2020 Deloitte Teknoloji Fast 50 Türkiye Programı’nda yer alan tüm şirketleri yakından tanıyın

Facebook'un desteği ile Deloitte Teknoloji Fast 50 Türkiye Programı'nın sonuçları dün açıklandı. Bu sene 15'incisi düzenlenen faaliyet Pandemi tedbirleri sebebiyle bu sene online olarak gerçekleştirildi.  

Yolcu360, yüzde 10632'lik büyüme ile birincilik ödülünün sahibi oldu. Yüzde 3404'lük çoğaltma ile Zero Density ikinci ve yüzde 3277 artma ile BluTV üçüncü sırada yer aldı. oldu. 

Son dört senelik net satmak gelirlerinin çoğaltma oranı dikkate alınarak belirlenen Deloitte Teknoloji Fast 50 Türkiye Programı'nda bu yıl birincil kere Runner Ups ödülleri de açıklandı. 3 yaşını doldurmuş şirketlerin değerlendirmeye alındığı Runner Ups ödüllerinde birincilik ödülü yüzde 4921'lik bir büyüme ile İstegelsin'in oldu. İstegelsin'i, Bonegraft Biyomedikal (%2114) , Chomar Yazılım(%946), NETSYS Bilişim Hizmetleri (%744) ve Twin Science (%420)  peşine düşüp takip etti.

Facebook göre ‘Women in Tech' ve ‘Cross-Border' özel ödülleri de verildi. Kadının teknoloji sektörüne katılımını ve yönetimde söz sahibi olmasını destekleyen Aköde-Tosla ‘Women in Tech' ödülü aldı. Cirosunun önemli bir bölümünü yurt dışı operasyonlardan elde eden teknoloji şirketlerine bahşedilen ‘Cross-Border' ödülü ise Teknasyon'un oldu.

2019 parasal yılı süresince gelirleri 50 milyon Euro ve üzeri olan teknoloji şirketlerinin listelendiği ‘Big Stars' ödülünü ise Aselsan, Aselsannet, Karel, İnnova Bilişim Çözümleri ve Logo Yazılım aldı.

Deloitte Teknoloji Fast 50 Türkiye Programı'nda yer alan şirketler, Avrupa, Ortadoğu ve Afrika'yı kapsayan EMEA Fast 500 Programı'na aday olmaya adalet kazanacak.

2020 Deloitte Teknoloji Fast 50 Türkiye Programı'nda birincil 10'a giren şirketler:

Yolcu360    

Çoğaltma Oranı: %10,632

Bir vasıta kiralama teknolojisi sunan Yolcu360  çoğu tedarikçiden bilgi toplayarak bunları hakiki zamanlı olarak sunuyor. Bu Nedenle kullanıcılar, vasıta kiralama için kendilerine en yerinde seçeceği değerlendirebiliyor. 

Zero Density 

Artma Oranı: %3,404

2014 yılında İzmir'de kurulan Zero Density, Reality isimli eşsiz ürünü ile sanal hakikat destekli prodüksiyonlar üretilmesini sağlıyor. prodüksiyonlarınıza Hiper gerçeklik ekleyen Reality'nin sunduğu otomasyon özellikleriyle daha çabuk ölçeklenme imkanına kavuşuyorsunuz. Reality, e-spor etkinlikleri, canlı faaliyetler ve canlı yayınlar için hakiki zamanlı olarak görsel efektler sunuyor. 

BLUTV

Artış Oranı: %3,27

2016'da kurulan talebe dayalı video içerik abonelik servisi BluTV, EMEA bölgesinde kendi  "Orijinal" içeriklerini üreten birincil içerik platformu oldu.Geçtiğimiz aylarda Discovery'nin BluTV'ye yatırım yaparak  BluTV'nin yüzde 35 hissedarı olduğunu aktarmıştık.  Twozero Ventures'da laf konusu yatırıma katılmış ve BluTV'nin yüzde 2,77 hissedarı olmuştu.

