Depremzedeler için toplanma alanları, tesisler, oteller ve gönüllü evleri gibi kalacak yerleri gösteren bir platform olan Kalacakyer.org'u sizlere aktarmıştık. 6 Şubat'ta gerçekleşen 7,7 ve 7,6 büyüklüklerindeki depremler nedeniyle depremzedelerin barınma ihtiyacı devam ediyor.

Barınma ihtiyacı olan depremzedeler için "Arkadaşlık Çatısı" isimli bir projeyi kullanıma sunan Hepsiemlak, platformu üzerinden evini depremzedelere açmak isteyenlerle, gereklilik sahiplerini bir araya getirecek. Dostluk Çatısı'nın web sitesine antre yaptığımızda karşımıza "Konaklamaya Uygun Yerim Var" ve "Konaklama İhtiyacım Var" isimli iki ayrı seçenek çıkıyor. İhtiyaç sahipleri ve evini depremzedelere açılmak isteyenler, web sitesinde yer alan ilgili formları doldurarak projede yer alabiliyor.

Formlar içinde ise ad - soyad, erişkin ve çocuk sayısı, GSM ve adres gibi bilgilerin paylaşılması gerekiyor. Web sitesinde yer alan bilgilere tarafından dijital form vasıtası ile işlenen bireysel veriler, proje açık havada paylaşılmayacak ve yıkım durumunun sonlanması ile birlikte yıkım edilecek.

Dostluk Çatısı projesinin herhangi bir alan kısıtlamasına sahip olmadığını ve tüm Türkiye'den destek vermenin mümkün olduğunu da ekleyelim. Doldurulan formların kontrolleri ise Hepsiemlak herif hizmetleri ekibi göre gerçekleştiriliyor. "Konaklamaya Yerinde Yerim Var" formuna buradan, "Konaklama İhtiyacım Var" formuna ise buradan ulaşabilirsiniz.

Kaynak: webrazzi.com URL: https://webrazzi.com/2023/02/08/evini-depremzedelere-acmak-isteyenlerle-ihtiyac-sahiplerini-bulusturan-cozum-dostluk-catisi