Kahramanmaraş’ta dün meydana gelen iki büyük depremin sarsıcı etkileri devam ediyor. İstanbul’dan ünlü bir otobüs firması ile yola çıkarak depremden etkilenen yakınlarına gelmek isteyen vatandaşların otobüsü Aksaray’da arızalandı. 8 saat boyunca bekleyen yolcular, polis ekipleri ve yetkililer bir uçtan bir uca başka bir otobüse bindirilerek memleketlerine gönderildi. Firma dün yaptığı açıklamada ise facia bölgelerine dışarı giden yolcuların bilet fiyatlarının 10 TL olacağını duyurmuşu.

“8 SAAT SOĞUKTA ARACIN İÇERİSİNDE KALDIK”
Mağduriyet yaşayan bir gezgin Aksaray’da şunları söyledi: “6 Şubat (dün) saat 10.30 civarında 68 şahsiyet bilet aldık. Kimilerimiz Osmaniye, Adana, Gaziantep kimisi de Maraş’a gitmek üzere farklı alanlara yönlendirilmiş fiyatlar üzerinden biletler aldık. Biz Aksaray istikametine geldiğimizde vasıta arıza yaptı. Aracın arızası 1-2 saat içerisinde giderildi. Araç diğer yollara girerek her yerde bir arıza yaptı, şoförlerin acemiliğinden nedeniyle bizler yolda kaldık. Saat 12 civarında bizler Aksaray’a 20 kilometre kala yolda kaldık. Hangi yetkili merciler varsa hepsini aradık, yüzümüze kapandı telefonlar. 8 saat soğukta aracın içerisinde kaldık. Bir polis memurunun aracı ile buraya terhis edildik, buraya geldik. Yetkili bize araç bulamayacağını söyledi, bizler de terminalin müdürü ile iletişime geçtik. Müdür, belediye ile iletişime geçip bizlere araç görev etti. Bu sayede bizler Osmaniye’ye gideceğiz. Bizim şikayetimiz şirkete. Bizlere yolcularına sahip çıkmadı ve bizleri mağdur etti.”

“KİMİMİZE 500, KİMİZE BİN TL’YE BİLET KESTİLER”
Yolculardan Aynur Polat ise şunları söyledi: “Son günlerde ülkece yaşadığımız bu durumu cümbür cemaat biliyor. Adıyaman, Kahramanmaraş, Gaziantep ve birçok ilimiz acınacak halde oldu, acınacak halde durumdayız. Bu durumumuzu bilmelerine rağmen bizler uçak bileti aldık. tekrar tekrar üç kere biletlerimiz iptal edildi. Tek çaremiz otobüs kaldı, bu durumda fırsatçılık yapıp kimimize 500 kimimize, bin TL bedel bilet kestiler. Kayıtlı bir yerde bilet fiyatı arttırabilirsiniz ama kimine 500, kimine 300 veremezsiniz. Sahiden mesele fiyat değil. Bu zamanda yapılacak bir değişiklik içten değil. Bize destek olmak yerine bize köstek oluyorlar, yanımızda durmak yerine önümüzde duruyorlar. Hepimizin acısı var. Burada kimi görüyorsanız herkesin sevdikleri enkaz aşağı. Normal bir insan bu acıya dayanamazken biz sabırlı davranıyoruz ve birazcık kale gücenmek istiyoruz fırsatçılık yapmayın.”

“ABLAMLAR YIKINTIILGINÇ ALTINDA KALDI, HABER ALAMIYORUM”
Mağduriyet yaşayan bir diğer depremzede yakını da, “Evvelden Adıyaman’dan İstanbul’a 500 TL değerinde biletlerle gezi yapıyorduk. Yaşanan depremden dolayı ablamlar yıkıntıilginç aşağı kaldı, haber alamıyorum. Gitmek için bilet aldım 550 TL’ye. 15 dakika geçti geçmedi yanımdaki arkadaşıma 650 TL’ye bilet kestiler.” dedi.

“EMNİYET MÜDÜRÜMÜZ OLMASA BİZLER MAHSUR KALMIŞTIK”
Bir başka gezgin da, “Güvenlik müdürümüz olmasa bizler mahsur kalmıştık. Osmaniye’ye 550 TL’ye bilet kesiliyor. Önceden 450 TL’ye kesiliyordu. Birçok şehirler arası yolculuk otobüs biletinin fiyatlarını arttırmışlar.” diye konuştu.

Kaynak: www.superkulup.com URL: https://www.superkulup.com/deprem-sonrasi-10-tlye-bilet-satacagini-soyleyen-otobus-firmasi-firsatcilik-yapti.html