Webrazzi Summit 2021'in üçüncü tur konuşmacıları belli oldu!
banner121

Türkiye'nin lider girişimcilik ve teknoloji konferansı Webrazzi Summit, bu yıl keza online ayrıca de offline olarak gerçekleşiyor. Ayrıca online ayrıca de offline konferans deneyiminin nasıl olacağına dair tüm detayları bu haberimizde bulabilirsiniz. Lakin öncesinde şunu söyleyelim; sizleri yüz yüze görmeyi, fiziksel konferans deneyimini sizlerle bir arada yaşamayı çok özledik. Bu sebepten 20 Ekim günü, Wyndham Grand Istanbul Levent'te buluşmayı iple çekiyoruz.

Her yıl olduğu gibi birbirinden kayda değer yerli ve yabancı konuşmacılara ve binlerce katılımcıya ev sahipliği yapacak olan Webrazzi Summit 2021 için buradan bilet alabilir; konferansa dair merak ettiklerinize buradan ulaşabilirsiniz.

Konferansımızın birincil tur ve ikinci tur konuşmacılarını geçtiğimiz günlerde sizlerle paylaşmıştık. Şu Anda ise Webrazzi Summit 2021'in yeni konuşmacıları belirlenmiş oldu. Gelin, Webrazzi Summit 2021'in yeni konuşmacılarına her zaman birlikte göz atalım!

Berke Şipka (Kurucu Müşterek, Transferchain):

Berke Sipka, Blockchain tabanlı merkeziyetsiz bir bulut altyapısı ve platformu olan TransferChain'in kurucu ortağıdır. St. Benoit Fransız Lisesi'nden mezun olduktan daha sonra eğitimini eğitimini Amerika'da Clark Universitesi'nde 2013 yılında tamamladı. Benzer yıl eHouse'u kurduktan sonra burada veritabanı ağırlıklı bir çok sayıda web ve mobil yazılım geliştirme projesinde yer aldı. 2015 yılında Blockchain tabanlı yazılımlar üzerinde arge çalışmalarına başladığı dönem içerisinde, Ethereum üstünde Securebay adlı Blockchain tabanlı bir düzeltme platformu üzerinde çalıştı. bununla beraber Blockchain eğitim ve danışmanlık şirketi olan Inkube'un kurucu ortaklığını yaptı. Bu dönemdeki çalışmaları ile, Blockchain ekosisteminin Türkiye'ye entegre olmasında önemli katkıları oldu.

Cem Sertoğlu (Ortak, Earlybird Digital East Fund):

Cem Sertoğlu, bir girişimci ve 2006'dan beri, gelişmekte olan Avrupa pazarındaki teknoloji girişimlerine odaklanan risk sermayesi yatırımcısıdır. derhal portföyünde UiPath, Hazelcast, Peak Games, YemekSepeti, Vivense, FintechOS ve Payhawk'ın yer aldığı Earlybird Digital East Fund'ın ortağıdır. Cem, daha önce New York'ta SelectMinds'ın (şimdi Oracle'ın bir parçası) Kurucusu ve CEO'suydu. Cem, Austin'deki Texas Üniversitesi'nden Ekonomi alanında lisans derecesine sahiptir.

Dilek Dayınlarlı (Yönetici Müşterek, ScaleX):

