Gün içinde Google'ın yapay zekayı odağına alacağı bir etkinlik gerçekleştireceği haberini sizinle paylaşmıştık. Gerçekten Google, bir zaman önce ChatGPT sözde bir ürün hayata geçirmeyeceğini açıklamıştı, ancak daha sonra Google'ın OpenAI'ın yapay akıl aracına benzer bir başvuru formu üstünde çalıştığı iddia edilmişti. Gerçekten teknoloji devinin böyle bir atak yapması, özellikle suni zekanın yükselişi göz önüne alındığında pek de şaşılacak değil.

Google'ın suni zeka konusundaki adımları bunlarla da sınırlı yok. Şirketin CEO'su Sundar Pichai, derhal de Gmail ve Dökümanlar'a suni akıl özellikle entegre edeceklerini açıkladı. Pichai, e-postalardaki üretici suni zekanın iyice nasıl görüneceğine dair bir bilgi paylaşmasa da genel hatlarıyla planın, suni zeka yeteneklerini tasarımda ve daha fazlasında kullanılabilir ayla getirmek olduğunu söyledi.

Paylaşılanlara göre Google, geliştiricilerin ve kullanıcıların yapay zeka modellerini denemeleri için yeni araçlar ve API'lar yayınlayacak. Şirket ayrıca işletmeler ve kuruluşlar için daha artı suni akıl ürünü sunmayı planladığı bilgisini de paylaştı. Fakat Sundar Pichai bu ürünlerin hangi türde olduğunu söylemedi. 

Tüm bunların yanı sıra, Sundar Pichai, LaMDA'nın önümüzdeki haftalarda kullanıma sunulacağını belirtti. Ayrıca suni zekanın Google için manâlı bir rolü olduğunu da sözlerine ekledi. 

Google'ın suni zeka odağındaki gelişmelerinin büyük bir kısmını, olasılıkla 8 Şubat'ta gerçekleşecek etkinlikte öğreneceğiz. Zira paylaşılanlara göre suni zekanın Google Lens, Tercüme, Alışveriş ve Haritalar gibi ürünlere de entegre edilmesi olası. 

Kaynak: webrazzi.com URL: https://webrazzi.com/2023/02/03/google-gmail-e-yapay-zeka-ozellikleri-entegre-edecek