Kraken borsasının ünlü ve genç CEO Jesse Powell dün şirketten yapılan açıklamada görevi bırama kararı aldığını açıkladı. Powell, CEO’lu görevini şirket operasyon yöneticisi olan Dave Ripley’e bırakacak. Ancak Powell’ın yönetim urulu başkanlığı görevine de devam edecek.

Lamborghini yorumu tepki toplamıştı

Başarılı idareci özellikle 2021 yaz aylarında yaptığı “Bitcoin fiyatı, bir Lamborghini alacak fiyata gelecek” yorumuyla ses getirmişti. En büyük kripto para Kasım ayında 69 bin dolara çıkmasına rağmen bu seviyeden çok önemli düşmüş ve bugünü alana inmişti. Powell yorumunun tutmamasıyla ilgili olarak ise kısa süre önce yaptığı açıklamada yanıldığını kabul etmiş anca bu kere de “Sene sonu bir Bitcoin karşılığı bir Bugatti alırız fakat fiyatlar böyleyken benzini ödemek istemeyebiliriz” demişti. Powell’ın Lamborghini yorumu gibi Bugatti örneği de tepki toplamıştı.

Şirkette mutsuz çalışanlar vardı

Haziran ayında da Kraken borsasında bir takım çalışanların, firmanın hedefleri yerine bazı dünyevi problemlerle çok pozitif uğraştıklarını gösteren Powell, “İsteyen ve mutsuz olan işi bırakabilir” demişti.

Kraken hem San Francisco’da son aylarda yaşanan gasp ve hırsızlık olaylarından ötürü de merezini buradan taşımıştı.

Kaynak: uzmancoin.com URL: https://uzmancoin.com/kripto-para-borsasi-krakende-beklenmeyen-istifa-jesse-powell-birakiyor/