Kardeşlerim dizisi senaristleri aynı taktiği yaptıkça izleyicinin tepkisi de artıyor!
banner121
Kardeşlerim dizisi senaristleri aynı taktiği yaptıkça izleyicinin tepkisi de artıyor!

TelevizyonGazetesi.com / Ayrıntısıyla Uğraşma – Kardeşlerim dizisi birincil iki sezonda çok başarılı olan bir diziydi ve üçüncü sezonuyla da yoluna belirlenmiş adımlarla devam ediyor. Dizinin üçüncü sezona geçen hafta başladığında tüm kişiler kategorisinde reytingler çok iyi gelmişti. Aynı durum 10 Eylül Cumartesi akşamı yayınlanan 58. bölümde de gerçekleşti ve dizi yeniden tüm kişiler kategorisinde ortalamanın üstünde reytingler elde etti.

Ancak Kardeşlerim dizisinin geçen sezonlarda çok daha iyi reytingler elde ettiğini bilenler bu oranların artması gerektiğinin de farkında olan. Sezonun ilerleyen dönemlerinde dizinin reytingleri artabilir fakat ayrıca AB ayrıca de ABC1 kategorilerinde beklenenden daha düşük oranların gelmekte olması da bir sıkıntıya göze çarpan ediyor.

Kardeşlerim dizi hayranlarının sosyal medyaya yansıyan eleştirileri de aslında senaristlerin üçüncü sezon için yaptıkları kurgunun bütün da beklentileri karşılamadığını gösteriyor. Yiğit Koçak, yeni sezonda çoğu sürpriz olacağını söyleyerek bütün izleyicileri heyecanlandırmıştı.

Ömer karakterini başarıyla canlandıran oyuncu, Ömer’in zenginliğin tadını aldığını ve bundan vazgeçmesinin şiddet olacağını da ifade etmişti. Senaristlerin Eren ailesini varlıklı bir noktaya getirip daha sonra da onlara fakirliği tattıracaklarına yönelik bir beklenti de var. İşte bu beklentiye uygun şekilde Ömer’in yüzünün bir türlü gülmemesi haline eleştiri geliyor.

Kardeşlerim dizisi senaristleri aynı taktiği yaptıkça izleyicinin tepkisi de artıyor! 1

Hep aynı taktik uygulayan Kardeşlerim senaristleri bazen Eren ailesini iyi bir noktaya taşıyor ama hemencecik ardından da mutlaka başlarına bir dert çıkartıyor. Kardeşlerim dizisi hayranları bu durumu eleştiren mesajları ile sosyal medyada uyarı çekti.

Bir izleyici şöyle yazdı: “Dizide asla değişmeyecek şeyler; Ömer’in yüzünün gülmemesi ve kardeşlerin katiyen mutlu olmaması.”

İşte bu yorum çoğu kişinin de düşüncesine çevirmen oluyor. Senaristlere tepki bildiren izleyiciler, “Bize hep aynı sahneleri izletiyorsunuz” diye eleştirilerde bulunuyor.

Kardeşlerim dizisi 59. yeni bölümü ile 17 Eylül Cumartesi akşamı yine atv ekranında olmaya devam edecek.