Kurulduğu birincil günden beri inovasyon kültürünü sürdürülebilir bir gelecek vizyonuyla yöneterek dünyada sektör liderleri aralarında bulunan Türk Hava Yolları, girişimcilik ekosistemine desteklemek amacıyla geliştirdiği programların arasına bir yenisini daha ekledi. Terminal İş Birliği Programı ve Invest On Board programlarına ek olarak; Terminal Girişim Hızlandırma Programı duyuruldu.

Terminal Girişim Hızlandırma Programı Nedir?

Girişimlerin kurumlar ile daha kolay meslek birliği yapabilmesi ve büyüyebilen organizasyonlar haline gelebilmesi için ihtiyaç duydukları somut kaynak geliştirme, bilgi, deneyim ve iş ağı geliştirme gibi konularda onları destekleyen bir teşebbüs hızlandırma programıdır.

Program, girişimcilere gereklilik duydukları yetenekleri kazandırmayı ve böylelikle Türkiye girişim ekosistemindeki kaliteli teşebbüs sayısının arttırmayı hedeflemektedir.

Terminal Girişim Hızlandırma Programı Girişimlere Neler Sağlıyor?

Program, girişimlerin gelirlerini arttırabilmelerine, giderlerini azaltabilmelerine, girişimlerini daha iyi yönetebilmek için ihtiyaç duydukları veri ve deneyimi kazanabilmelerine, iş ağı geliştirebilmelerine olanak sağlayabilecek şekilde tasarlandı.

Programa kabul edilen girişimlerin erişebilecekleri faydalar aşağıdaki gibi;

PoC / Pilot Proje Desteği Uçak Bileti / Aks Desteği Pazarlama ve İletişim Desteği Yurtdışı Faaliyet Katılım Desteği Eğitimler IK Envanter Testi Açık Büro Alanı Desteği THY ve İştiraklerine Erişim Diğer Kurumlara Erişim Türk Hava Yolları İş Birimleri Mentörlük Desteği Ekosistem Profesyonelleri Mentörlük Desteği Türk Hava Yolları Üstteki Idare ile Birebir Görüşmeler Invest On Board Ağı Katılım Tabi Adalet Araçlar

Programın Odak Alanları Neler?

Türk Hava Yolları, programın daha bereketli gerçekleşebilmesi ve meslek birliği fırsatlarının ortaya çıkabilmesi için kurumun ilgi duyduğu bazı odak alanlarını belirledi. Programa başvuracak girişimlerin bu odak alanlarında çözüm üreten firmalar olması bekleniyor.

Bu alanlar;

Havacılık Çözümleri Gezi ve Havacılıkta Herif Deneyimi Sosyal Girişimler / Sürdürülebilirlik Kurumsal Süreçler ile İlgili Teknolojiler Pazarlama ve Satış Kanallarında Dijitalleşme Yeni Cins Teknolojiler

Kimler Başvurabilir?

Programa başvurabilmek için aranan bazı şartlar var.  Bunlar;

Program odak alanları dahilinde çözüm üretmek. Program sürecinde gerçekleştirilecek aktivitelerde program ekibi, eğitmenleri, mentörleri ve Türk Hava Yolları iş birimlerinden uzmanlar, yöneticiler ile işbirliği etmek için gereken zamanı ayırabilecek. Girişimin aşağıdaki seviyelerde olması; Ürün var oysa hemen şimdi gelir üretmiyor Ürün var ancak ürün-pazar uyumu değil, geri bildirim almaya ihtiyacı var. Mahsul var, kazanç üretiyor ve büyümeyi hedefliyor. Program başında ya da sonunda kurumlar ile poc / pilot proje yapabilecek durumda olması

Program Takvimi Nasıl?

Program başvuruları 12 Aralık 2022 tarihinde başladı ve 23 Ocak 2023 tarihine kadar devam edecek. Başvuruların tamamlanmasının arkasından ön değerlendirmeyi geçen girişimler, jüri değerleme etkinliğine ağırlama edilecekler. Jürinin değerlendirmesi sonucunda başarılı bulunan girişimler hızlandırma programına ziyafet edilecekler.

Şubat 2023 ‘de başlaması planlanan program 12 hafta sürecek. Program bünyesinde çoğu eğitim, iş ağı geliştirme, mentörlük, deneyim sohbetleri gibi faaliyetler gerçekleştirilecek.

Ardından programa katılan girişimler Mayıs 2023 ‘deki demoday etkinliğinde final sunumlarını yaparak programdan mezun olacaklar.

Peki Nasıl Başvurabiliriz?

Program hakkında daha pozitif data alabilmek, değişikliklerden farkında yapabilmek ve programa başvurabilmek için program sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

https://terminal.turkishairlines.com/terminal-girisim-hizlandirma-programi/

Advertisement

Kaynak: webrazzi.com URL: https://webrazzi.com/2023/01/16/turk-hava-yollari-terminal-girisim-hizlandirma-programi-basvurulari-basladi