Finartz

Artış Oranı: %2,478

2016 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi Teknopark'ta kurulan Finartz, 3D Güvenli Ödeme Yöntemi için sunduğu 2.0 yazılım çözümü sunuyor. Güvenli ödeme yöntemlerinin geçerliliği için dünyada tek otorite olan EMVCo kadar sertifika bahşedilen 71 şirketten biri. 

Architecht

Çoğaltma Oranı: %1717

2015'te Kuveyt Türk Katılım Bankası'nın iştiraki olarak kurulan Architecht, bankacılık uygulamaları özelinde Airplatform, Powerfactor, P2P Lending gibi birbirinden ayrı ürünler geliştiriyor. 

Pixery

Çoğalma oranı: %1552

Küresel teknoloji şirketi Pixery, yeni nesil mobil içerik üreticileri için yeni tür mobil uygulamalar geliştiriyor. İstanbul ve Ankara'da iki farklı Ar-Ge ofisi yer alan şirketin ilk uygulaması Funimate, daha önce görülmemiş müzikli videolar üretmenizi sağlıyor.  Apple kadar "2016'nın En İyi Uygulaması" olarak seçildiğini ve Google göre ise "Editör'ün Seçimi" olarak öne çıkarıldığını da ekleyelim. Deloitte Technology Fast 500 EMEA listesine giren 21 Türk şirketi arasında 6. sırada yer almıştı. 

PAYTR

Yükselme Oranı: %1437

Yüzde 100 yerel sermaye ile kurulan  PayTR  geçtiğimiz sene Sanal Pos ve Ödeme çözümleri sunuyor. Şirket, geliştirdiği ve optimize ettiği yazılım ve denetim sistemleriyle web mağazalarının sahtecilik kaynaklı kayıplarını en düşük seviyeye getiriyor. Şirketin çoğaltma için ilave fonlara ihtiyaç duymadığını, kısıtlı bir bütçe ve eksik sayıda çalışan ile devasa bir çoğalma gösterdiğini belirtelim. 

Procenne 

Büyüme Oranı: %1182

2013 yılında TUBİTAK konsolidasyonu göre kurulan Dijital Emniyet pazarı için yüksek teknoloji ürünler sunuyor. bununla beraber bir AR-Ge merkezi olan Procenne, donanımsal güvenlik modülü ProCrypt HSM'i üretiyor. 

Otelz.com

Artma Oranı: %1138

2013 yılında kurulan Otelz.com, kullanıcıların ön ödeme olmadan en yerinde fiyat garantisi ile otel rezervasyonu yapmasını sağlıyor. Otelz.com'un  açıkladığı 2019 yılı verilerine bu haberimizden ulaşabilirsiniz. 

Obilet.com 

Büyüme Oranı: %1004

Bilkent mezunu Ali Yılmaz and Yiğit Gürocak tarafından kurulan obilet.com, Türkiye'nin öne meydana çıkan Çevrimiçi Gezi Acentesi olarak konumlanıyor. takvim 10 milyon otobüs ve uçak bileti satış sayısına ulaşan bilet satış platformu obilet.com, otobüs ve minibüs kiralama hizmetini de kullanıcılarına sunmaya başladı. Platfrom, yılda 200 milyon ziyaretçi ve 4 milyon tekil müşteriye ev sahipliği yapıyor. 

2020 Deloitte Teknoloji Fast 50 Türkiye Programı'nda bulunan şirketler 

2020 Deloitte Teknoloji Fast 50 Türkiye Programı'nda yer alan şirketleri alfebatik sırayla ilginize sunuyoruz. 

Agito

Sektörde 1997'den beri etkinlik bildiren Agito, Sadece insurtech endüstrisine odaklanmış bir sigorta yazılımı çözümleri sağlayıcısı.Tüm iş kollarındaki sigorta şirketleri için dijital iş yazılımı çözümleri sunan Agito, müşterilerine daha iyi layık önerisi sunmak için kurumsal bilgisini, teknolojisini ve süreç altyapılarını kesintisiz geliştirerek güncelliyor.

Akakçe AŞ 

2000 yılında kurulan Akakçe mahsul/fiyat mukayese platformları arasında lider pozisyona sahip. Kullanıcıların alışveriş yapmadan önce ürünleri fiyat/performans açısından değerlendirmesini karşılayan Akakçe hakkında yaptığımız tüm haberlere göz atabilirsiniz. 

ANOVA ARGE

2003 yılında kurulan Anova, ilgili tüm sektörlere Ar-Ge hizmeti sunan bir şirketler grubu. Geliştirme faaliyetlerini özellikle savunma sanayinde yürüten Anova, yerel ürünler geliştirerek ve daha alçak sistemleri yerelleştirerek tanıdık olmayan ürünlere olan bağımlılığı azaltmayı hedefliyor.

Apsiyon Software 

Dijital apartman ve toplu ev yönetimi uygulaması Apsiyon, Toplu hayat alanı yöneticilerine CRM'den finans yönetimine, bakım takibinden dijital emniyet sistemlerine kadar entegre çözümler sunuyor. Kasım 2020'de paylaşılan verilere kadar; Apsiyon, 10 binden fazla sitede, 850 binden artı konutta yaşayan 1,7 milyona yakın kişiye hizmet veriyor. Apsiyon, 2020 yılının sonunda hizmet verdiği konut sayısını bir milyonun üzerine taşıyarak cirosunu 30 milyon TL'ye taşımayı hedefliyor. Geçen sene, Deloitte Technology Fast 500 EMEA listesine giren 21 Türk şirketi arasında yer almıştı.  

ARD BİLİŞİM 

ARD GRUP HOLDİNG çatısı altında lider firmalardan biri olan ARD Bilişim, 2011 yılından bu yanlamasına Hacettepe Teknokent'te faaliyetlerini sürdürüyor. Türkiye Kazanç İdaresi Başkanlığı kadar lisanslı özel entegratör E-değişim ve dijitalleşme hizmetleri sunan ARD Bilişim toplamda 50.000'i aşan kişisel mükellef müşteriye sahip.

ASELSAN

ASELSAN hepimizin bildiği üzere Türkiye'nin lider savunma şirketi. Silahlı Kuvvetler ve Kamu Güvenliği Kuruluşları için yüksek teknolojiye sahip birbirinden bambaşka ürünler geliştiriyor.

ASELSANNET 

2004 yılında ASELSAN iştiraki olarak kurulan ve ayrıntılarıyla ASELSAN'ın sermayesi ile kurulan ASELSANNET, Türkiye genelinde 34 bayi ve yetkili servislerle hizmet veriyor. pazara yeni mahsul ve çözümler getiren ASELSANNET, yalnızca yurt içinde değil bütün dünyada projeler gerçekleştirmektedir.

Biletall.com

Biletall İç ve Dış Ticaret A.Ş. 2006 yılında çevrimiçi yolculuk biletleri ve elektronik rehberlik sistemleri alanlarında faaliyet göstermeye başladı. Girişimin başlıca odak noktası olan online seyahat bileti satışınaUlusal Bilet Arz Sistemi projesi zarfında Tübitak iş birliği ile başlandı.

Birleşmiş Ödeme  

2010 yılında kurulan Birleşik Ödeme Hizmetleri'nde Temmuz 2015'ten bu yanlamasına Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BBDK) tarafından “lisanslama” yöntemi kullanılıyor. Ödeme hizmetleri lisansı alan ilk şirketlerden biri olan Birleşik Ödeme, kartlı ödeme, kart gizleme altyapısı, sanal pos ve 7/24 banka hesabı ile ödemeyi destekleyen online çözümler ve maddesel fatura ve kredi tahsilatı çözümleri sunuyor. Şirket, Şubat başında Oyak Portföy'den yatırım aldı.

Crs Soft 

Crs Soft; 1939 yılından bu yandan faaliyet bildiren Şık Makas Grubu iştiraki ile 2010 yılında kuruldu. Crs Soft; şirketlerin; e-fatura, e-evraklar fatura, e-defter, e-irsaliye, e-smm ve e-mm süreçlerinin düzenlenmesinde verimliliği artıran, maliyet ve zaman yönetimini kolaylaştıran çözümler sunuyor. Şirket, Kazanç İdaresi Başkanlığı'nın getireceği yeni uygulamalar kapsamındaki hizmetleri de portföyüne eklemeyi planlıyor.

Darkblue

Darkblue Telekomünikasyon Sistemleri, son teknoloji yazılım ve teçhizat çözümleri oluşturmayı hedefleyen bir Ar-Ge şirketi. Şirket, telekomünikasyon, savunma, emniyet, otonom hava araçları ve sağlık durumu uygulamaları dahil elde etmek üzere ayrı endüstriler için reformcu Yapay Zeka destekli çözümler için gelişmiş sistemler geliştirmektir.

Destel Software 

2003 yılında kurulan Destel Bilişim Çözümleri A.Ş., gelişmiş teknolojik çözümleri profesyonel hizmetlerle birleştiren yeni nesil bir sistem entegratörü. GSM şirketlerine kesintisiz yönetilen ve izlenen performansı ile müşterilerine uçtan uca yüksek erişilebilir, güvenli mimariler sunmaktadır.

Enqura

Bankalar için 2014 yılında online bankacılık ve ATM çözümleri sunarak işe başlayan Enqura, finans odaklı dijital bankacılık ve dijital sigortacılık platformu.Girişim kurumlar için finasal emniyet, blockchain ve yapay zeka çözümleri sunuyor. 57 kişilik bir ekiple 70'den artı kurumsal şirkete hizmet veriyor. 

Fbt

2015 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi Teknoloji merkezinde kurulan FBT; blokchain platformlarında döviz dağıtımı, pazar yaratmaya karşın araçlar üretiyor. bununla beraber sunduğu parasal yazılımlar ile 3D tehlikesiz banka ödemelerine daha aşağı inşa sağlıyor. Şirketin araştırma projeleri Milli Bilim Vakfı tarafından desteklenmektedir. 

Hitit Software 

1994 yılında geçmişte Türk Hava Yolları'nda çalışan iki bayan girişimcinin kurduğu Hitit, hava yolu ve seyahat alanında BT çözümleri sunan dünyanın lider teknoloji şirketlerinden biri. Hitit, alanında küresel tedarikçi olarak birincil 3'te yer alıyor.

İnfrasis Cyber Engineering 

Infrasis Veri Teknolojileri, mühendislik odaklı yaklaşımı ve öncü çözümleri ile veri teknolojileri alanında lider teknoloji sağlayıcılarından biri olma vizyonuna sahip bir mühendislik şirketi. 2012 yılından bu yandan, dünyanın önde gelen tedarikçileriyle ortak üstteki düzey hizmetler ve çözümler geliştiriyor. Yüksek nitelikli mühendislerin yer aldığı bir ekip ve saha deneyimi ile dikkat çekiyor.

İnomera

2008 yılında kurulan Inomera, sunduğu Ar-Ge destekli yazılım ürünleriyle kurumsal müşterilerin İnomera'nın son kullanıcılarına dokunmasına muavin oluyor. Şirket, telekom, mobil ve perakende alanlarına odaklanıyor. İnomera'nın müşterileri arasında, Vodafone, Turkcell ve Türk Telekom gibi telekom devleri yer alıyor.

Inveon

2006 yılından bu yana dijital ticaret çözümleri, mobil uygulamalar ve dijital çoğalma yönetimi çözümleri sunan Inveon, Türkiye'nin en seri büyüyen teknoloji şirketlerinden biri. Dijital büyüme ortağı olarak müşterileriyle birlikte başarı hikayeleri yaratmaktadır. Dün gerçekleşen Webrazzi E-ticaret etkinliğinin katılımcıları arasında yer alan Inveon'un 2021 beklentilerini inceleyebilirsiniz.

Kafein Yazılım 

Kafein,  2005 yılında bir yazılım şirketi ve yazılım takviye hizmeti sağlayıcısı olarak kuruldu. Şirket, yazılım tasarımı ve geliştirmedeki uzmanlığı ile Alıcı ihtiyaçlarına özel hizmetler ve katma değerli anahtar teslim çözümler sunuyor. Şirket, IoT, büyük veri analizi, güvenlik, mobil uygulamalar alanlarında yazılım geliştirdiğini ve durmadan Ar-Ge projeleri üzerinde çalıştığını belirtelim.

KAREL

1986 yılında kurulan ve 2006 yılında borsaya açılan Karel, 2500 çalışanı ile tasarımdan üretime dek bütün süreçlere yönelik çözümler üreten bir teknoloji şirketidir. Şirket, Telekomünikasyon, Savunma Sanayi faaliyetleri, Proje ve Bölgesel Çözüm Ortaklıkları ve Elektronik Üretimi olmak üzere 4 başlıca kategori altında hizmet veriyor.

Koalay.com 

2010 yılında kurulan Koalay Sigorta, bir sigorta aracılık şirketi. Tüketicilerin, çevrimiçi sigorta ürünlerini karşılaştırmasını ve satın almasını sağlayan şirket, bu nedenle kullanıcıların zamandan ve paradan tasarruf etmesini amaçlıyor.

Litum Fintech      

Vizyoner mühendisler tarafından2 004 yılında kurulan Litum®,Endüstriyel IoT, Sağlık Durumu Hizmetleri RTLS, Edilgen RFID ve Yazılım Uygulamaları üretiyor. İşletmelerin faaliyetlerini artırılmış emniyet ve verimlilik çatısında dönüştürmelerine asistan oluyor.

Logo Siber Güvenlik 

Logo Yazılım'ın iştiraki Logo Siber, Türkiye'deki küçük ve orta ölçekli işletmelere (KOBİ) siber emniyet çözümleri sağlamak amacıyla 2013 yılında kuruldu. Logo Siber'in ilk ürünü olan Berqnet birleşmiş tehdit yönetimi (UTM) cihazları 2015 yılında piyasaya sürüldü.

Mobven

Mobven, havayolu şirketlerinden bankalara, telekom şirketlerinden e-ticaret platformlarına kadar böylece çok bambaşka alanda çalışıyor. iOS, Android, Windows ve  HTML tabanlı platformlar için mobil yazılımlar geliştiriyor.  Hizmet verdiği firmalar arasında Türkiye İş Bankası, Akbank, Banabi, Enerjisa, İgdaş ve Enejisa öne çıkıyor.

Odine Solutions

Odine Solutions, ayrıntılarıyla uyarlanmış ve sanallaştırılmış uçtan uca irtibat çözümleri sunan küresel bir sistem entegratörüdür. EPC, GiLAN, DPI, IMS Core ve LTE / WiFi üzerinden Ses aktarımı gibi Inkar Hat OpenStack, VMware Cloud OS ve VNF Çözümlerinin imal dağıtımlarında eşsiz uzmanlıkla dijital işinizi süratli ve sorunsuz bir şekilde geliştirmenizi sağlıyor.

Optimak STU 

Sakarya merkezli Optimak STU Robotik Kolileme ve Paletleme Sistemleri sunuyor. Optimum STU'nun imal hatları; Kolileme Grubu Makinaları Koli ve Paket Taşıma Sistemleri, Paletleme Sistemleri, Streç Sarma Makinaları ve Palet Nakliye Sistemleri içeriyor.

Paycell 

Uçtan uca ödeme çözümleri sunan Paycell, ayrıca tüketicilerin keza de ticari işletmelerin ihtiyaçlarına yanıt veriyor. Ön ödemeli alışveriş kartı Paycell Kart da bunlardan biri. Operatör ve banka egemen bir kart olan Paycell için kullanım ve değerleme süreci değil.

PEAKUP

Yüzde 100 yerli anapara ile kurulan teknoloji şirketi PEAKUP, faaliyete geçtiği günden bu yana 700 binden pozitif kullanıcının bulut bilişim teknolojisine geçmesine muavin oldu. 700'den pozitif müşterisiyle Avrupa, Orta Doğu ve Afrika'da teknoloji çözümleri oluşturmaya devam ediyor. Şirket, Ar-Ge çalışmaları ile yüksek teknolojili ürünler geliştirmeye devam ediyor.

Prosense

Prosense, potansiyel olarak patlayıcı ortamlar için gaz kavrama sistemleri tasarlayıp üretiyor. Prosense, esas olarak toksik, yanıcı ve boğucu gazlara aleyhinde personel ve çevre koruması için tasarlanmış yüksek performanslı gaz dedektörleri ve gaz denetleme panelleri yelpazesi sunuyor.

