Girişim ekosistemimizin en fazla yatırım alanlarından biri haline gelen mobil oyun girişimleri, yeni yatırımlarla karşımıza çıkmaya devam ediyor. Mid-core PC, mobil ve konsol oyunları geliştiren yerli bir teşebbüs olan Funverse Games, yatırım aldığını duyurdu.

Funverse Games göre aktarılan bilgilere tarafından teşebbüs, 6 milyon dolar değerlendirme üzerinden yatırım aldı. Funverse Games'in bütünüyle ne değin yatırım aldığı paylaşılmadı. 6 milyon dolar değerlendirme üzerinden gerçekleşen yatırım turuna ise Weplay Ventures, Alfin VC, Yıldız Tekno GSYO, Mediterra Capital partneri Orhan Ayanlar, Astaş Holding'den Burak Aşçı ve ismi açıklanmayan birkaç yatırımcı daha katıldı.

Funverse Games'in paylaştığı bilgilere göre gerçekleşen yatırımla birlikte şirketin yatırım hedefinin yüzde 80'i bitmiş durumda. Kalan kısım için görüşmelerine aralıksız Funverse Games, aldığı yatırımı ise üstünde çalıştığı oyunların ve teknolojilerin geliştirilmesi ve pazarlanması için kullanacak. 

Oyunlara odaklanan bir teşebbüs olarak faaliyetlerini sürdüren Funverse Games, şu anda blockchain entegrasyonu da olan, MOBA ve Battle Royale türlerindeki Hit and Boom oyununu geliştiriyor. Funverse Games ürünlerinin Şubat ayında piyasaya çıkacağını da ekleyelim.

2023 yılının birincil yatırımlarından birini duyurmaktan dolayı fazla mutlu olduklarını dile getiren Funverse Games CEO'su Tolga Öztürk, bu yıl globaldeki çok kayda değer yatırımcılara Türk oyun şirketlerinin ne değin iyi işler yaptığını gösterdiklerini ve göstermeye devam edeceklerini de aktardı.

Blockchain ve oyun sektörlerinin Türkiye için büyük öneme sahip olduğunu vurgulayan Öztürk, Funverse Games'te bu teknolojileri üretme ve geliştirme aşamalarında Ar-Ge faaliyetlerinde bulunduklarını da paylaştı. 

Kaynak: webrazzi.com URL: https://webrazzi.com/2023/01/20/funverse-games-6-milyon-dolar-degerleme-uzerinden-yatirim-aldi