Rüyada tırnak kesmek ne anlama gelir? Tırnak kesmekle alakalı rüyaların tabirleri
banner121

Hayırlı olarak düşlerden biri olan tırnak kesmek, hoş haberlere delalet olarak kabul edilir. Kasvetlerin sona ermesi anlamına gelen düşte tırnak kesmek, aynı zamanda düşmanlara karşı elde edilen zafer olarak da deyim edilir. Düşda tırnak kesmek deyimleri, kesilen tırnağın vaziyetine göre değişebilir. Lekeli, mantarlı, pak tırnak kesmek, tırnak eti kesmek, el tırnağı veya ayak tırnağı kesmek, kendi tırnağını ya da başkasının tırnağını kestiğini görmek ve buna eş biçimde olan tırnak kesmek ile alakalı düşlerin deyimlerini sayfamızda bulabilirsiniz.

DÜŞTE TIRNAK KESMEK NE ANLAMA KAZANÇ?

Düşda tırnak kesmek, Efor ve güç sahibi olmaya, düşmanı yenip zafer elde etmeye, hayırlı hadiseler ile karşılaşmaya, hayır işlerinde bulunmaya, pak amele, güç çözülecek olan bir kasvetin son bulacağına, hafiflemeye, uzun zamandır yeis yaratan gidişatlardan kurtulup huzura ermeye, yeni başlangıçlara ve pak yaşama işaret eder.

Düşda tırnak kesmek, düşü gören bireyin, geçmişte yaşadığı ve kendisine her gün azıcık daha acı ve rahatsızlık veren hadiselerden ya da gidişatlardan kurtulup en kısa zamanda yaşanan ve üzerinde çok büyük iz vazgeçen hadiseleri unutup yaşamına devam edeceğine delalet edilir.

Düşda tırnak kesmek hakkında yapılan genel yorumlarda efor ve güç simgelenmiştir. Kesilen tırnakla alakalı olarak efor ve güç dışında, düşmanla olan çaba hakkında da yorumlar bulunmaktadır. Düşmanla girişilen rekabette başarıya işaret eden bu düş, genel anlamda bakıldığında pozitif olarak değerlendirilebilir. Burada düşmanla olan ilişki her ne kadar güzel olmasa da başarı almak, olası meselelerin önüne geçecektir. Yaşamınızda size kasvet veren, bulunduğunuz etrafta meseleler çıkaran bireyler, görülen bu düş ile uzaklaşmaya başlayacak biçiminde düşünülebilir.

DÜŞTE TIRNAK ETİ KESMEK

Düşda tırnak eti kesmek çok büyük galibiyetler ve hasılatlar elde edeceğine, kasvetlerini bir köşeye atacağına, marifetlerini çok daha göze çarpacak biçimde ortaya koyma fırsatı bulacağına, doğru kararlar alarak iş yaşamında farklılıklar yapacağına, mesleksel zafer tutmak ismine pek çok kursa katılacağına, kurtuluşu tutacağına, yaşamının bu sayede hoşlaşacağına, yağmur yağmamasına, yükseleceğine, atılım yapacağına, eğitim aldığı dala ve kabiliyetlerine göre bir işe gireceğine yorulmaktadır.

DÜŞTE LEKELİ TIRNAK KESMEK

Düşda lekeli tırnak kesmek devalara kavuşacağına, kendisine us veren aile büyüklerini dinlememesi veya fazla inatçı yapısı suratından kendi bildiğini okuması ile de geleceğine dair yanlış kararlar almasının cezasını sürükleyeceğine, bir nedenle kazanılabilecek büyük bir galibiyetin önünün kapanacağına, bireyin daha mutsuz, külfetli bir geleceğe sahip olacağına, moralinin ve neşesinin yerine geleceğine, dileklerinin ve hayallerinin hayırlısıyla hakikatleşeceğine, uğranacak parasal hasarlardan dolayı kasvete düşüleceğine, büyük yeis verecek vakaların yaşanacağına, kasvetlerin çözüme erişeceğine, kaygıların son bulacağına, yeislerin en kısa zamanda geçeceğine deyim olunur.

DÜŞTE MANTARLI TIRNAK KESMEK

Düşda mantarlı tırnak kesmek müzakerelere alevleneceklerine, yollarını ayrıma kararı alacaklarına ve aralarına nefret gireceğine, büyük yanılgılar yapacağına, kasvet çekilen vakaların kısa zaman içinde çok mesele yaratacağına, o işin tüm tehlikelerini göze alacağına, elini attığı işleri istediği biçimde nihayetlendireceğine, gözünde ve içinde hiçbir şeyin kalmayacağına, girdiği işlerde güçlük sürükleyeceğine, huzurlu ve mutlu olunacağına, hayırlı adımlar atılması sayesinde büyük hasılatlar elde edileceğine alamet etmektedir.