Istek, ScaleX Ventures'ın kurucusu ve Yönetici Ortağıdır. ScaleX'i kurmadan önce, erken faz bir teknoloji risk sermayesi olan 212 Capital Partners'da yatırımcıydı. MENA'daki en büyük Fintech şirketi olan IyziCo, Insider, global pazarlama otomasyon yazılımı, hemenkiralik.com, insanların listeleyeceği çevrimiçi pazaryeri gibi şirketlere yatırım yaptı. Dilek, 212'den önce Groupon'da Accenture'da Direktör, Yönetim Danışmanı ve Koç Grubu'nda Business Developer olarak çalıştı. Kariyerine, bambaşka proje yönetimi pozisyonlarında bulunduğu ve bununla birlikte başlangıç-up'ını oluşturduğu ABD'de başladı. derhal Dilek, ScaleX Şirketleri ile idare heyeti düzeyinde yakın bir şekilde çalışmakta ve anlaşma bazında yatırım yapmaktadır. Dilek, Türkiye'den seçilen ve bursuyla öne çıkan ilk Kauffman Bursiyerlerinden biridir. aynı zamanda Arya Kadın Yatırım Platformu kurucu üyesi ve lideridir. İTÜ (İstanbul Teknik Üniversitesi), ODTÜ (Orta Doğu Teknik Üniversitesi), KWORKS, Endeavor ve Stanford Üniversitesi'nde davetli mentor ve konuşmacı olarak görev yaptı. Istek B.S. Yıldız Teknik Üniversitesi'nden Makine Mühendisliği ve Johnson & Wales Üniversitesi'nden MBA derecesi. Istek, Teknoloji Sektörüne katkıları ve etkisiyle 2017 yılında Türkiye'nin en başarılı Kadın Liderlerinden biri seçildi.

Dr. Z. Eren Koçyiğit (CEO, NBT Dr. Eren Kocyigit):

Londra merkezli artma stüdyosu NBT (Next Big Thing) kurucusu olarak NBT ekibi ile birlikte Artma Odaklı Pazarlama alanında danışmanlıklar vermekte ve geliştirdikleri Marketing Machine ve Growth Marketing Hub ürünleri ile ayrıca bireyler hem markalar için büyüme odaklı pazarlama çözümleri sağlamaktadır. İngiltere ve Türkiye'de Middlesex, Birmingham, İTÜ, Veri üniversitelerinde misafir öğretim görevlisi olarak pazarlama alanında dersler vermektedir. London & Partners, Startupbootcamp, Innogate gibi hızlandırma programlarında yükselme pazarlaması alanında mentorlük yapmaktadır.

Duygu Erzurumlu Cengiz (CHRO, Akkök Holding):

1995-1999 yılllarında Ankara Gazi Üniversitesi'nde İşletme eğitimi aldıktan sonradan University of Lincoln'da MBA programını tamamladı. Kariyerine öğrencilik yıllarında başlamasını takiben, 2000 yılında Petrol Ofisi Grup Şirketleri'ne İnsan Kaynakları alanında katıldı. Kariyeri baştan başa çoğu ayrı görevi üstlenen Duygu Erzurumlu Cengiz sırasıyla İnsan Kaynakları Organizasyonel Gelişim Müdürü, R&M İnsan Kaynakları Müdürü, OMV Petrol Ofisi İnsan Kaynakları Işlem Müdürü ve Petrol Ofisi İnsan Kaynakları Operasyon Müdürü görevlerinde yer aldı. 2019 yılından bu yandan da Akenerji İnsan Kaynakları ve Müşterek Hizmetler Direktörü görevini yürütmektedir.

Filiz Yavuz Diren (Genel Müdür, Philip Morris/Sabancı):

Philip Morris/Sabancı'nın ilk bayan Genel Müdürü olan Filiz Yavuz Diren, Philip Morris International'ın dünyadaki üstteki düzey kadın yöneticileri arasında bulunuyor. Şirketin birincil kadın Satmak Direktörü unvanına da sahip olan Diren, bu görevi sırasında dijital ticari modeli kurmasıyla uyarı çekti. Büyük çaplı dijital dönüşüme önderlik ederken kurduğu sistem ticari operasyonlarda verimlilik ve etkinlik sağladı. Philip Morris/Sabancı'da 20 yılın üzerinde kariyere sahip olan Diren; Stratejik Tasarlama, Kurumsal İlişkiler ve Finans Departman'larında da devir aldı. İstanbul Teknik Üniversitesi Endüstri Mühendisliği mezunu olan Diren, ABD'de University of Hartford'dan da MBA derecesine sahip. Sivil Toplum Örgütleri'nde etkin görevler üstlenen Diren; TAİK ve Tütün Sanayicileri Derneğinde yönetim kurullarında olup, Türkiye'nin önde gelen meslek derneklerinde aktif rol oynuyor.

