Geçtiğimiz eylül ayında Goodwater Capital'dan 2 milyon dolar değer biçme üzerinden aldığı yatırımla gündemimize gelen Textoni, acilen de yapay zeka odaklı yeni ürünü Textoni.AI'ı tanıttı.

Platformunda 58 bambaşka ülkeden 30 binden pozitif içerik üreticisi barındıran Textoni'nin yeni ürünü Textoni.AI, 45 saniye gibi kısa bir sürede belirlenen konu ile ilgili uzun soluklu içerik üretebiliyor. aynı zamanda konu ile ilgili görseli de seçmenize ve oluşturulan içeriğe eklemenize olanak tanıyor.

Textoni.AI, oluşturulan içeriğin profesyonel editörler kadar kontrolünün yapılması ve paylaşıma hazırlanmış ülkü getirilmesini sağlayan bir metodoloji de kullanıyor. Kullanıcılar, oluşturulmuş içeriğe yayımcı başvurusunda bulunarak seçtiği sürelerde yazıyı daha da özelleştirilmiş bir şekilde elde edebiliyor. Yapılmış içeriğin konusu, düzenleme yapacak editörün seçiminde de büyük bir rol oynuyor. Textoni.com pazar yerinde bulunan editörler, yapay akıl yardımı ile düzenlenecek olan içerikle eşleştirilebiliyor.

İçerik ile yapay akıl birleşimi ürünler ChatGPT API'ları üzerinden oluşturulurken Textoni.AI, bu konuda yerli olma özelliğinin yanı sıra sektörel optimizasyonlara açık yapısı ile de uyarı çekiyor.

Textoni CEO'su Tufan Kızılırmak, suni akıl ile üretilmiş bir içeriğin markalara, kurumlara ve kuruluşlara uyarlanması ya da kişiselleştirilebilmesi yine ahali tamamen olacağını; Textoni.AI'ın ise en ince ayrıntısına kadar bu paralelde yazıldığını ve yayınlandığını söyledi. Kızılırmak, 45 saniyede yapılmış bir içeriği topluluk ve etkin bir freelancer kadroya sahip olmanın avantajı ile 10 dakika gibi kısa bir sürede isteklere tarafından optimize edebildiklerini de sözlerine ekledi.

Kaynak: webrazzi.com URL: https://webrazzi.com/2023/03/17/yapay-zeka-ile-ozgun-icerik-textoniai/