Düşda mantarlı tırnak kesmek; ailesinden, evlatlarından ve etrafındaki bireylerden yana hayır bulacağına, dini inancını bütün olarak yaşamak için bireyin aralıksız araştırma yapacağına, dini tam, inancı güçlü kimselerle ahbaplık edeceğine işarettir.

Düşda mantarlı tırnak zenginlik ve hoşluk içinde bir yaşam geçireceğine, dostlardan birinin kasvet yaratacağına, haneye bazı makûs amaçlı bireylerin gireceğine alamet etmektedir.

Düşda mantarlı tırnak görmek kardeşlerin beraber bir iş kuracağına, hayallerine en kısa zaman içerisinde kavuşacağına yorulmaktadır.

DÜŞTE MAKASLA TIRNAK KESMEK

Düşda makasla tırnak kesmek bir daha da yaşamı süresince bu imkânı elde edemeyeceğine, zaferlerinin çoğalacağına, işlerinin gevşeyeceğine, sürüklediği zahmetin ve güçlüğün biteceğine, yaptığı işte büyük bir makama sahip olacağına, güçlü bir rakibin hezimete uğratılacağına, hayırlı bir şahıs ile konutluluk mevzusunda adım atılacağına, hasretin biteceğine, gösterilecek olan sabır ve azim ile bu işten çok iyi hasılat elde edileceğine, parasal ve manevi açıdan güçlüklerle karşılaşılacağına, münazaralı vaziyetlere düşüleceğine, cemiyet içindeki yerin değerleneceğine ve haysiyetin de çoğalacağına, destek ettiği bireylerden hıyanet göreceğine, çok büyük bir münazaranın ortasında kalacağına alamet eder.

Düşda makasla tırnak kesmek çok büyük ve makûs gidişatlardan hasar görmeden çıkacağına, hiç yapmak istemediği bir şey yapacağına ve bu gidişattan pişman olmasına karşın işleri yoluna sokmak istediği için devam edeceğine inanılır.

TIRNAK KESMEKLE İLGİLİ FARKLI DÜŞLERİN DEYİMLERİ

Düşda Gece Tırnak Kesmek

Hayra alamet değildir ve neredeyse sonuna gelinen bir işin bozulacağını bildirir. Özellikle son anda konutlulukların bozulmasına veya nikahtan dönülecek olmaya açıklanan düş, bireyin biriktirdiği meseleleri bir anda ortaya koymasıyla yaşanacak bir krizin de işaretidir.

Düşda Gündüz Tırnak Kesmek

İlme dinlenen merakın ve bireyin imanlarında her zaman dikkatli olduğunun, kendisine, nefsine, heveslerine dominant olmasıyla tanındığının işaretidir. Düş sahibi, haline ve sahip olduğu her şeye her zaman şükrederek gününe başladığı gibi, aynı zamanda ailesini ve hoşlandıklarını ilgisizlik etmez. Etrafına hürmetli, yaptığı işi hakkıyla yerine getiren, hak yemeyen, helal lokma yiyen biri olunduğunu da bildirir.

Düşda Camide Tırnak Kesmek

Düş sahibine yaşamında hiç unutamayacağı meseller anlatan, misaller veren ve yaşamını tamamen değiştirmesi için takviyeci olan ulema birinin varlığını açıklanır. Yaşça şahıstan büyük bu insan sayesinde içindeki imanı daha da kuvvetlendirecek olan düş sahibinin dinine uygun biçimde yaşayacağının tabiridir.

Düşda Annenin Tırnağını Kesmek

Cennetin annelerin ayağının altında olduğuna inanan düş sahibinin, yaşamdayken annesine ve öteki aile büyüklerine en iyi biçimde muamele yaptığını, asla onları üzmediğini, isteklerini yerine getirdiği gibi, bolca hayır dualarını aldığını, iyi bir evlat, vicdanlı biri olarak işlerinin de her daim yolunda gideceğini delalet eder.

Düşda El Tırnaklarını Kesmek

Yapılacak işte veya çalışılan alanda pak bir kariyer elde etmek, palavradan uzak durulduğu gibi, karakterden ödün vermeden, doğru bildiklerinden şaşmadan hareket edecek olmanın da tabiridir.