Gözde Alemli (Country Manager Turkey, Appnext):

Pazarlama ve meslek geliştirme alanında 14 yılı aşkın deneyime sahip olan Favori Alemli, kariyerine Marsh&McLennan Companies'de finans kurumları, telekomünikasyon ve otomotiv gibi değişik sektörlerde yeni bir kazanç akışı yaratmak için son kullanıcıları hedefleyen projeler meydana getirmek ve yönetmek için proje yöneticisi olarak başladı. Şirkette 6 sene çalıştıktan daha sonra özel bir alışveriş kulübü olan AlaMarka'nın kurucu ortağı oldu ve ikinci girişimi olan Altıncicadde.com gibi şirketin büyümesinde önemli bir rol üstlendi. Alemli sonradan Sociomantic Türkiye'nin Genel Müdürü görevini üstlendi ve önde gelen perakende, gezi ve telekomünikasyon reklamcıları için veri çözümleri ve programatik reklamcılık stratejileri ilerletti. Blesh'in CEO'su olarak ödev yapan Alemli, acilen Appnext'in Türkiye Ülke Müdürü.

Hande Çavuşoğlu (Türkiye Temsilcisi / Co-Founder, SimilarWeb / Digitaflex):

Kariyerine Procter&Gamble Türkiye'de Medya Müdürü olarak başlayan Hande Çavuşoğlu 12 sene boyunca Procter & Gamble Pazarlama ve Medya alanında keza Türkiye ayrıca de EMEA bölgesinde öbür pozisyonlar üstlenmiştir. Son 10 yıldır da Türkiye'deki uluslararası medya ajanslarına bir çok sektörden müşterileri için medya ve irtibat stratejisi konularında danışmanlık vermektedir. FMCG, Telekom, Finans, E-ticaret gibi bir fazla sektör hakkında bilgi ve tecrübe sahibidir.

İlyas Teker (CEO, Mosanta):

İlyas, sayılı markaya, özel olarak hazırlanan SEO danışmanlığı veren Mosanta'nın kurucusudur. 14 yıldır SEO alanında Pegasus, Coca-Cola, adidas, DeFacto gibi 200'den pozitif markaya Türkiye, Avrupa ve Amerika'da SEO danışmanlığı verdi. Uzun bir süre Amerika, Chicago'da SEO Direktörü olarak çalıştı. Dijital pazarlama ile ilgili konferansların yanına İlyas, popüler bir çok pazarlama dergisi ve web sitesinde makaleler yazıyor. Keza İngiltere'de faaliyet bildiren DeepCrawl şirketinin danışman kurulunda yer alıyor.

İsa Turgut İnci (Genel Müdür Yardımcısı, YTÜ Yıldız Teknopark):

Lisans eğitimini İstanbul Aydınlatılmış Üniversitesi Mühendislik Mimarlık Fakültesi, Mimarlık Bölümünde bölge İsa Turgut İnci, Yıldız Teknik Üniversitesi Inşa İşletmesi Yüksek Lisans Programını tamamladı. Boğaziçi Üniversitesi'nde akademik önderlik, mentorluk ve koçluk eğitimleri alan İnci, Sorbonne Üniversitesinde Dijital Taktik ve Liderlik eğitimini tamamladı. “Yeni Cins Bina Entegre Güneş Kollektörü Geliştirilmesi” konusu özelinde araştırmalarda bulunan İnci, Saïd Business School, University of Oxford – Stratejik Projeler Idare Programına kabul edildi, “Novi Pazar Kültür Merkezi” projesi zarfında Sırbistan-Novi Pazar'da sorumlu mimar olarak ödev aldı. İsa Turgut İnci, derhal Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yaptığı Yıldız Teknopark A.Ş.'de yenilikçi birçok projede tayin aldı. Teknogirişim Sermaye Desteği Programı - Star BİGG (TÜBITAK 1512) ve Teknoloji Transfer Ofisleri Destekleme Programı'nın (TUBITAK 1513) proje yürütücülüğünü üstlenen İnci, bununla birlikte Startürk Uluslararası Kuluçka Merkezi A.Ş. (San Fransisco-ABD) ve Yıldız TTO A.Ş. şirketlerinde Yönetim Kurulu Üyesi olarak çalışmalarını yürütmektedir.

