Süleyman Soylu’dan flaş Kürşat Ayvatoğlu açıklaması

İçişleri Bakanı Süleyman Asilzade, uyuşturucu madde kullandığı için gözaltına alınan, ifadesi alındıktan sonradan dün bağımsızlık bırakılan ve bugün bir defa daha gözaltına alınan Kürşat Ayvatoğlu’nun dönem dönem kokain kullandığı, arkadaşlarına satın alıp temin ettiği yönünde bulgulara eriştiklerini söyledi.

Kürşat Ayvatoğlu hakkındaki bulgular nelerdir?

Satıcılığı ile ilgili az önce bir bulgumuz değil. Dönem dönem kullanıyormuş. Arkadaşlarının ifadelerine göre bu bir yerden satın almış ve tedarik etmiş. Bu açıklama yüzde yüz dürüst olmayabilir. Arkadaşları da pudra şekeri gibi kendilerini aklamak istiyor.

ALACAK VERECEK MESELESİ

Görüntülerde nasıl ortaya çıktı?

Şöyle bir boyutu var: Birlikte kullandığı arkadaşlarıyla alacak verecek meseleleri var. Meselenin içerisine şantaj girince kamuoyuna veriliyor.

Dört mesele var burada: Bir, kullanıcılık var. İki, özendirme mi yapılıyor? Üç, yoksa şantaj olarak mı piyasaya sürdüler? Dördüncüsü de tedarik. Dördünden biri ya da birkaçı.

AK Parti’ye nasıl girmiş?

Şunu söyleyeyim: Sizin yanınızda çalışan birisi eroin kullanırsa suçlu siz mi olacaksınız? Peki, gazetenizde kullanan biri olsa suçlu siz mi olacaksınız? Mesele belirlenmiş olur olmaz devlet gereğini yerine getirdi mi? Getirdi. Gözaltına alındı. Mahkemeye çıktı. Mahkeme adli kontrol kararı verdi. Sonra diğerleri gözaltına alındı. O, “Ben kulanmadım” dedi. Bu diğer bir şey dedi. Şeker diyebilir, pudra şekeri diyebilir, isterse kahve ve kolonya diyebilir, ne derse desin, umurumuzda yok. Bizim görevimiz ne? İşin doğrusunu bulmak. Diğer dört kişiyi de gözaltına aldı arkadaşlarımız.

BAZI MİLLETVEKİLLERİNE ACIYORUM

Kumar oynuyor. Otomobil alıp satıyor. Kokain kullanıyor. Ofis çalışanı maaşıyla bunları yapamaz. Bu paranın suyu nereden geliyor? Bir tespitiniz oldu mu?

Eğer hileli bir kazanç varsa mahkeme orada, hukuk orada. Burada başka bir iş mi yapıyor? ya da daha önce yaptı mı? Içeriye Doğru değerlendirmenin yapılmadığı bir yerde hüküm ortaya koymak çok yanlış olur. Hiçbir şey bakımlı kalmaz.

Fakat bunun partiyle ne ilgisi var? Sonuç itibarıyla partinin çalışanları var. Bu yapılarla karşılaştığımız süre kendi kurumlarımızda da gereğini yerine getiriyoruz. Anladığım kadarıyla bu mesele siyasallaştırılmak isteniyor. “Buradan siyasal sonuç elde edebilir miyim?” deniliyor. Özellikle bir takım milletvekilleri yapıyor. Onlara acıyorum. Ben kamuoyunda fazla şey haberdar olan bir adamım. Fakat uyarı edersiniz bu tip meselelerde hiç konuşmam. Bugün yalnızca bir partinin çalışanı üzerinden ve hiç birimizin sabır ve izin etmeyeceği, gereğini yapmaktan çekinmeyeceğimiz bir mesele ile ilgili tepiniyorlar.