REM People  

İstanbul ve Dubai merkezli teşebbüs, kendini "yeni nesil araştırma, iç görü ve analiz" şirketi olarak tanımlıyor. Teşebbüs, REM İnstore ve REM insert ürünleriyle şirketlerin ürünlerini somut mağazalarda satmasını kolaylaştırıyor. 

ROBOTİSTAN

2011 yılında İstanbul'da birkaç mühendislik öğrencisi kadar kurulan. Robotistan, robotik ve elektronik malzemeler arz ediyor. bununla birlikte ve AR-GE ve mühendislik hizmetleri de sunuyor.Türkiye'de pazar lideri olan Robotistan.com, geliştirici ve üreticilere 5000'den fazla SKU'yu kısa vakit içinde stoktan miktar ediyor.

Seyir Mobil  

Seyir Mobil Sistemler A.Ş., 2012 yılında kendi AR-GE'si ile resmileşmiş bir teknoloji şirketi. Kurucuların 1997 yılından bu yandan taşımacılık ve lojistik sektöründeki tecrübesinin avantajı ile vasıta takip ve filo idare sistemleri alanında AR-GE merkezi.

Simsoft

2006 yılında ODTÜ Teknokent'te bir araştırma ve geliştirme şirketi olarak kurulan Simsoft 10 yıl içinde gösterdiği gelişme ile uyarı çekiyor. Simsoft, Türkiye'nin en seri çoğalan 100 şirketinden biri olarak ödül alırken, ODTÜ Teknokent'te etkinlik gösteren 15 “yıldız” şirketten biri.

Solvia Software 

Bir SAP Altın Ortağı olan Solvia Digital Solutions, müşterileri için uçtan-uca kurumsal yazılım çözümleri sunmaya odaklanıyor. 2013 yılında kurulan Solvia, ERP, Herif Deneyimi, Tedarik Zinciri Yönetimi, Çözümlemeli, İK konularında çalışıyor. Solvia ekibi, S / 4HANA, Endüstri 4.0, CX, Yapay Akıl gibi güncel teknolojileri veya en son analitik araçları takip ederek gelecek için tahminlerde bulunuyor

TARNET

Güçlü tarım kredi kooperatiflerinin bir üyesi olan Tarnet, teknolojideki gelişmeleri kurumsal müşterilerine ve son kullanıcılarımıza aktarıyor.En son teknolojileri kullanarak bambaşka alanlarda çalışıyor.

Teknofix Communications 

2011 yılında kurulan Teknofix, B2C modelinde hizmet veren kurumsal şirketlerin, kurulum, teslimat, belge birleştirme ve teknik takviye ihtiyaçlarını yeni bir bakış açısı ile uçtan uca yönetebilecek hizmetler sunuyor. Teknofix, bugün Webhelp kadar satın alındı.

TEKROM

2003 yılında kurulan Tekrom Teknoloji A.Ş. e-ticaret daha aşağı yapısı ve çözümleri sunuyor. 2.000'den artı müşteriye sahip olan T-Soft, sitesinde şimdiye değin herhangi bir yatırım almadığını açıklıyor.

Tektrosoft 

TEKTRO grup bünyesinde Ticari Yazılım şirketi olan TEKTROSOFT,  2010'da kuruldu. Ankara merkezli şirket, e-ticaret ve yazılım alanında kalite çözümleri sunuyor. 

Testinium

Şirket, mobil, web ve masaüstü uygulamaları için yazılım testi otomasyon çözümleri üretiyor. Testinium ise bulutta ve şirket içi dağıtımda sunulan amiral gemisi yazılım deneme otomasyon ürünü. Selenium ve Appium kitaplıklarını kullanan Testinium, Mobil, Web ve Masaüstü testleri için optimize edildi.

V-Count 

Kaynak: webrazzi.com URL: https://webrazzi.com/2021/02/18/2020-deloitte-teknoloji-fast-50-turkiye-programi-nda-yer-alan-tum-sirketleri-yakindan-taniyin/
Anahtar Kelimeler:
Deloitte Fast50
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.