Kaan Eren (Investment Manager, 500 Istanbul):

University of Virginia'da eğitimini tamamlayan Kaan Eren, ÜNLÜ & Co'da sırasıyla Management Trainee, Corporate Finance Analyst, Corporate Finance Associate ve Vice President görevlerinde bulundu. Kaan Eren takriben 6 aydır 500 Istanbul bünyesinde Investment Manager rolünde görev yapıyor. 500 Istanbu'un, Orta ve Doğu Avrupa, Türkiye ve Baltık ülkelerinden kurucu ortaklar kadar kurulan erken safha teknoloji şirketlerine yatırım yapan 500 Startups ağı kapsamında bir erken safha risk sermayesi fonu olduğunu da hatırlatalım.

Oğuz Demirkapı (Teknolojiden Sorumluluk Sahibi Genel Müdür Yardımcısı, Carbon Health):

Oğuz Demirkapı akıllı teknolojilerin sevdalısı ve Türkiye, Almanya ve ABD'de çoğu ünlü ticari ve Blue Chip şirkette CTO, VP gibi görevlerde bulunmuştur. Teknik ve idare becerilerinin yanısıra iyi bir mentor ve meslek paydaşları için özverili bir akıl veren olmuştur. Ünlü ve saygın bir teknoloji lideri olan Oğuz, Avrupa ve Amerika Birleşmiş Devletleri'nde fazla sayıda konferans ve kullanıcı grubu toplantısında sunum yapmıştır. Başlıca alaka alanları teknoloji yönetimi, yazılım geliştirme, akıllı teknoloji tabanlı çözümler ve internet tabanlı sosyal uygulamalarıdır. Oğuz Demirkapı halen teknoloji destekli ve aile hekimliği, ivedi takviye ve sanal bakım gibi konularda araştırmalar yürüten ABD merkezli Carbon Health Türkiye ülke müdürü ve teknolojiden sorumluluk sahibi genel müdür yardımcısı olarak tayin yapmaktadır.

Istek Akbağ Akalın (Change Management Manager, Şişecam):

Üsküdar Amerikan Lisesi'nden sonradan Boğaziçi Üniversitesi'nde Cihaz Mühendisliği bölümünden mezun oldu. Istek Akbağ Akalım tekrar Boğaziçi Üniversitesi'nde yüksek lisans yaptı. 11 yıldan uzun süre Turkcell ekibinde Manager ve Analyst & Project Manager görevlerini üstlenen Akalın, yeniden Turkcell'de Agile Transformation Manager, Leadership Coach, Organizational Development & HR Projects Management Senior Expert ve Portfolio Optimization Manager gibi görevler aldı. Özlem Akbağ Akalın, Şişecam'da Aralık 2020'den beri Change Management Manager görevini sürdürüyor.

Pelin Akın Özalp (Idare Heyeti Üyesi, Akfen Holding):

2010 yılında İngiltere'de Surrey Üniversitesi'nden mezun olan Pelin Akın Özalp, meslek hayatına Deutsche Bank'ta başladı. Türkiye'ye döndükten sonradan TAV Havalimanları Holding bünyesinde çalışan Pelin Akın Özalp, 2012 yılında Akfen Holding'e Yönetim Kurulu üyesi olarak geçti. Akfen Holding kadar kurulan TİKAV'da (Türkiye İnsan Kaynakları Eğitim ve Sağlık Durumu Vakfı) Mütevelli Heyet Üyesi ve Idare Heyeti Üyesi olarak aktif çalışmalarda yer alan Pelin Akın Özalp'in, Duke of Edinburgh International Award Türkiye Programı'nın Genel Başkan Yardımcısı görevi de bulunuyor. Pelin Akın Özalp, 2010'dan beri London School of Economics'de (LSE) kurulan Çağdaş Türkiye Incelemeler Kürsüsü'nün Danışma Kurulu Başkanlığı görevini yürütüyor.