Lakin başka bir şey daha ifade edeyim. O tweet atanları görüyorum. Bir Takım milletvekilllerini görüyorum. Meseleyi bu noktaya taşımak son derece ayıp.

Bunu parti bilse gereğini yerine getirirdi. Bildiği andan itibaren de getirdi. Güvenlik güçleri ve hukuk yerine getirdi mi? Getirdi. Görevim icabıyla bir fazla mahrem bilgiye sahibim, dürüst mu? Bu meseleyi milletvekili olup da paylaşanlarla ilgili yalnızca üzülüyorum. Allah muhafaza, en yakınlarında böyle bir şey çıkarsa ne diyeceğiz? O kişiyi mi sorgulayacağız?

RESIM ÇEKMEDEN ÖNCE GBT Mİ ALACAĞIZ

Bu kişinin sizinle fotoğrafı çıktı. Ne diyorsunuz?

Ben dün dayımı ziyarete gittim Samsun’da. Sabahleyin Çakallı’da kahvaltı yaptım. Tanımadığım, bilmediğim onlarca insanla resim çektirdim. Allah’ınızı severseniz kaçıncı yüzyılda yaşıyoruz? Partiye gitmişim, genel merkeze, genel merkezde benimle resim çektirmiş. Ben bu işlerin hiçbir karşılığının olduğunu düşünmüyorum. Cümbür Cemaat çektirebilir. Siz çektirmiyor musunuz? Kimle çektirdiğinizi biliyor musunuz? Adam bugün sizinle resim çektirir, yarın cinnet geçirir, adam öldürür, sorumlusu siz misiniz? Ya Da adam geçmişte bir iş yapmıştır, GBT (Genişletilmiş Bilgi Taraması) mi alacağız fotoğraf çektirmeden önce?

Biz burnu soylu davranış yapmıyoruz. Vatandaşımız geliyor, “Fotoğraf çektirebilir miyiz?” diyor, “Buyurun” diyoruz. “Hayır, çektirmem” desek karşılığı ne olacak? Siyasetçi değil, topluma mal olmuş insanların yüzde 99’u bunu diyemez. “Prensibim değildir, çektirmiyorum” diyeni görmedim. Netice itibariyle insanlar ne istiyor? Para pul istemiyor. Bir tane resim çektirmek istiyorlar, çektiriyoruz.

ÇÜRÜK ELMAYI AYIKLARIZ

Çektirdiğimiz fotoğrafa bakmasınlar. ya da fotoğraf çektirenlere bakmasınlar. Yaptığımız işe baksınlar. Biz ne yapmışız? Cumhuriyet tarihinde uyuşturucu ile ilgili en büyük operasyonların yapıldığı dönemdeyiz. Yalnızca bu ayın bir haftasında 4 bin 600 birey uyuşturucu satıcılığından alındı. derhal 80 bin birey uyuşturucu satıcılığından cezaevinde. Eksik bir rakam mı? Tek kişi çıksın desin ki “Türkiye’de uyuşturucu ile mücadeleyi hükümet yerine getirmiyor.” Bir tek birey çıksın ya!

Daha bu sabah 2 bin litre asetik andhidrit yakaladık. Bir ton eroin yapıyor. Geçen hafta 7.5 ton yakalandı. Bonzaisinden esrarına kadar bütün narkotik birimlerimiz olağanüstü çaba ortaya koyuyor. Hala birtakım karşı taraf milletvekillerinin sevindirik şekilde bu meseleyi paylaşması ayıptır.

Burada yapılması gereken şudur. Şüphesiz çürük elma çıkar. Çürük elmayı ayıklarız. Çürük elmanın başkalarını çürütmesini durdururuz. Çürük elmaları ayıklamayanları da toplum görür ve yargılar.

İsmail SAYMAZ / Sözcü GAZETESİ

Kaynak: www.sacitaslan.com URL: https://www.sacitaslan.com/suleyman-soyludan-flas-kursat-ayvatoglu-aciklamasi-haberi-530519
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.