Aklınızı Kullanmayacak mısınız?
banner121

Nazar duası Arapça, Türkçe okunuşu, yazılışı ve anlamı. Nazara karşı okunacak dualar neler? Nazar duası (nazar ayeti) hangi surede? Bebekler için nazar duası Türkçe okunuşu, anlamı. Nazar duası nasıl ve ne zaman okunmalıdır? En etkili nazar duası (nazar ayeti), Nazar ve göz değmesine karşı okunacak duaların Arapçası, Türkçe okunuşu ve anlamı...

Peygamberimiz (asm) göz değmesi ve nazara aleyhinde hangi duaları okumuştur? Göz değmesi ve nazardan korunmak için neler yapmalıyız? Yekpare nazar duası Arapça ve Türkçe okunuşu, anlamı...

Nazar ve göz değmesine aleyhinde sizler için hazırladıklarımız:

Peygamberimizin Nazara Karşısında Tavsiye Ettiği Dualar
Nazar Duası Arapça Görseli Nazar Duası (Nazar Ayeti) Türkçe Okunuşu Nazar Duası Anlamı Nazar Duası Dinle – Özel Hazır Video Felak, Nas, Ayetel Kürsi Surelerinin Arapça - Türkçe Okunuşu, Anlamı ve Video Dinle Mümin Suresi 1-3 Ayetlerin Arapçası, Türkçe Okunuşu, Anlamı Nazara Önlem Olarak Okunacak Dua Sıkıntıdan Kurtulmak İçin Okunacak Dualar

PEYGAMBERİMİZİN OKUDUĞU NAZAR DUASI

Peygamberimizin (asm) göz değmesi ve nazar karşı korunmak için neler yaptığını Ebû Said el-Hudrî (r.a.) şöyle anlatmaktadır:

"Resulullah (a.s.m.) 'Cinlerin ve insanların nazarından Allah'a sığınırım.' gibi dualarla cinlerin nazarından, daha sonra da insanların nazarından Allah'a iltica ederdi. Daha Sonra Muavvizetân (Felâk ve Nâs Sûreleri) inince bu sûrelere devam etti. Felak ve Nâs surelerinde varlıkların şerrinden Allah’a sığınılmaktadır. Hastalara ve nazar değenlere de bu sureler okunup Allah’tan şifa istenebilir. (Dualara altında metinde ulaşabilirsiniz.)

Ayrıca, Kalem suresinin 51. ve 52. ayetlerinin (Nazar Duası) de nazara karşısında çare edici özelliğinin bulunduğu söylenmektedir. Alimler nazar değmelerine karşısında Kalem suresinin 51 52. ayetlerini (nazar ayetleri) okumuşlar ve okunmasını tavsiye etmişlerdir.

Ayetel kürsi namaz içinde sure şeklinde okunduğu gibi, dua olarak ihlas suresi, nas suresi ve felak sureleri ile birlikte okumanında iyi olduğu söylenmektedir.

Ebu Hüreyre (radıyallahu anh) anlatıyor:

“Resûlullah (aleyhissalatu vesselam) buyurdular fakat: “Her kim akşam olunca Ha-mim el-Mü’min süresini baştan, 3. (dahil) ayetine dek ve ayete’l-Kürsiyi okuyacak olursa bu iki Kur’an kıraati bir uçtan bir uca sabaha kadar muhafaza olunur. Kim de aynı şeyleri sabahleyin okursa onlar bir uçtan bir uca akşama değin muhafaza edilirler.” (Tirmizi, Sevabu’l-Kur’lahza 2, (2882).)

NAZARA VE GÖZ DEĞMESİNE KARŞI OKUNACAK DUALAR

1- KALEM SURESİ 51-52. AYETLER (NAZAR AYETİ)

Nazar Duası Arapça:

nazarduasi

Nazar Duası Türkçe :

"Ve in yekâdullezîne keferû le yuzlikûneke bi ebsârihim lemmâ semiûz zikra ve yekûlûne innehu le mecnûn(mecnûnun). Ve mâ huve illâ zikrun lil âlemîn(âlemîne)." (Kalem Suresi 51-52)

Nazar Duası Anlamı:

"Şüphesiz inkâr edenler Zikr’i (Kur’an’ı) duydukları süre yaklaşık olarak seni gözleriyle devirecekler. (Senin için,) “Hiç belirsizlik yok o bir delidir” diyorlar. Hâlbuki o (Kur’an), âlemler için ama bir öğüttür." (Kalem Suresi 51-52)

NAZAR DUASI (NAZAR AYETİ) DİNLE / VİDEO

NAZAR VEYA GÖZ DEĞMEMESİ İÇİN OKUNACAK DUA

İsâbet-i ayna; nazar değmesine tedbîr olarak Allah’ın kitabında sekiz âyet vardır. Kul bunu okuduğu gün insan ve cinlerden hiç birinin nazarı değmez. Bunlar: Fâtihâtü’l-kitâb ki, yedi âyettir. bundan başka Âyete’l-Kürsî. “Beğendiği bir şey gördüğünde bir mümin: nazar.

derse ona nazar isabet etmez. (Beyhâkî, Şuab, IV, 90)

2- FELAK SURESİ

FELAK SURESİ ARAPÇA


FELAK SURESİ’NİN TÜRKÇE OKUNUŞU

Bismillâhi’r-Rahmâni’r-Rahîm.

