Türkiye’nin başarılı sanatçılarından biri olan Mabel Matiz, son günlerde en çok konuşulan isimlerden biri. Geçtiğimiz günlerde düzenlenen GQ Türkiye’nin ödül gecesine katılan şarkıcı, sosyal ağ hesabından yaptığı paylaşımla gündeme oturdu.

Türkiye’nin başarılı şarkıcılarından biri olan Mabel Matiz, kariyeriyle çoğu kez gündeme geliyor. Başarılı isim, geçtiğimiz aylada çıkardığı yeni şarkısı Karakol’a çektiği klip sebebiyle uzun süre gündem olmuştu.

Eşcinsel çiftin aşkının öykü edildiği klip, tepkiyle karşılanmış, bir vakit daha sonra da RTÜK kadar da yasaklanmıştı.
Bütün bu gelişmelerin ardında GQ Türkiye Ödül Gecesi’nde ödül vermesi planlanan Matiz, gecede yaşadığını sosyal medyada anlattı.

Mabel Matiz’in paylaşımı, sosyal medyada gündem oldu.

Mabel’in paylaşımı şu şekilde:
“Böyle şeyler ara ara oldu, bunlar beni yolumdan, oluşumdan döndürmedi. Döndürmez de. Büyütmemeyi ve yola devam etmeyi hep düstur edindim. Ödül ibraz edip etmemek de zaten bir mesele yok.

Ancak esas teması ‘co-exist’ yani ‘bir aradalık’ olan, uzun uzun ‘bir aradalık’ konuşmalarının yapıldığı, sponsorlarla dolup taşmış bir gecede şahsıma yapılan bu nezaketsizliği ve ayrımcılığı yine de paylaşmak, kamuoyunun takdirine sunmak istedim. Sansürün kendisini de, olayın geneline hasıl olan dev iletişimsizliği de son derece hatalı ve nezaketsiz buluyorum.

Bizler fakat birbirimizin varlığını kabul ederek, birbirimizi anlamaya çalışarak, birbirimize el uzatarak bir arada olabileceğiz. Oysa o süre hoş, ferah, daha aydınlık bir yere varabileceğiz. Birbirimizi değil sayarak, birbirimize haksızlık ederek değil. Hayatın her hemen bu bilince ihtiyacımız var.”

CEM YILMAZ DESTEK VERDİ
Meşhur komedyen Cem Yılmaz, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşım ile Mabel Matiz’e destek verdi. Matiz’in paylaşımını alıntılayan Cem Yılmaz, “Ah sevgili kardeşim, bunları konuşamazlar. Cem Uraz’a gülmüş eki ekii üküü yü konuşuyorlar, böyledir” dedi.

sonradan bir paylaşım daha yapan Yılmaz, “Madem GQ değilsin ne GQ’yum diyorsun uyanık. Bye” ifadelerini kullandı.

GQ TÜRKİYE: MABEL MATİZ’DEN ÖZÜR DİLERİZ

Mabel Matiz’in paylaşımının ardındaki bir açıklamada GQ Türkiye’den geldi. Matiz’in GQ Türkiye’nin kapağına verdiği pozun yer aldığı açıklamada “Yaşanan talihsizlikle, ifade edildiği şekilde bir kastımız olmasa da son derece kibar bir dille organizasyondan kaynaklanan hatamızı ortaya koyan sevgili Mabel Matiz’i üzdüğümüz için özür dileriz. Bize her daim ilham veren Mabel’i anlıyoruz, bir arada, hoş ve parlak bir gelecek hayalini paylaşıyoruz” denildi.

 

Kaynak: www.superkulup.com URL: https://www.superkulup.com/mabel-matiz-odul-gecesinin-arka-planinda-yasananlari-tek-tek-anlatti.html