Geçtiğimiz yılın Kasım ayında Netflix Games markası ile birlikte mobil oyun dünyasına resmi olarak giriş yapan Netflix'in kısa vakit önce Helsinki'de yeni bir mobil oyun stüdyosu kurduğunu ve mobil oyunları için hesap oluşturma özelliğini kullanıma sunduğunu sizlere aktarmıştık. 

1 takvim süreçte mobil oyun pazarı ile ilgili manâlı adımlar atan Netflix, yeni oyunlar geliştirmeye devam ettiğini duyurdu. Yeni stüdyo ile birlikte oyun stüdyosu sayısını 4'e çıkaran Netflix, yatırımcılara gönderdiği mektupta oyunları ile ilgili detayları paylaştı.

Netflix tarafından aktarılan bilgilere kadar şirket, şu lahza için 55 yeni mobil oyun üzerinde çalışıyor. 55 mobil oyun içinde Netflix'in dizi ve filmleri ile ilgili değişik oyunların yer aldığını da ekleyelim. Şu esas değin 20'den artı oyunu kullanıcılarına sunan Netflix, sene sonuna kadar 50 oyuna ulaşmayı hedeflediğini daha önce açıklamıştı.

Netflix'in üzerinde çalıştığı 55 oyunun en azından 30 tanesini 2022 yılı içinde görmemiz sürpriz olmayacaktır. Netflix mobil oyunlar konusunda kayda değer adımlar atsa da verilere baktığımızda Netflix abonelerinin fazla küçük bir kısmının bu oyunları oynadığını görüyoruz.

Ağustos ayı verilerine göre Netflix'in mobil oyunları bugüne kadar sadece 23 milyon kez indirildi. Netflix'in ise toplamda 223 milyonu aşkın abonesi bulunuyor. Kısacası Netflix Games şu an için beklenen ilgiyi görmemiş gibi görünüyor. Yeni oyunların kullanıma sunulması ile bu durumun değişip değişmeyeceğini ise süre gösterecek.

Kaynak: webrazzi.com URL: https://webrazzi.com/2022/10/19/netflix-55-yeni-mobil-oyun-uzerinde-calisiyor