Düşda Ayak Tırnaklarını Kesmek

Bir yolculuktan bırakacak olan düş sahibinin aynı zamanda işiyle alakalı bir farklılık yapmayı da kafasına koyduğuna, henüz kimseyle paylaşmasa dahi, düşüncelerini harekete geçirmek için bazı teşebbüslerde bulunduğunu bildirir.

Düşda Bir Hayvanın Tırnaklarını Kesmek

Her canlıya sevgiyle yanaşmak, vicdanını çok önem vermek ve kimsenin ahını almamaya itina göstermek demektir. Günah işlemekten korkan düş sahibinin reel anlamda iyi ve misal biri olarak yaşadığına, bundan sonraki hayatında da çizgisini bozmadan ilerleyeceğini bildirirken, ahiret yaşamının da hoş olacağını, sevapların çokluğuyla bireyin Allah’ın hoşlandığı kullarından olduğunu ifade eder.

Düşda Tırnaklarını Keserken Kanatmak

Duygularda fazlaya kaçmak, ruhunu huzura kavuşturmak isterken fazla derecede yalnız kalmak anlamına kazanç. Bireyin okumaya olan düşkünlüğüne, ilim peşinde koştuğuna ve bu şansta çok mücadele tükettiğine, sürüklediği acılara, yeislere de kendini geliştirmek ismine sabrettiğine yorumlanır.

Düşda Ojeli Tırnak Kesmek

Başkalaşım yaşanacağını bildiren düş, hayatta bazı ayrıntıların şahıs için ehemmiyetli olacağına, kendi gelişimini apayrı bir doğrultuya taşıyacağına, aldığı kararları ailesine sunarak onların da fikirlerini alacağına alamet eder. Kadınlar için kapanmak, imana başlamak anlamına kazançken, yaşlı kimseler için umre yolcuğu yaparak, uhrevi yaşamı gururlandırmak manasındadır.

Düşda Tırnaklarını Dipten Kesmek

Bir yanılgı sebebiyle hoşlandıklarını üzen bireyin aralıksız olarak kendisini yargılayacağını ve bu biçimde devam ederken psikolojisini de bozacağını bildirir.

Düşda Eşinin Tırnaklarını Kesmek

Hayırlı konutluluklara, şahsa hastalıkta da, sıhhatte de aynı alaka ve sevgiyle bakacak, her güçlükte yanından dağılmayacak, tatlı dilli, iyi kalpli bir eşe sahip olunacağını deyim eder.

Düşda Konutta Tırnak Kesmek

Ailede herkesin Allah sevgisiyle dolu olduğunu, konut huzurunun nedeninin bireylerin iman eforlarında gizli olduğunu, pak terbiyeye sahip olmanın faziletiyle hareket eden düş sahibinin efkâr suratı görmeyeceğini işaret eder.

Düşda Caddede Tırnak Kesmek

Hocalık işini seçmek veya kendini başka insanların eğitimlerine adamak anlamındadır. Şahıs kaç yaşında olursa olsun, insanlara doğru yolu göstermek için didinecek demektir.

Düşda Bahçede Tırnak Kesmek

Pespaye gönüllü bir hayat sürdüren düş sahibinin, ilerleyen senelerde rızkında ciddi çoğalışlar olacağına, eline geçecek para sayesinde başkalarına da desteklerde bulunup, huzur içinde yaşayacağına, kimseye fukara olmadan, ağız tadıyla geçireceği yaşlılığına alamettir.

Düşda bıçakla tırnak kesmek

Düşda bıçakla tırnak kesmek ailesi içindeki tatsızlıkların yerini keyfe ve mutluluğa vazgeçeceğine, meselelerine bir yenisinin daha ilave edileceğine, büyük hasılatlar elde edileceğine, iş mevzusunda çok büyük tutkuları olan düş sahibinin, kendi işine kavuşacağına, kalp kırıklığı ve hayal kırıklığı yaşanacağına ve kasvet çekileceğine, günahların bağışlanmasına, kusurlardan tövbe etmeye, hastalığının yakın zamanda şifa bulacağına, kasvetlerini ve meselelerini bu sayede atlatacağına, çok hayırlı bir işe girip kazandığı galibiyetler sayesinde çok büyük terfi edeceğine, büyük düşüneceğine alamet etmektedir.

Düşda tırnak makası almak girişilen tüm işlerde zafer üstüne zafer kazanılacağına, bu büyümelerin vesile olması sayesinde çok iyi yerlere gelerek çok büyük hayır işlerinin reelleştirileceğine, yaşamının en büyük fırsatını elde edeceğine ve bu sayede basit basit kimseye kısmet olmayacak kadar lüks ve hoş bir yaşam yaşayacağına delalet etmektedir.

