının belirlenmesi ve bütün lansman süreçlerinin yönetilmesi ile beraber Agile dönüşümüne önderlik etti. Murat Büyükkucak, 2020 yılının Ekim ayında iyzico ekibine CMO olarak katıldı.

Mustafa Dalcı (Kurucu & UX Consultant, Userspots):

Mustafa Dalcı, 2006 yılında ODTÜ İstatistik bölümünden mezun olup ODTÜ Veri İşlem'de Araştırma görevlisi olarak çalışmaya başladı. 2008 yılında firmalara göz izleme testi ile kullanılabilirlik testi hizmeti sunan Userspots'u kurdu. 2011 yılında Etkilab A.Ş. olarak şirketleşen Userspots'da kullanıcı deneyimi ve kullanılabilirlik servisleriyle firmaların kullanıcı dostu arayüzler oluşturmasına destek ediyor. Görme engellilerin online sosyal hayata katılımını artırmak nedeniyle oluşturduğu Erişilebilir Web projesiyle 2010 yılında Bilgi Genç Sosyal Girişimciler ödülünü aldı. 2011 yılında TOYP'un düzenlediği yarışmada Türkiye'nin en başarılı 10 genci arasında yer aldı.

Orkun Duyar (UX Designer, Sherpa):

1990 doğumlu Orkun Duyar, Kadırga Teknik Meslek Lisesi'nde bilgisayar programcılığı ve İstanbul Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı Meslek Yüksekokulu'nda eğitim fark etti. Okuldaki üçüncü yılında, güzel sanatlar fakültesinde devam etmek fikri üzerine, Ada Sanat'ta çizim eğitimi aldı. Daha Sonra hoş sanatlarda fotoğraf bölümü okumaktan vazgeçse de, bundan böyle tasarlayarak yeni şeyler meydana getirmenin ve hayallerini kağıda dökebilmenin kendisini en mutlu edecek gelecek fikri olduğundan belirli olarak, grafik tasarım kursuna başladı. Duyar, 8 yıldan uzun süredir Sherpa bünyesinde görev yapıyor. 

Bağımsızlık Bayraktar (COO, Ozan Elektronik Para):

Özgürlük Bayraktar, 2007-2009 yılları arasında fazla uluslu markalara Türkiye pazarındaki pazarlama çalışmaları ile ilgili topluluk yönetimi ve dijital pazarlama danışmanlığı yaptı. 2010 Ekim ayında Ortadoğu ve Kuzey Afrika'nın en büyük sosyal oyun şirketi olan Peak Games'in kuruluş ekibine Kalabalık ve Pazarlama'dan sorumluluk sahibi yönetici olarak katıldı. 2011 yılında dünyanın en büyük sosyal oyun şirketi Zynga'nın Türkiye'den sorumluluk sahibi Topluluk Yöneticisi olma teklifini kabul ederek Dublin'e yerleşti. 2012 yılında 7 milyar dolar değerleme ile halka açılan şirketin Türkiye ve Ortadoğu pazarındaki topluluk genişleme faaliyetlerine katkı maddesi sağladı. 2014 yılında Bayraktar & Partners isimli bir melek yatırımcı topluluğu kuran Bayraktar, 1 Kasım 2016'da Türkiye'nin en büyük girişimcilik yayını Webrazzi'ye şirketinin satışını gerçekleştirdi ve şirkette 3 sene zaman baştan başa büyümeden sorumlu yöneticilik görevini üstlendi. Bir İletişim Modeli Olarak Oyunlaştırma isimli birincil kitabı 2015 yılında yayınlanan Bayraktar, 2017 yılında ise ikinci kitabı Dijital İşletme Bilimi'ni yayınladı. Bayraktar bununla beraber Bahçeşehir Üniversitesi'nde Öğretim Görevlisi olarak da atama yaptı. Harvard Business Review ve Forbes'da yayınlanmış makaleleri bulunan Bayraktar, 2018 yılından itibaren Albaraka Türk Katılım Bankası çatısı altında Alneo gibi yeni mali teknoloji ürünleri ilerletti ve bankanın Avrupa'da bankacılık hizmetleri sunan dijital bankası insha'nın bütün merkezi iş operasyonlarından sorumlu yöneticiliğini yürüttü. 2021 yılında üçüncü kitabı Next Generation Banking'i yayınlayan Bayraktar 2021 Şubat ayından itibaren Ozan Elektronik Para'da COO olarak görevini sürdürtmektedir.

Semih Muşabak (CEO, Sipay):

FMV Işık Üniversitesi'nde Endüstri Mühendisliği mezunu olup yüksek lisans eğitimine de benzer bölüm ve kurumda devam etmiş olan Muşabak, 10 takvim sektör deneyimine sahip. Kariyeri her tarafında büyük bankalara denetleme ve danışmanlık yapan Muşabak, profesyonel kariyerine 2012 yılında KPMG Türkiye'de BT Denetçi olarak başladı. Benzer kurumda BT Kontrol Eden Müdürü, Veri Analitiği Teknik Lideri ve Kıdemli Yönetici BT Danışmanı pozisyonlarında atama aldı. Kariyeri baştan başa holdinglere, e-para ve ödeme kuruluşlarına danışmanlık veren Semih Muşabak fintech ve bilgi analizi konusunda uzmanlığa sahip. Muşabak, son 1 senedir ise Sipay'de CEO'luk görevini yürütmektedir.

