Independent Türkçe'nin haberine göre Blanca Arellano, Temmuz ayı sonunda ailesine, uzun süredir internetten tanıştığı ve aşık olduğu tıp öğrencisi Juan Pablo Jesús Villafuerte ile tanışmak için 3000 dingil uzaklıktaki Huacho'ya yolculuğa çıkacağını söyledi.

SEVGİLİSİNİN AÇIKLAMASI ŞÜPHELERİ ARTIRDI

Aşık olduğunu söyleyen Arellano, son olarak 7 Kasım'da yeğeni Karla Arellano'ya her şeyin iyi ilerlediğini söyledi, fakat sonradan ailesiyle iletişim kurmayı bıraktı.

Yeğeni Karla ileitişimin kesilmesi sonrası teyzesinin sevgilisi ile iletişim kurmaya çalıştı oysa şüpheleri daha da arttı. İddiaya göre Juan, ona istediği hayatı sunamayacağını söyledikten sonradan Bianca'nın Meksika'ya dönmek için uçağa binmişti.

Şüpheleri daha da artan Karla, 12 Kasım'da "Bu duruma düşeceğimi hiç düşünmezdim ama bugün bu gönderiyi yaymak ve hayatımın en sevilen ve kayda değer insanlarından birini bulmak için desteğinizi istiyorum. Teyzem Blanca Olivia Arellano Gutiérrez 7 Kasım Pazartesi günü Peru'da kayboldu. Hayatından endişe ediyorum" diye tweet attı.

10 Kasım'da Perulu yetkililer, yerel bir plaja vuran bir cenaze buldu.

The Independent'a göre, aile parmaktaki yüzükten parçaları kıyıya vuran kişinin Blanca olduğunu anladı.

Haber kaynağının lokal gazete Noticias'a dayandırdığı habere göre, 17 Kasım'da organ kaçakçılığı suçlamasıyla tutuklanan Juan Villafuerte hakkında tutuklama emri çıkarıldı.

sonradan, Blanca'nın ortadan kaybolmasından kısa bir vakit daha sonra, zanlının TikTok'ta pankreas ve beyin de dahil edinmek üzere karoser parçalarını keserken gösterdiği iddia edilen videolar yayınlamaya başladığı ortaya çıkarıldı.

Polis Juan Villafuerte'nin evinde yaptığı aramada banyoda, çamaşır odasında ve şiltesinde delillere rastladı.

AİLESİ HAK İSTİYOR

Karle Çarşamba günü Twitter hesabından "Yaşadıklarımızı ifade edecek kelimemiz yok. Teyzem kibar, sıcakkanlı, ışık doymuş, zeki, özverili, sevgi batmış bir insandı ve böyle anılması gerekir" dedi ve Peru'da adaletin gerçekleşeceğine inanmak istediklerini belirterek "Peru yasalarına inanıyoruz ve şimdiye kadar hatasız bir meslek çıkaran yetkililere bunu gerçekleştireceklerine adamakıllı güveniyoruz. Sesinizi yükseltmenin ve #BlancaiçinAdalet'i istemenin zamanı geldi" diye konuştu.

Dehşet cinayete ilişkin soruşturma ise sürüyor.

Kaynak: www.sacitaslan.com URL: https://www.sacitaslan.com/internetten-tanistigi-adam-sonu-oldu-haberi-557803