Meta bugün paylaştığı bir gönderi ile WhatsApp Durum'a yeni özellikler eklendiğini açıkladı. Eklenen özellikler aralarında emoji tepkiler, özel maksat kitle seçici, link paylaşımı için önizleme, yeni Şart bildirimi için profil halkaları ve ses kaydı paylaşımı yer alıyor. Bu yeni güncelleme ile birlikte WhatsApp Durum'un, ağır ağır Instagram Hikayeler'e dönüşmeye başladığını anlatmak muhtemel.

Instagram'da gördüğümüz yakın arkadaşlar seçimini hatırlatan Özel kasıt kitle seçici ile paylaştığınız Durum'un kimlere gösterileceğini seçebiliyorsunuz. Bağlantılarınız arasında yer alan ama durumunuzu görmesini istemediğiniz kişileri belirtebiliyorsunuz. veya ufak bir grup ile paylaşmak istiyorsanız "Yalnızca şu kişilerle paylaş" seçeneğini tercih edebiliyorsunuz. 

Ses kaydı paylaşımı ise daha önce Twitter'da gördüğümüz sesli Tweetler'i andırıyor. Kullanıcılar, maksimum 30 saniye uzunluğunda olan sesli mesajları Durum üzerinden paylaşabiliyor. 

Instagram'dan tanıdık gelen bir diğer nitelik ise Durum'a bırakılan emoji tepkiler. Kullanıcılar bağlantılarının Durum'larına emoji tepkiler bırakabiliyor. Bırakılabilen emojiler ise şöyle: