New HR Summit 2021'in yeni konuşmacıları belli oldu!
banner121

İnsan Kaynakları Dünyası'nın nabzını tutan New HR Summit, 22 Eylül 2021, Çarşamba günü online olarak gerçekleşecek. Crenvo İK ve Webrazzi ortaklığıyla bu sene üçüncüsünü düzenlediğimiz konferansımızın birincil tur konuşmacılarını geçtiğimiz günlerde sizlere aktarmıştık. 

Şimdi ise çalışan bağlılığı, başkalaşım hikayeleri, dijital organizasyon ve mutasyon, girişimcilikte kadın gücü, İK liderliği gibi konuları ve fazla daha fazlasını bütün yönleriyle ele alacağımız konferansımızın yeni konuşmacıları da muhakkak oldu. Yeni konuşmacılarımızı tanıtmadan önce katılımcılar için paha biçilmez bir networking imkanı sağlayacak New HR Summit'e yeralma için buradan bilet alabileceğinizi hatırlatalım.

New HR Summit 2021'in birbirinden kıymetli konuşmacılarına göz atalım.

Başak İkiz (İnsan Kaynakları Müdürü, Eczacıbaşı)

İstanbul Teknik Üniversite Endüstri Mühendisliği Bölümü'nden mezun olan Başak İkiz kariyerine Eczacıbaşı Holding'de İnsan Kaynakları Bilirkişi Yardımcısı olarak başladı. Başak, halen benzer kuruluşta İnsan Kaynakları Müdürü (Organizasyon Geliştirme) olarak devir yapmakta ve organizasyonel yapılanma, ücretlendirme, performans yönetimi, insan kaynakları sistem ve analitiği konularında o kadar çok Topluluk projesinde tayin almaktadır.

Çağatay Güney (Genel Müdür, Peoplise)

2020 yılında Logo Yazılım - Peoplise birleşmesi ile Logo Yazılım'a katılan Çağatay Güney, ODTÜ Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi bölümünü 1995 yılında bitirdi. Ardından ABD'de Bowling Green State Üniversitesi'nde Organizasyonel Gelişim ve Metamorfoz Yönetimi alanında master yaptı. ABD'de büyük kurumlarda organizasyonel başkalaşım projeleri ve şirket birleşmelerinde 12 sene danışman ve idareci olarak görevler üstlendi ve Türkiye'ye döndü. Türkiye'de ToyotaSa ve Deloitte gibi kurumlarda üst seviye yöneticilik yaptı. 2012'de HRSquare isimli kendi danışmanlık firmasını kuran Güney, 2015'ten bu yanlamasına da dijital işe alım ve çözümsel İK yönetimi konularında bir fazla ödül şampiyon Peoplise firmasının da yönetici ortağı ve idare heyeti üyesidir. YASED, TÜSİAD ve Illinois Eyalet İş ve İstihdam Gelişimi Yönetim Kurulu ve ilgili komitelerinde etkin rol bölge Güney bununla birlikte stratejik İK, İşgücü Analitiği, Kişisel Farklılıklar, Kendini Tanınma ve Önderlik alanlarında eğitimler veriyor. Çağatay Güney'in, “Lupo'nun Adı” ve “Lupo'nun Seçimi” isimli tarihi serüven romanları bulunuyor.

Deborah Wilkes (Managing Director, enable-hr)

Deborah Wilkes, İngiltere ve Avrupa İK fonksiyonlarını kurup yönetmeye başladığı erken kariyerinden bu yandan İK ve değeri konusunda tutkulu olmuştur. Bir danışman ve koç olarak, 25 yılı aşkın bir süredir dünyanın önde gelen kuruluşlarından bazılarında liderler ve yöneticiler geliştirdi. 2016'da İK'yı neyin şahane yaptığını araştırdı ve Enable-HR International doğdu. Deborah ve ekibi, koçluk ve atölye çalışmaları aracılığıyla İK'nın yaklaşımlarında, faaliyetlerinde ve davranışlarında daha stratejik ve meslek konusunda halden anlayan olmalarına yardımcı oluyor.

Esra Bezircioğlu (Company Manager, Tek Bilgisayar Bilisim A.Ş.)

1977 İstanbul doğumludur. İstanbul Üniversitesi Jeofizik Mühendisliği mezunudur. Evli, iki çocuk annesidir. Kariyerine henüz öğrenci iken,1997 yılında Yurtseven Şirketler Grubu'nda başladı. Sırasıyla ve ara vermeden, 1998 yılında Canon – Hesmak'da 2003 yılında Fujitsu'da, 2004 yılında Konica Minolta – Transteknik Holding'de üst düzey yöneticilik görevleri aldıktan sonradan, işletmeciliğe başlayan Esra Bezircioğlu, 2006 yılında Tek Bilişim'in ve 2015 yılında da Edalp Bilişim'in kuruluşuna imza attı. 2019 yılı itibarı ile büro makineleri, dokümantasyon yönetimi, teknoloji danışmanlığı, satış ve şirket yönetiminde öne çıkan iş tecrübesinin 23. yılını sürdürmektedir. Birçok milletlerarası toplantıya belli başlı hatip olarak katılmıştır. Fransızca ve İngilizce bilmektedir.

Favori Turan (Kurucu Müşterek, Rebus Danışmanlık)

Favori Turan, Yıldız Teknik Üniversitesi Çevre Mühendisliği bölümünden mezun olduktan daha sonra Çelebi Holding'te İnsan Kaynakları Uzmanı olarak, arkasında yaklaşık 7 yıl boyunca Garanti Bankası'nda İnsan Kaynakları Uzmanı olarak çalıştı. sonra Metglobal ve Vektora'da tayin bölge Turan, 2016 yılında Rebus Danışmanlık'ı kurdu. Gözde Turan'ın Orta Doğu Teknik Üniversitesi, İnsan Kaynakları Sertifika Programı'na katıldığını da hatırlatalım.

Melek Pulatkonak (Kurucu, TurkishWIN)

Avusturya Lisesi‘nden mezun olup soluğu yurt dışarıda aldı. LSE' den mezun olup, New York Borsası'nda iş hayatına atıldı. Columbia Business School MBA sonrası girişimcilik serüveni başladı. hakia.com‘daki kurucu ortaklığı ve 20 yıllık yurt dışı deneyimini geride bırakıp Microsoft'da Genel Müdür Yardımcısı olarak Türkiye'ye döndü. Hayranı olduğu TED'in yaydığı dijital ilhamdan yola çıkarak, "ah biz Türk kadınları bir araya gelsek neler neler yaparız!" fikriyle 2010'da TurkishWIN'i kurdu. Dünya vatandaşı olan Türk kadınlarının global kız kardeşlik çemberi olan TurkishWIN bugün altı ülkede faaliyette. 2013 yılında bayan istihdamına kafayı iyice takan Melek, kurumsal hayatı bırakıp bütün zamanlı TurkishWIN'de çalışmaya başladı. Bir TurkishWIN girişimi olan BinYaprak'ta milyonlarca kadına “O Yaparsa Ben de Yaparım” gücünü atamak ve kadını iş hayatında harekete aşmak için BinYaprak dijital kız kardeşlik çemberini halka halka büyütüyor.

Meral Güzel (Ortaklık Yöneticisi, Women's Entrepreneurship Accelerator, UN Women)

Meral Hoş, beş Birleşik Milletler kuruluşu ile iş birliği içinde dünya çapında kadın girişimciliğini ilerletmek için planlanmış çok ortaklı bir girişim olan Kadın Girişimciliği Hızlandırıcısının Ortaklık Yöneticisidir. Daha önce BM Kadınlar bünyesinde WEPs Sekreterliği hazırlamak için Kadınları Kuvvetlendirme İlke Uzmanı olarak çalışmıştır. BNP Paribas TEB'in Kadın Bankacılığı bölümünü kurmuş ve ayrıca Dünya Bankası'nda fazla ülkeli girişimcilik programları tasarlayıp ve yönetmiştir. Güzel, özel sektör, finans kurumları, ortaklıklar, STK'lar ve kurumsal ortaklarla işbirliği içinde toplumsal cinsiyet eşitliği konusunda 15 yıllık program ve politika çalışmalarıyla küresel kalkınma konusunda varlıklı bir deneyime sahiptir. Hoş'in uzmanlığı, meslek uygun kadınların güçlendirilmesi, kadınlara karşın bankacılık, mali katılım (MSME geliştirme, havaleler, finansmana erişim) ve bayan girişimciliğini içermektedir. Meral bir ekonomisttir ve Yüksek Avrupa Çalışmaları, Milletlerarası Finans ve Uluslararası Franchise ve KOBİ Geliştirme alanlarında yüksek lisans derecelerine sahiptir. Türkçe, İngilizce, Fransızca ve İspanyolca bilmektedir. Üç oğlunun gururlu annesidir.

Özge Yılancıoğlu Erol (Doğu Avrupa Bölgesi'nden sorumlu İşçi İlişkileri Müdürü, UPS)

Özge Yılancıoğlu Erol, 1981 İstanbul doğumludur. Liseyi Saint Benoit Fransız Lisesi'nde tamamlamış, Bogaziçi Üniversitesi Sosyoloji bölümünden mezun olmuştur. Üniversite eğitimi boyunca yerli ve yabancı öbür firmalarda yarı zamanlı İnsan Kaynakları Uzmanı olarak çalışmıştır. Profesyonel kariyerine 2005 yılında SpenglerFox Üst Düzey işe alım Danışmanlığı'nda teknoloji sektöründen sorumlu İnsan Kaynakları Danışmanı olarak başlamıştır. aralıksız altı sene her tarafında dağıtılmış insan kaynakları ve meslek süreçleri danışmanlığı projelerinde bulunmuştur. 2011 yılında UPS Türkiye'ye İnsan Kaynakları Müdür Yardımcısı olarak katılmış, 2012 yılında Ülke İnsan Kaynakları Müdürü pozisyonuna terfi etmiştir. 2017 yılı başında Hollanda Ülke İnsan Kaynakları Müdürü pozisyonuna getirilerek Hollanda-Eindhoven'da yaşamaya başlamıştır. 2019 yılında UPS Doğu Avrupa Bölgesi'nden sorumlu İşçi İlişkileri Müdürü pozisyonuna geçiş yaparak İstanbul oturmuş bölgesel çalışmaya başlamıştır. UPS Türkiye bünyesinde kurulan Kadın Liderlik Gelişimi Komitesi, Genç Kuşak Komitesi ve 2014 yılında kurulan Bayan Önderlik Platformu gibi TurkishWIN ve KAGİDER ile paydaş olarak başlatılan projelerin liderliğini üstlenmiştir.

Seda Tamur Oğralı (İK Direktörü, Pfizer Türkiye)

2001 yılında Boğaziçi Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Milletlerarası İlişkiler Bölümü'nden mezun olan Seda Tamur Oğralı, 2004 yılında University of Texas'tan Millet Yönetimi ve Gazetecilik dallarında yüksek lisans diploması aldı. 2008 yılında Pfizer ailesine İnsan Kaynakları İş Ortağı olarak katıldıktan sonra; Global Arz, Satış & Pazarlama Takımları ve Kurumsal Strateji & İş geliştirme birimlerinden sorumluluk sahibi olarak çalıştı. 2011 yılında mevcut sorumluluklarına ek olarak Türkiye İşe Alım Müdürü sorumluluğunu üstlenen Seda Tamur Oğralı, Pfizer'in Global İşe Alım Takımı'nın da üyesi oldu. Oğralı, 2012'den 2015'e değin Türkiye Eğitim Takımı'nın bir parçası olarak Kıdemli Eğitim & Gelişim Uzmanı olarak çalıştı ve idareci & çalışan seviyesindeki eğitim programlarının tasarımı, uygulanması ve takibinde sorumluluk üstlendi. Bu görevi sırasında hem bir dönem Orta Avrupa Eğitim Takımı Liderliği de yaptı ve Eylül 2014-Ocak 2015 aralarında geçici olarak Kurumsal Eğitim ve Gelişim Müdürü olarak yükümlülük aldı. Oğralı, 2015-2017 yılları aralarında Kurumsal İletişim ve Sağlık Politikaları Müdürü olarak görev yaptıktan sonradan 2017 yılında İnsan Kaynakları Kıdemli Müdürü olarak Türkiye ve Kafkaslar ve Orta Asya'dan sorumluluk sahibi oldu. Ocak 2020 – Nisan 2021'de Doğu Avrupa Bölgesi Eğitim Liderliği görevini üstlenen Oğralı, Mayıs 2021 itibariyle Pfizer Türkiye İK Direktörlüğü görevini sürdürüyor.

Zeynep Dağlı Kastro (Kurucu & Genel Müdür, Momento Zeynep Dağlı Kastro)

St George Avusturya Lisesi'nden mezun olduktan sonra lisans eğitimini London School of Economics'te (LSE) tamamlamıştır. LSE'den mezun olur olmaz kariyer yolculuğuna ABN Amro ile başlayıp JP Morgan ile devam etmiştir. 2010 yılında Oxford Üniversitesi Finans Bölümü'nde yüksek lisansını tamamladıktan anında daha sonra, 2010 yılında Türkiye'ye geri dönüş yapmış ve Momento'yu kurmuştur. Momento, kurulduğu günden bu yandan yüzlerce ulusal ve milletlerarası firmanın İnsan Kaynakları takdir, tanınma, bahşetme, esnek alt haklar, sosyal yardımlar, bayi ve distribütör ödüllendirme gibi konularındaki projelerini yönetmektedir. Davos'ta her sene yükseklik toplantısı düzenlenen Dünya Idareli Forumu'nun bir üyesi olan Zeynep Dağlı Kastro, 2011 senesinde Global Shapers İstanbul ağının başkanlığını yürütmüş, 2011 – 2013 seneleri aralarında Forum'un İstihdam Gündem Konseyi'nde istihdam, girişimcilik ve işgücünde kadının yeri konularında Davos zirvesinin gündem belirleyici çalışmalarında görev almıştır.

Değişen ve radikalleşen insan kaynaklarının yerel ve küresel çaptaki profesyonellerine, deneyimlerini paylaşmaları adına benzersiz bir sahne sunacak New HR Summit'in konferans programı için ise takipte kalın!

SPONSORLAR

Elmas Sponsorlar

turkcell-1631189344370.png isbank2-1607680193700-1611829873120-1-16

Altın Sponsor

huawei-1630928439554.png

Gümüş Sponsor

logo-1630579293912.png

Destekleyenler

artboard2-1628861900722.png papara-1607679983602-1614173105706.jpeg

sodexoo-1630660758847.png vakif-1630061811450.png

Kaynak: webrazzi.com URL: https://webrazzi.com/2021/09/10/new-hr-summit-2021in-yeni-konusmacilari-belli-oldu
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.