Seniha Koçyiğit (Kurucu Karşılıklı, Rebus Danışmanlık):

1978 Ankara doğumlu olan Koçyiğit, 2000 yılında ODTÜ Psikoloji Bölümü (Anadal) ve Eğitim Birimleri (Yandal) bölümlerinden mezun olduktan daha sonra profesyonel kariyerine bankacılık sektöründe, insan kaynakları alanında “Management Trainee” olarak başlamıştır. daha sonra Data Teknolojileri sektörünün öncü şirketlerinden Garanti Teknoloji ‘de yenilikçi ve İnsana yatırımı hedefleyen öyle çok projede görev almıştır. Devamında Türkiye'nin en büyük e-ticaret hacmine sahip ve online gezi hizmetleri konusunda global pazarda rekabet eden ilk Türk şirketlerinden olan Metglobal Grup'ta keza İnsan Kaynakları, keza de Stratejik Planlamadan sorumlu Genel Müdür Yardımcısı ve Yönetim Kurulu Üyesi olarak çalışmıştır. Son olarak Softtech Teknoloji'de Ürün Geliştirme, Strateji ve İnsan Kaynaklarından Sorumluluk Sahibi Genel Müdür Yardımcısı olarak görev almıştır. Seniha Koçyiğit, Rebus Danışmanlık'ın kurucu ortaklarındandır.

Serhat Can (Principle Technical Evangelist, Atlassian):

Serhat Can dört yılı aşkın süredir Atlassian'ın Opsgenie ekibinde bambaşka mühendislik ekiplerinde çalıştı. Son iki senedir Technical Evangelist rolünde DevOps ve Cloud konularına odaklı içerik üretmekte ve faaliyetler düzenlemektedir. AWS göre Community Hero seçilmiştir ve DevOpsDays global ekibinde de organizatör rolündedir. DevOpsDays İstanbul, Cloud and Serverless Turkey ve DevOps Turkey topluluklarına da organizatör olarak takviye vermektedir.

Seymur Tarı (Genel Müdür, Turkven):

Seymur Tarı, daha önce İstanbul'da kurumsal portföy stratejisine odaklanan McKinsey & Company'de ve Cenevre'deki Caterpillar Inc.'de EMEA ve BDT bölgelerinden sorumluluk sahibi mahsul müdürü olarak çalışıyordu. Seymur Tarı, INSEAD'den MBA ve ETH Zurich'ten Alet Mühendisliği ve Robotik alanında lisans ve yüksek lisans derecelerine sahip. Tarı, 2000 yılında Turkven'i kurdu.

Sezgin Lüle (Genel Müdür Yardımcısı, Türkiye İş Bankası):

1976 yılında Trabzon'da doğan Sezgin Lüle, 1998 yılında Boğaziçi Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Endüstri Mühendisliği Bölümü'nden mezun oldu. 1998 yılında Organizasyon Müdürlüğü'nde Organizasyon ve Metot Bilirkişi Yardımcısı olarak göreve başladı, 1999 yılında Kontrol Kurulu Başkanlığı'na Müfettiş Yardımcısı oldu. 2004 yılında University of Birminghan'da Uluslararası Bankacılık ve Finans konusunda yüksek lisans programını tamamladı. 2008-2011 yılları aralarında Proje ve Değişim Yönetimi Başkanlığı'nda Müdür Yardımcısı ve Birim Müdürü olarak atama yaptı. Lüle, Nisan 2017'de Kurumsal Mimari Müdürü oldu. Lüle, şubat ayından beri Türkiye İş Bankası'nın Genel Müdür Yardımcısı görevini üstleniyor.

Şahin Boydaş (Kurucu, RemoteTeam):

Boston'da doğan ve 6 yaşında Türkiye'ye geri dönen Şahin Boydaş, girişimciliğe ilk adımını 1999 yılında yani 17 yaşındayken CepDukkan.com ile attı. 2005 yılında Koç Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği bölümünden mezun oldu. CepDukkan.com 'dan sonra, vitamin.com.tr , cocukceptelefonu.com ve beyazkutu.com gibi firmalari kurdu. 2012 yılında San Francisco'ya taşındı ve Silikon Vadisi'nde birincil girişimi olan MovieLala'yı kurdu. MovieLala'nın 33 yatırımcısı arasında Alan DeBevoise, milyarder Marc Benioff'tan, HBO President, Disney CFO gibi cok meşhur isimlerden yatırımlar aldı. Inc dergisi göre Hollywood'un en inovatif firması seçilen MovieLala ise Gfycat aracılığı ile exit etti. MovieLala sonrası Mojilala'yı daha sonra ise Leo AR'ı kurdu. Günümüzde son girişimi olan RemoteTeam.com'u ise 2019 yılında kurdu.