1- "Kul eûzu bi rabbil felak(felakı).
2- Min şerri mâ halak.
3- Ve min şerri ğâsikın izâ vekab.
4- Ve min şerri’n-neffâsâti fi’l-ukad.
5- Ve min şerri hâsidin izâ hased."

FELAK SURESİ’NİN ANLAMI

Rahmân ve Rahîm olan Allah’ın adıyla.

1- De ancak: ben, karanlığı yarıp sabahı ortaya çıkaran Rabbe sığınırım,
2- Yarattığı şeylerin şerrinden,
3- Karanlığı çöktüğü vakit gecenin şerrinden,
4- Düğümlere üfleyenlerin şerrinden,
5- Ve hased ettiği vakit hasedçinin şerrinden. (Allah’a sığınırım).

FELAK SURESİ DİNLE - VİDEO

3- NAS SURESİ

NAS SURESİ ARAPÇA


NAS SURESİ’NİN TÜRKÇE OKUNUŞU

Bismillâhi’r-Rahmâni’r-Rahîm.

1- "Kul eûzu bi rabbin nâs(nâsi).
2- Meliki’n-nâs.
3- İlâhi’n-nâs.
4- Min şerri’l-vesvâsi’l-hânnâs.
5- Ellezî yuvesvisu fî sudûri’n-nâs.
6- Mine’l-cinneti ve’n-nâs."

NAS SURESİ’NİN ANLAMI

Rahmân ve Rahîm olan Allah’ın adıyla.

1- "De fakat: İnsanların Rabbine sığınırım.
2- İnsanların malikine,
3- İnsanların (gerçek) ilahına;
4- İnsanlara kötü şeyler fısıldayan o sinsi vesvesecinin şerrinden.
5- O ancak, insanların göğüslerine (kötü akıl, belirsizlik) vesvese verir.
6- Gerek cin, gerekse insanlardan (olan vesvesecilerin şerrinden Allah’a sığınırım.)"

NAS SURESİ DİNLE - VİDEO

4- MÜMİN SURESİ 1-3 AYETLER


MÜMİN SURESİ 1-3 AYETLERİNİN TÜRKÇE OKUNUŞU

1- Hâ-Mî.

2- Tenzîlu-lkitâbi mina(A)llâhi-l’azîzi-l’alîm(i) .

3- Ġâfiri-żżenbi ve kâbili-ttevbi şedîdi-l’ikâbi żî-ttavl(i)(s) lâ ilâhe illâ hu(ve)(s) ileyhi-lmasîr(u)

MÜMİN SURESİ 1-3 AYETLERİNİN ANLAMI

1- Hâ. Mîm.

2- Bu kitap, kudreti dâimâ üstün gelen ve her şeyi hakkiyle bilen Allah tarafından parça parça indirilmektedir.

3- O Allah, günahları bağışlayan, tevbeleri kabul eden, cezalandırması şiddetli, aynı zamanda lutuf ve ihsânı fazla geniş olandır. O’ndan diğer ilâh yoktur. Dönüş yalnız O’nadır.

5- AYETEL KÜRSİ

AYETEL KÜRSİ ARAPÇA OKUNUŞU


AYETEL KÜRSİ'NİN TÜRKÇE OKUNUŞU

Bismillâhi’r-Rahmâni’r-Rahîm.

1- "Allâhü lâ ilâhe illâ hüvel hayyül kayyûm, lâ te'huzühu sinetün velâ nevm, lehu mâ fissemâvâti ve ma fil'ard, men zellezi yeşfeu indehu illâ bi'iznih, ya'lemü mâ beyne eydiyhim vemâ halfehüm, velâ yü-hîtûne bi'şey'in min ilmihî illâ bima şâe vesia kürsiyyühüssemâvâti vel'ard, velâ yeûdühû hıfzuhümâ ve hüvel aliyyül azim."

AYETEL KÜRSİ’NİN ANLAMI

Rahmân ve rahîm olan Allah’ın adıyla.

1- Allah kendisinden başka hiçbir ilah olmayandır. Diridir, kayyumdur. Onu ne bir uyuklama tutabilir, ne de bir uyku. Göklerdeki her şey, yerdeki her şey onundur. İzni olmaksızın onun katında şefaatte bulunacak kimdir? O, kulların önlerindekileri ve arkalarındakileri (yaptıklarını ve yapacaklarını) bilir. Onlar onun ilminden, kendisinin dilediği kadarından diğer bir şey kavrayamazlar. Onun kürsüsü bütün gökleri ve yeri kaplayıp kuşatmıştır. (O, göklere, yere, bütün evrene hükmetmektedir.) Gökleri ve yeri koruyup korumak ona zor gelmez. O, yücedir, büyüktür.

Ayetel Kürsi'yi okumanın fazileti ve sırları, anlamı, tefsiri ve Ayetel Kürsi'nin faydaları hakkında hadisler ile detaylı bilgi için tıklayınız...

FATİH ÇOLLAK - AYETEL KÜRSİ DİNLE- VİDEO

Haber: Mehmet Sait Esas

Kaynak: www.islamveihsan.com URL: https://www.islamveihsan.com/nazara-karsi-okunacak-dualar.html

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.