Fintech 2016 Konferansı 24 Mayıs'ta
Finansal teknoloji girişimcileri, dünyayı değiştiren projeleriyle İstanbul'a geliyor. Finansta son teknoloji fikirler 24 Mayıs'taki Fintech 2016 Konferansı'nda tartışılıyor. Fintech konusunu ve sunduğu fırsatları irdelemesi açısından Türkiye'de ilk ve tek olan konferans, İstanbul'dan dünyaya uzanan yeni nesil konferans serisi "Istanbul TALKS" kapsamında düzenleniyor.

Dünyaca ünlü konuşmacıları ve ilham veren profesyonelleri ağırlayan, 2016 yılının tamamına yayılacak Istanbul TALKS Konferansları, büyük ilgi gören Inspired 2016 Girişimcilik Konferansı'ndan sonra Fintech 2016 Konferansı'na ev sahipliği yapıyor. Fintech 2016 Konferansı, fintech sektörünün global ölçekte doğumunu ve gelişimini derinlemesine inceliyor. Şevket Başev, Alastair Lukies, Marcus Swanepoel, Pınar Emirdağ, Peter Randall, Wim Raymaekers ve Alper Akcan gibi fintech sahasının önde gelen isimleri başarı öyküleriyle katılımcılara ilham veriyor.

Sipahiler Events ev sahipliğinde Sakıp Sabancı Müzesi, The Seed’de gerçekleştirilecek olan konferans; finans sektörünü, fintech girişimcilerini, startup teknoloji şirketlerini, bankaları, sermaye piyasası kurumlarını, sigorta şirketlerini, teknopark yöneticilerini, risk sermayesi yatırımcılarını, kuluçka merkezlerini, melek yatırımcıları, danışmanları, IT profesyonellerini ve akademik çevrelerden üst düzey katılımcıları bir araya getiriyor. Fintech 2016 Konferansı; katılımcıların, sektörlerin öncü ve duayenleriyle tanışma fırsatı bulacakları kapsamlı bir program eşliğinde yeni fikirlerin ve ortaklıkların geliştirilmesi için elverişli, geniş ölçekli bir networking platformu sunuyor.

Fintech ile ilgili parlak fikirlerini büyük işlere dönüştürmeyi başarmış isimlerin hikayeleri, fintech alt segmenti olan ödemeler sektöründeki yeni nesil şirketlerin eski sisteme nasıl meydan okudukları, bankacılık ve sermaye piyasası sektörlerine giren fintech şirketlerinin bu sektörlerdeki geleneksel yapılar ve piyasaların dönüşümüne olan katkıları, blockchain alt yapısının finansal piyasaların yeni dijital çağının başlangıcı olup olmadığı, bitcoin sisteminin nasıl çalıştığı ve bu alandaki fırsatlarla riskler, KOBİ finansmanı, ve kitle fonlaması ve kişiden kişiye borçlanma gibi yöntemlerin mevcut düzenlenmiş piyasa yapılarda nasıl rekabet ettiği gibi konuları kapsayan panellerde,keynote konuşmacıları sektörlerindeki yeni gelişmeler hakkında analizler yapacak ve bu alanlardaki olası gelişmeler hakkında görüşlerini aktaracak.

Konferansta ayrıca finansal teknoloji hizmetleri alanında Avrupa’nın önde gelen şirketleri arasında yer alan ve konferansın Platin sponsoru olan Multinet Up’ın Ortağı ve Yönetim Kurulu Başkanı Şevket Başev, finansal teknolojilerin değer yaratacak şekilde en etkin kullanımı konusunda deneyimlerini ve Multinet Up’ın bu alandaki başarı öyküsünü paylaşacak. 

Dünyanın lider ödeme hizmet sağlayıcısı Wirecard, Fintech 2016 Konferansı’na Silver Sponsor olarak katılacaktır. Konferansın Medya Sponsorları Bloomberg HT, Business HT, Sektörel Yayın Sponsoru, Fintechtime Dergisi’dir. Türkiye Fintech Ekosisteminde yer alan ve işbirliği yapılan kurumlar arasında ise Fintechpark, ÖDED (Ödeme ve Elektronik Para Derneği), KWorks (Koç Üniversitesi Girişimcilik Araştırma Merkezi) ve Fintech Istanbul yer almaktadır. 

Multinet Up Yönetim Kurulu Başkanı: Şevket Başev
Şevket Başev, Avrupa’nın lider yeni-jenerasyon finansal teknoloji ve servisler şirketlerinden biri olan Multinet Up’ın ortağı ve Yönetim Kurulu Başkanıdır. Aynı zamanda şirket alım, satım ve ortaklıkları (M&A) alanında Türkiye’nin lider finans kuruluşu olan 3 Seas Capital Partners’ın kurucu ortaklarından biri ve CEO’sudur. Başev’in kurucusu ve CEO’su olduğu 3 Seas Capital Partners, bugüne dek toplam boyutu 6 milyar doları aşan 103 adet işlem gerçekleştirerek, dünyanın en fazla işlem tamamlayan ilk 100 finans kuruluşu arasında 78. sırada yer almayı başarmıştır.
Türkiye Girişimcilik Vakfı Mütevelli Heyet üyeleri arasında yer almanın yanı sıra şahsen yaptığı yatırımlarla ekosistemde aktif bir rol oynayan Başev, konferansta sektör liderleri olarak edinilen tecrübelerini paylaşacak ve gelişmekte olan piyasalardaki finansal teknoloji şirketlerinin özelliklerini anlamamıza da yardımcı olacak. 

İngiltere Başbakanı Fintech Danışmanı, Innovate Finance Yönetim Kurulu Başkanı: Alastair Lukies
Mobil telefon bankacılığının öncülerinden Alastair Lukies, Dünya Ekonomik Forumu tarafından teknoloji öncüsü olarak gösterilen Monitise şirketini 2003 yılında kurdu. Innovate Finance isimli fintech kurumunun Yönetim Kurulu Başkanlığını yürütmekte olan Lukies, mobil bankacılık alanındaki hizmetlerinden ötürü Britanya İmparatorluğu Şövalyelik Nişanı (CBE) ile ödüllendirildi.
Birleşik Krallık Hükümeti tarafından finansal hizmetler endüstrisi için İş Elçisi olarak görevlendirilen Alastair Lukies, Fintech 2016 Konferansı'nda tecrübelerini katılımcılarla paylaşacak.

BitX Kurucu Ortağı ve CEO'su: Marcus Swanepoel
Kariyerine Güney Afrika’da yeminli muhasebeci olarak başlayan Marcus Swanepoel, Londra’da Morgan Stanley’de iş ortağı ve 3I’de analizci olarak görev yaptı.
Singapur’da Standard Charter’da yatırım bankacılığı alanında çalışırken Silikon Vadisi'nde kripto para ile tanıştı ve yatırım bankacılığını bırakıp çocukluk tutkusu olan teknoloji şirketini kurdu. 
Büyük bir çok-uluslu bankaya tam entegre olan ilk Bitcoin ve Blockchain sistemini kuran ekibin başında bulunan Swanepoel, Fintech 2016 Konferansı’nda deneyimlerini paylaşacak.

Complymatic CEO’su, Fintechpark Kurucu Ortağı: Pınar Emirdağ
Finansal hizmetler konusunda yıkıcı teknolojilere ve piyasa yapısına odaklanmış olan bir iş geliştirme profesyoneli olan Emirdağ, 2010-2013 arasında Londra Borsası İş Geliştirme Direktörü,daha öncesinde ise Citi İş Geliştirme Direktörü görevlerinde bulundu.
SciencePeers’in kurucusu, İngiltere Dijital Para Derneği kurucu üyesi, SenaHill Partners, LP’nin danışma kurulu üyesi, Turqouise ve BOAT isimli elektronik platformların yönetim kurulu üyesi, Complymatic CEO’su ve Clearmatics danışma kurulu üyesi gibi pek çok şapkası bulunan Pınar Emirdağ hikayesini Fintech 2016 Konferansı'nda ilk ağızdan anlatacak.

SETL CEO'su: Peter Randall
Peter Randall, Chi-X Europe şirketinin kurucu CEO’su olarak şirketi 2005-2009 arasında işlem hacmi bakımından Avrupa’nın en büyük 5 pay piyasasından biri haline getirdi.
Equiduct şirketinin CEO’su olarak şirketi yeniden yapılandırıp 2012 itibarıyla Avrupa’nın en hızlı büyüyen platformu haline getirdi.
Chi-X ile trade aşamasını dönüştüren Randall şimdi de blockchain teknolojisi kullanan SETL ile post-trade aşamasını dönüştürüyor.
Randall, ilham verici hikayesini Fintech 2016 Konferansı’nda paylaşacak.

Bankacılık Piyasası Global Başkanı, SWIFT: Wim Raymaekers
Wim Raymaekers SWIFT’in dünya çapındaki bankacılık girişimlerini yönetiyor, bankacılık sektörü için değer yaratacak projeler geliştiriyor ve bankaların değişmekte olan müşteri taleplerini, teknolojik yenilikleri ve piyasa gereklerini göz önünde bulundurarak işlerini büyütmelerine yardımcı oluyor.
1991’de SWIFT’e katıldığından bu yana bankaların operasyonel verimliliklerini artırmalarını, likidite yönetimini geliştirmelerini ve maliyetleri düşürmelerini sağlayacak çeşitli projeler geliştiren Raymaekers; muhabir bankacılığı, block chain teknolojileri, kişiden kişiye (P2P) ödemeler, RMB’nin uluslararasılaşması alanlarındaki girişimleri yöneterek bankaların bu konularda stratejik ürünler hazırlamalarına yardımcı oluyor. Wim Raymaekers, Fintech 2016 Konferansı’nda fintech alanındaki gelişmeleri katılımcılarla paylaşacak.

Wirecard CEO’su: Alper Akcan
Boğaziçi Üniversitesi'nden mezun olduktan sonra, Yapı Kredi Yatırım, Vestel Bilişim ve Turkcell'de toplam 10 yıl çalışan Akcan, hem girişimcilik ruhunun etkisi hem de ödeme hizmetlerine duyduğu büyükheyecan sebebiyle kurumsal hayata veda ederek 2008 yılında Mikro Ödeme'yi kurdu. 2012 yılında mobil ödeme alanında elde ettiği lider pazar payı ve pazara kazandırdığı yenilikçi ürünlerle Mediterra Capital'in de radarına giren Mikro Ödeme ilk büyük yatırımını da almış oldu. Bunu 2014 Kasım ayında hisselerinin Wirecard AG'ye satılması izledi ve şirket ismi Wirecard olarak değişti. Akcan aynı zamanda Ödeme ve Elektronik Para Derneği (ÖDED) kurucu yönetim kurulu üyesidir ve Bilgi Üniversitesi İşletme Yüksek Lisansı mezunudur. Akcan Fintech ekosistemdeki gelişmeleri Fintech 2016 Konferansı’nda paylaşacak.

Sipahiler Events hakkında
1994 senesinde kurulan Sipahiler Events, yaratıcı iletişim fikirleri ve entegre hizmet anlayışıyla fark yaratan bir etkinlik yönetimi firmasıdır. Kurumsal firmaların etkinlik taleplerine yönelik özel içerikler tasarlayıp hayata geçiren Sipahiler Events, 2016 yılı itibariyle İstanbul TALKS markası altında kendi konferanslarını da hayata geçirecektir.
Anahtar Kelimeler:
Istanbul TalksFinteck
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.