Borsada binlerce yatırımcıyı mağdur eden bununla birlikte sosyal medya hesaplarından komisyon karşılığında hisse pazarlayan Panda Ayhan lakaplı borsa dolandırıcısı Ayhan Öztürk, Türkiye’de kesinleşmiş cezası olmasına karşın bir süredir Gürcistan’da firar hayatı yaşıyor.

Son çırpınışlarını ortaya koyan, kendisinden boşalan borsa dolandırıcılığını eşi Neriman Öztürk’ü bırakan Panda Ayhan lakaplı Ayhan Öztürk, borsa yasaklısı olmasına rağmen 23/03/2023 tarihinde yapılan Ulaşlar Turizm’in Genel Kurulunda kaçak bir şekilde yer aldı. Bayramında danaya girer gibi bir fazla şirketin hisselerine giren ve sosyal ağ hesaplarından ufak yatırımcıları hisselere yönlendiren borsa dolandırıcıları olarak aşina Ayhan Öztürk ve ekibi bir çok kez SPK’ya yakalanmasına karşın operasyon yasakları bittikten sonra yeniden operasyonlarına kaldıkları yerden devam ettiler. Son olarak gayri meşru olarak organize bir şekilde Ulaşlar Turizm‘in genel kurulunda yaşananlar bir garip çökmeyi olayını ortaya çıkardı.

Edinilen bilgiye takriben sosyal medya üzerinden yaptıkları paylaşımlarla Ulaşlar Turizm’e ait hisslerin tavan oluşturacağı vaadiyle minik yatırımcıyı dolandıran Öztürk ve ekibi, Ulaşlar Turizm’in ortaklarından olan Tevfik Meftun Ulaş ile malüpilasyon gerçekleştirmek için plan yapıyorlar. Cüneyt Ulaş, Mutlu Ulaş ve Tevfik Meftun Ulaş’ın sahibi olduğu Ulaşlar Turizm’e çökmeyi kafasına koyan dolandırıcılık çetesi, aile içinden kafa kola aldıkları Tevfik Meftun Ulaş’ı borsayı dolandıracaklarına dair ikna ettiler.

Bu vaatlere kanan Ulaş, aile bireylerinden habersiz olarak Ayhan Öztürk’ün yakın adamı olan Murat Taşyürek borsa yasaklısı olarak divan başkanı yapılıyor. Aynı genel kurulda Panda Ayhan lakaplı Ayhan Öztürk’ün kendisi gibi borsa yasaklı Eşi Neriman Öztürk’te Yönetim Kuruluna seçiliyor. Borsa dünyasında bir fazla kişinin canını yakan ve şimdilerde Ulaşlar Turizm’e çökerek milyon dolarlık vurgun yapmaya niyetlenen Öztürkler’e SPK’nın dur demesi lahza meselesi.

Bir fazla şehirde Ulaşlar Turizm’in ortaklarından Tevfik Meftun Ulaş, Ulaşlar hisselerini sosyal medyada pazarlayarak vurgun yapan Neriman Öztürk ve Murat Taşyürek ile birlikte sosyal medyada hareket eden vurguncular hakkında suç duyurusunda bulunuyor. sosyal ağ üzerinden Ulaşlar Turizm olarak milyon dolarlık vurgun yapan ve küçük yatırımcının cebine gözünü diken borsa dolandırıcıları olarak aşina Ayhan Öztürk eşi Neriman Öztürk, Ali Taşdemir ve Murat Taşyürek hakkında bir fazla mağdur bulunuyor.

Ulaşlar Turizm’in ortaklarından olan kardeşin Tevfik Meftun Ulaş’ın diğer kardeşlerini nasıl ikna edipte bu borsa dolandırıcılarını şirket genel kuruluna sokarak laf sahibi olmalarını sağladığı ise bilinmiyor.

KAYNAK turizmmerkezi

Kaynak: www.superkulup.com URL: https://www.superkulup.com/borsada-milyon-dolarlik-vurgun-yapmak-icin-ulaslar-turizme-coktuler.html