Düşda Dostunun Tırnağını Kesmek

Tasayı olan ve kendini çok kasvette paydan, çıkış yolu bulamayan, morali bozuk bir yakına takviyeci olmak, onun yaşamını basitleştirmek suretiyle kendi maneviyatını da kuvvetlendirmek demektir. Bireyin kendisine yapılan tenkitlerden hisse çıkardığını ve asla kimseye gocunmadığını, pespaye gönüllü biri olduğunu da deyim eder.

Düşda Kardeşin Tırnağını Kesmek

Ailevi sorunları kimseye anlatmayan düş sahibinin, meseleleri çözmek ismine tüm mesullüğü üstleneceğini ve suratını kara çıkarmadan her işi zaferle halledeceğini bildirir.

Düşda başkası tarafından tırnağı kesmek

Düşda başkası tarafından tırnağı kesmek büyük güçlükler sürükleyerek ödenen borçların yakın bir zaman içinde biteceğine ve hayırlı bazı bireyler ile tanışıp iş yaşamında hiç umulmadık ve hayal edilmedik mevkiler ve galibiyetler ile karşılaşacağına, çok büyük bir aile gibi hareket edileceğine, aralıksız rastgele bir hasılat getirmeyecek işler ile uğraşacağına, meselelerinden kimilerini süratli bir biçimde çözeceğine, meselelerin, kasvetlerin ve musibetlerin çözüme kavuşacağına, dinleyeceği bazı laflar sayesinde kafasındaki taşların yerine oturacağına, büyük işletmelerden mevki ve makam kapsayan iş önerileri alınacağına, yapılan çalışmalar ve ortaya konulacak projeler sayesinde büyük hasılatlar elde edileceğine deyim olunur.

Düşda bir başkasının tırnağını kesmek

Düşda bir başkasının tırnağını kesmek işlerinin gerileyeceğine, kar getiren işyerinin edilen hasarın düzenlenmesi için alınan borç suratından çok büyük mesele yaratacağına, tam mülkünü malını varını yoğunu tüketebileceğine, elinin darlıktan kurtulacağına, kasvetlerin ve umutsuzluğun sona ereceğine, meselelerin son bulacağına, yaşanan kasvetlerin sona ereceğine, çok büyük hasarlara uğrayacağına, eline geçen tam fırsatları işi mevzusunda değerlendireceğine, yeni teşebbüslerde bulunacağına ve kazancının çoğaldırmak için atılıma geçeceğine dedikodu etmektedir.

Düşda başkasının ayak tırnağını kesmek

Düşda başkasının ayak tırnağını kesmek eğitimle alakalı karşılaşılan bir fırsatın değerlendirileceğine, iyi sonuçlanacağı düşünülen vaziyetlerin tersine neticeleneceğine, hem aile yaşamında hem iş yaşamında hayırlı vakaların yaşanacağına, kısa zaman içinde büyük büyümeler kaydolunacağına, gireceği bazı çalışmalarda çok büyük galibiyetler elde edeceğine, ana baba duaları sayesinde yaşam içerisinde hem çok saygıdeğer ve hem lafı geçen bir şahıs olunacağına, iş dünyasında iyi bir yere gelineceğine, neredeyse kahrolacağına, bolluğun ve bereketin de çoğalacağına, güçe girmiş bir işin düze çıkacağına, kısa zaman içinde alana gelen istenmeyen bir hadisenin mutlu bir biçimde sona ereceğine delalet eder.

Düşda birine tırnak makası vermek yeislerin yerini keyfe ve mutluluğa vazgeçeceğine, manevi istikametten çok büyük rahatlık yaşanacağına delalet etmektedir.

Düşda daha önceki sevgilinin ayak tırnaklarını kesmek

Düşda daha önceki sevgilinin ayak tırnaklarını kesmek iç dünyasının hoşlaşacağına, uğrunun kendisinden yana olacağına ve nasiplerinin hiç kesilmeyeceğine, çok donakalıp büyük bir mutluluk yaşayacağına, Allah’ın kendisine çocuklarının mürüvvetini ve onların çocuklarının olduğunu görme bahtını sunacağına, çok uzun seneler süresince mutlu ve huzurlu bir yaşam sürüleceğine, elinin darlığa ve yokluğa düşmeyeceğine, ekonomik olarak kasvet sürüklemeyeceğine bu sayede manevi olarak da huzurlu olacağına, darlıktan rahatlığa çıkılacağına, meselelerin biteceğine, hayırlı kız evlatlara sahip olacağına, çok mutlu bir yaşam yaşayacağına ve çok büyük bir bolluk ve fayda içinde yaşayıp rahat ereceğine dedikodu eder.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.