Serkan Çelik (CEO, Paynet):

2018 yılı başından itibaren Arena Grup CEO'luğu görevinde bulunan Serkan Çelik, Arena Grubu'na 2007 yılında Finansal İşlerden Sorunlu GMY (CFO) olarak katılmıştır. Türkiye'nin ilk Parasal Teknoloji şirketlerinden olan Paynet'in kuruluşuna ve bambaşka bir şirket olarak ortaya çıkmasına önderlik etmiş olan Çelik, halen Paynet ve Arena Mobile iştiraklerinin Yönetim Kurulu Başkanı olarak tahsis yapmaktadır. Serkan Çelik Harvard Business School GMP ve İstanbul Üniversitesi İngilizce İktisat Bölümü mezunudur. Çelik, Arena Grubu'na katılması öncesinde 1998 – 2007 Yıllarında PricewaterhouseCoopers bünyesinde aidat, parasal hukuk ve muhasebe tekniği konularında danışman olarak tayin yapmıştır. Bu süreçte ayrı sektörlerde yerli ve yabancı ortaklı 200'den fazla firmaya danışmanlık vermiş olan Çelik o kadar çok şirketin genel yapısı ve parasal işler yapılarının kurulması ve geliştirilmesi konularında da danışmanlık yapmıştır.

Sinem Cantürk (Şirket Ortağı, KPMG):

Sinem, kariyerine 1996 yılında Yapı Kredi Bankası'nda başlamıştır ve 10 sene boyunca başvuru geliştirme takım lideri, uygulama mimarı, proje yöneticisi gibi dağıtılmış rollerde atama almıştır. KPMG Türkiye'ye 2006 yılında katılmıştır. Bu tarihten itibaren, COBIT, ISO, SOX, ITIL, CMMI gibi küresel standartlara ve BDDK, SPK, KGK, BTK gibi yerel düzenleyicilere dayanan Data Teknolojileri Denetimi projelerine önderlik etmektedir. Finans sektöründe, banka, finansman şirketleri ve/ya da elektronik para şirketlerinin kuruluşları, mevcut şart analizleri, yol haritası belirlenmesi, COBIT ve ISO standartlarının kurumda uygulamaya alınması, iş ve BT sürekliliği analizleri, iç kontrol ortamının değerlendirilmesi gibi danışmanlık projelerinde rol almaktadır. Data Sistemleri Risk Yönetimi Birim Başkanı olarak, KPMG' yi son 10 yıldır düzenleyici birimlerde (BDDK, SPK, KGK, BTK) temsilcilik etmektedir. Sinem, Digital Finance Working Group (DFWG) danışma kurulu üyesidir. Mali İnovasyon ve Teknoloji Derneği (FINTR) derneği kurucu üyesi ve başkan yardımcısıdır. Ve KPMG Fintech Sektör Liderliğini yapmaktadır.

Tuğba Erdem (Team Lead, Sherpa):

Yıldız Teknik Üniversitesi Şehir Halkı ve Alan Planlama bölümünden mezun olan Erdem, yüksek lisans için ODTÜ Sosyoloji bölümüne girer, peşinde da aynı bölümde doktorasını Hacettepe Üniversitesi'nde tamamlar. Tuğba, senelerdir edindiği teorik bilgileri pratikte nasıl kullanabileceğinin yollarını araştırmaya başlar. Türkiye'de de gittikçe gelişen kullanıcı deneyimi araştırmacılığı ile tanışan Erdem, yapması gereken işin bu olduğuna karar verdikten sonradan Sherpa ile tanışıyor. Tuğba Erdem, takriben 3 yıldır Sherpa'da çalışıyor. 

Akustik Önen (Kurucu & CEO, wamo.ai):

Son yirmi takvim kariyerini parasal hizmetler alanında sürdüren Akustik Önen bugüne değin önemli yeteneklerden oluşan takımları yönettiği profesyonel yönetici rollerinde çalıştı. Kurumsal hayat tecrübesinde bankacılık, ödeme, FX, define ve hisse gibi ayrı alanlarda incelemeler sürdürdü. Blokzincir Teknolojileri alanında MIT'de eğitim görebilen Önen, Sloan School of Management'dan mezun oldu. Edindiği profesyonel tecrübeyle birlikte pazardaki kayda değer ihtiyaçları tahlil eden Önen, 2018 yılında wamo'yu kurdu. Akustik Önen wamo ile özellikle KOBİ'lerin finans yönetimini kolaylaştırmak ve ihtiyaçlarını karşılamak vizyonuyla yola çıktı. Hali hazırda kurucusu ve CEO'su olarak hizmet verdiği wamo'nun Malta ve İngiltere operasyonlarını yönetmekte, wamo'yu diğer Avrupa ve dünya ülkelerine yaymayı hedeflemektedir.

SPONSORLAR

Elmas Sponsorlar

isbank2-1607680193700-1611829873120-1-16 visa-1635324754327.png

Platin Sponsorlar

artboard-2-1636043619754.jpg colendi-1633422664141-1634918640325.png

fups-1632753214834-1636100755761.png

Altın Sponsorlar

adjust-1635861299130.jpg papara-1607679983602-1614173181655.jpeg

paribu-1607680054637-1614173169420.jpeg paynet-1636033459219.jpg

rain-163670236950.jpg sipay-1625556770245.png

token-1618396418451-163583817122.png

Gümüş Sponsor

iyzico-1636635168721.jpg

Kaynak: webrazzi.com URL: https://webrazzi.com/2021/11/17/webrazzi-fintech-2021in-ilk-tur-konusmacilari-belli-oldu

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.