YFYİ Demo Day'inde sahne alan 19 girişim

ODTÜ ve ODTÜ TEKNOKENT kadar 16'ıncısı gerçekleştirilen YFYİ Hızlandırma Programı'nın Demo Day'i bugün online olarak gerçekleşti. Edindiğimiz bilgilere göre YFYİ Hızlandırma Programı bu yıl Estonya Merkezli hızlandırma merkezi olan ve girişimcilere erken safha yatırım fonu karşılayan StartupWise Guys ile birlikte gerçekleştirildi. 

2020 yılında 16. yılını kutlayan “Yeni Fikirler Yeni İşler (YFYİ)” hızlandırma programı, temelde teknoloji tabanlı girişimciliği yaygınlaştırmayı ve desteklemeyi amaçlıyor. YFYİ Hızlandırma Programı'nın 16 boyunca 7 binin üzerinde proje değerlendirdiğini ve 3 milyon doların üstünde teşebbüs sermayesi sağladığını da ekleyelim. YFYİ Hızlandırma Programı'nın 2020 Demo Day'inde ise 19 teşebbüs sahne aldı. 

YFYİ Demo Day'inde sahne bölge girişimler

Bionova: Bionova yiyecek endüstrisinde açığa çıkan yiyecek atıklarının katma layık ürünlere dönüştürülmesini sağlamaktadır. Özellikle ithal edilen ve ulaşımı güç olan enzim, ve yenilenebilir enerji olarak kullanımı yaygınlaşan biyoetanol üretimini gerçekleştirmektedir. Yiyecek endüstrisinin atık yönetimini kolaylaştırmayı ve bu atıkların çevresel etkilerini azaltmayı hedefler.

Breathall: Breathall, solunum yolu rahatsızlığına sahip kişilerin günlük olarak gereksinim duyduğu göğüs fizyoterapisinin hasta yakınları göre her seansta içten ve etkin şekilde uygulanmasına olasılık karşılayan akıllı bir fizyoterapi yeleğidir. Hem entegre mobil dilekçe aracılığı ile seansların anlaşılır ve pratik olmasını sağlar.

Case Future: Kişiselleştirilmiş eğitim uygulamasıdır. Mentor ağı ve geniş içerik kapasitesi ile sürdürülebilir bir yapıda eğitim sistemi sunar.

Castera: Castera; 3 boyutlu printer teknolojisini kullanarak hastaya-özel ürettiği medikal ürünler ile; hastaya daha konforlu iyileşme süreci sağlarken, jurnal ihtiyaçlarını giderebilmelerinin yanı sıra iş, eğitim, spor ve sosyal hayatlarına kısa sürede dönmelerini sağlamaktadır.

Favor: Favor, restoranlarda, kafelerde ve marketlerde sırf tüketilmediği için çöpe dökülen ürünlerin normalden daha yerinde fiyatlar ile tüketiciye sunulduğu, pazar yeri meslek modeline sahip bir mobil uygulamadır. Yiyecek israfını önlemenin yanına, işletmelere son kullanma tarihi yaklaşmış ürünler özelinde stok ve fiyat optimizasyonu hizmetleri de sunmaktadır.

HED: Mahsul, arka planda çalışma sağlayan ve fizyoterapistlerin gözlemlemesi için bilgi platformu oluşturan özel bir oyun denetleyicisidir. Üst ekstremitede uygulanması beklenen alıştırma programlarına katkı maddesi temin etmek için oyun aktivitesi ile hastaların daha fazla çalışma yapmasını amaçlar. Aynı ürünlerden bambaşka olarak, market oyunlarıyla etkileşime geçebilen ürün hastanın istediğini oyunu oynayarak egzersizi sürdürmesini sağlamaktadır.

Hetes: Hetes e-ticarette giyim, kozmetik ve ev tekstili ürünlerinin gün içerisinde mağazadan eve teslimatını yapmayı tüm satış kaynaklarını e- ticarette göstermek isteyen firma kanallarına entegre olarak gerçekleştiren yeni tür e-ticaret lojistik hizmetidir.

HiFace: HiFace, bireylerin yüz şekillerini AR ile saptama ederek kullanıcıların kendilerine özgü stilleri nasihat eder. HiFace ile AR teknolojileri kullanarak en yerinde ürünü deneme fırsatı veriyoruz. Bu şekilde, çevrimiçi satın alımlarınızda ürünü denemek, keza zamandan keza de paradan tasarruf etmenizi sağlamaktadır. Dijital dönüşümle, Dene-Al yöntemini kozmetik, gözlük ve aksesuar ürünleri satan e- ticaret sitelerine entegre ediyoruz.

iyiMakina: iyiMakina, ikinci el iş makinası satmak süreçlerini açık artırma kavramı üzerinden optimize edip taraflar için seri, adaletli, güvenilir ve verimli netice yaratan bir online pazaryeri platformudur.

Magfi: Magfi, iki taraflı ilgi alanına sahip kişileri sosyal ağ uygulamalarındaki gruplarda bir araya getiren kullanıcı odaklı bir platformdur. Keza firmaların reklamlarını sosyal ağ uygulamalarındaki gruplar vasıtasıyla milyonlarca insana ucuz, etkili ve daimi şekilde pazarlayabilmesini karşılayan dünyadaki birincil çözümdür. İşletme ve içerik üreticileri için aylık ve tek seferli mikro ödemelerle içerik üretmelerine Pazaryeri olarak arabuluculuk etmektedir.

Noticy: Noticy; su, enerji ve para tasarrufu yapmayı sağlayan zeki cihazlar geliştiren bir projedir. Çocukların bilinçli bireyler olarak yetişmesine katkı sağlarken, kullanıcılarına sağlıklı bir duş deneyimi taahhüt eder. Geliştirilen ürünler bir uçtan bir uca su tatbik süresi, sıcaklığını ve miktarı anlık olarak takip edilebilir.

Oculera: Oculera, sanal hakikat teknolojisi ile göz sağlığı hizmetlerini bir araya getiren bir dijital sağlık girişimidir. 50 yıldır hantal ve maliyetli makinelerle yapılan görme alanı, görme keskinliği gibi rutin testler, bundan böyle 500 gramlık gözlüğün takıldığı baştan uygulanabilir ülkü geliyor. Kayıpsız performans, taşınabilirlik ve tam hasta uyumu sağlanırken satın alma maliyeti beşte birine düşürülüyor. CE ve FDA tasdikli Oculera ürünleri B2B ve SaaS meslek modeli ile global pazarda sağlık kurumlarına ulaştırılıyor.

OPTIO: OPTIO, konut tasarımı süreçleri için geliştirilmiş, kullanıcının arazisine tarafından, seçecek olduğu mimari tasarımları optimize ederek kullanıcı isteklerini karşılayan çözümler üreten, nihayetinde yalnızca dakikalar içerisinde inşaat firmalarına BIM modeli, CAD çizimler ve metraj dosyaları oluşturan, suni akıl temelli olarak bir tasarım otomasyon ve optimizasyon aracıdır.

Porion: Porion Biyoteknoloji, çölyak hastaları için her türlü besinin içerisindeki gluteni dakikalar içerisinde ve çok hassas miktarlarda (ppm) ölçebilen, cepte taşınabilir ve çok miktar edilebilir bir cihaz üretmektedir.

solarVis: solarVis, güneş enerjisi santrali kurulumu yapan firmalar için müşteri kazanımı, 3B güneş projesi tasarımı, yapılabilirlik analizi, alıcı ilişkileri yönetimi, kurum kaynak yönetimi ve enerji izlemeyi birleştiren bir uçtan uca yazılım çözümüdür.

Sweephy: Sweephy gelebilecek öbür kaynak ve formattaki verilere (finans verileri, transaction verileri, kullanıcı kaydı verileri vb.) otonom temizleme ve düzenleme hizmeti sunan on-premise yazılım modelidir. 

Vivente: Vivente, diyabete yan göz hastalıklarının erken teşhisi için suni zeka çözümleri üretiyor. Bu amaçla retinayı görüntüleyen bir kamera ve yapay akıl tabanlı hastalık çözümleme yazılımları geliştiriyor.

WeeKiddo: WeeKiddo mektep öncesi dönemdeki çocuklar için interaktif, sosyal ve güvenli eğitim platformu. WeeKiddo 5P ve Montessori ile zenginleştirilmiş ve oyunlaştırılmış bir uygulamadır.

Yolla: Yolla, son km dağıtımı süreci için modifiye ettiği elektrikli araçları ve kendi geliştirdiği yazılımı kullanarak maliyetleri ve süreçleri optimize eden, doğaya aşık, son kilometre teslimat çözümüdür. Yolla, kargo ve kendi lojistik ağı olan e-ticaret firmalarına yazılım ve işlem hizmeti elde etmek üzere iki öbür modelde hizmet sunmaktadır.

Kaynak: webrazzi.com URL: https://webrazzi.com/2021/04/02/yfyi-demo-day-inde-sahne-alan-19-girisim
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.