Restoran yönetimi platformu olarak karşımıza çıkan FineDine'ın 600 bin dolar yatırım aldığını 2020 yılının Temmuz ayında sizlere aktarmıştık. Restoranlar için suni zeka tabanlı sipariş ve ödeme alma platformuna dönüşen FineDine, yeni bir yatırım aldığını duyurdu.

FineDine tarafından aktarılan bilgilere tarafından teşebbüs, köprü yatırım turunda 500 bin dolar yatırım aldı. FineDine'ın 500 bin dolarlık yatırım turuna TechOne, TwoZero, hiVC ve melek yatırımcı Lovrenc Kessler katıldı. Alınan 500 bin dolarlık yatırım, FineDine'ın global pazarda büyümesi ve yeni ürünlerinin kullanımını yaygınlaştırması için kullanılacak.

Andırmak gerekirse 2016 yılında Adaletli Burak Kılıç ve Duygu Kutluoğlu Kılıç göre kurulan FineDine, restoranlar için suni zeka tabanlı bir ödeme ve sipariş platformu olarak hizmet veriyor. 70'ten pozitif ülkede faaliyet bildiren FineDine, 40'tan pozitif dili de destekliyor.

FineDine olarak QR yemek listesi, tablet mönü, hızlı ödeme ve online sipariş ile restoranların gelirini artırırken, alıcı deneyimini güçlendirdiklerini belirten FineDine Kurucu Ortağı ve CEO'su Duygu Kutluoğlu Kılıç, pandemi boyunca sektörlerinin ciddi anlamda olumsuz yönde etkilenmiş olsa da FineDine olarak büyümeye devam ettiklerini de dile getirdi.

SaaS gelir modelline ilave olarak komite bazlı kazanç modelini eklemeyi planladıklarını da aktaran Kılıç, bu heyecanlandırıcı değişikliklere imza atmak için bir köprü turu tamamladıklarını paylaştı.

Kaynak: webrazzi.com URL: https://webrazzi.com/2023/03/27/finedine-kopru-yatirim-turunda-500-bin-dolar-yatirim-aldi/