Yahya Ülker (Kurucu ve CEO, Yıldız Ventures):

Koç Üniversitesi İşletme Bölümü'nden 2016 yılında mezun olan Yahya Ülker, üniversite eğitimini tamamlamasının ardından, Londra merkezli Kantar Ajansı'nda, İsviçre merkezli bisküvi üreticisi Kambly SA'da ve Credit Suisse'te bankacılık alanında kariyerine devam etti. Yıldız Holding'deki kariyerine 2018 yılında Holding'in inovasyon şirketi olan Northstar'da başlayan Yahya Ülker, görevi boyunca üniversite ve sanayi iş birlikleriyle Holding'in geleceğe yatırımı olan inovasyon projelerinin hayata geçirilmesinde aktif rol oynadı. Yıldız Holding Yönetim Kurulu Üyesi olarak atanmasından daha sonra Holding'in dijital stratejisinin oluşturulmasında da atama bölge Yahya Ülker, 2019 yılından itibaren kurucusu olduğu Yıldız Ventures Teşebbüs Ofisi'nde, Holding'in stratejisine layık katacak sektörlerde kurum içi girişimleri inkübe etmek ve girişimcilik ekosistemini teşvik etmek için çalışan ekiplere liderlik ediyor. Halen Yıldız Ventures Kurucusu ve Yıldız Holding Yönetim Kurulu Üyesi olarak görevine devamlı Yahya Ülker, evli ve bir çocuk babasıdır.

Yomi Kastro (Kurucu & Idareci Iki Taraflı, Inveon):

Yomi Kastro, Inveon ve Inventures'ın Kurucusu ve Yönetici Ortağı'dır. 2006'da, kurumsal şirketlere e-ticaret yazılım & altyapı çözümleri ve dijital büyüme danışmanlığı sunan Inveon'u kurdu. Perakende ve seri tüketim ürünleri sektörlerinde şirketlere dijital ticaret ortağı olarak hizmet veren Inveon, Türkiye'nin en çabuk artan 50 teknoloji şirketinden biri olarak 3 yıl defalarca Deloitte Teknoloji Fast 50 ödülünü almaya adalet kazandı. bununla birlikte 2009 yılında internet girişimlerine erken aşamada yatırım yapan ve teknoloji desteği veren Inventures'ı kuran Kastro, 20'den pozitif başarılı internet girişiminin yatırımcısı ve/veya idare heyeti üyesidir. Kastro, kurucuları aralarında yer aldığı Türkiye Girişimcilik Vakfı'nın ve TÜBİSAD Bilişim Sanayicileri Derneği'nin Yönetim Kurulu'nda yer almaktadır.

SPONSORLAR

Elmas Sponsor

isbank2-1607680193700-1611829873120-1614

Platin Sponsorlar

colendi-1633422664141.png summit-hq-1628861211899.png

Altın Sponsorlar

fups-1632753214834.png inspark-1630756550641.png

inventram-1632137137719.png nrwglobal-summit-hq-1629207938559.png

papara-1607679983602-1614172564384-16146 paribu-1607680054637-1614172809277.jpeg

related-1614172896421.png scalex-1633596716629.png

Gümüş Sponsorlar

aksigorta-logo-1-1620374765608.png appnext-1633523621274.png

berqnet-1628080593619.png core-1631282737924.png

infobip-1631273264688.png loreal-1614172983378.png

teads-1633336819741.png token-1618396439140.png

yildiz-1632912490113.png

İletişim Sponsoru

turkcell-1631189344370-1-163301164998.pn

Data Sponsoru

digitaflex-1633513518221.png

Medya Sponsorları

joyfm-1631889123712.png karnaval-1631889116404.png

Kaynak: webrazzi.com URL: https://webrazzi.com/2021/10/07/webrazzi-summit-2021in-ucuncu-tur-konusmacilari-belli-oldu
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.