Mobil oyunlara odaklanan bir girişim olan Passion Punch, tohum yatırım aldığını duyurdu. Passion Punch kadar aktarılan bilgilere göre teşebbüs, tohum yatırım turunda 4 milyon dolar yatırım aldı. Yatırım turunun 39 milyon dolar değer biçme üzerinden gerçekleştiğini de ekleyelim.

4 milyon dolarlık tohum yatırım turu, Colendi liderliğinde gerçekleşti. Yatırım turuna, Colendi haricinde ise Turkcell Yeni Teknolojiler GSYF, Re-Pie Portföy ve melek yatırımcılar katıldı. 3 sene önce kurulan Passion Punch, geliştirdiği mobil oyunlar ile 200 milyon dolardan pozitif oyuncu ulaştı. Passion Punch göre paylaşılan bilgilere tarafından teşebbüs, alıştırma modelinde önemli bir değişikliğe gidecek.

Web3'e geçiş

Blokzincir teknolojisi sayesinde, oyunların komünitelerinin sahiplenici yaklaşımını; onların hak ettikleri şekilde ödüllendirebiliyor olması gerçeğine seyirci kalamayacaklarını gösteren Passion Punch kurucu ortağı ve CEO'su Vugar Hasani, vizyonlarını ayrıntılarıyla web3 oyunlara kaydırdıklarını duyurdu.

Passion Punch'ın mobil oyun sektöründeki tecrübesini kullanarak F2P (free to play) ve web3 dünyasını bir araya getirmeyi hedeflediğini aktaran Passion Punch kurucu ortağı ve CBSO'su Burak Ökmen, sürdürülebilir ekonomilere sahip, eğlenceli ve kullanıcı dostu ürünlerle; az önce rekabetin üst seviyelere ulaşmadığı bu piyasaya öncülük etmeyi hedeflediklerini de paylaştı.

Colendi Global CEO'su Bülent Tekmen, Passion Punch'ın web3'e geçişi ve mobil oyunların geleceğine karşın vizyonunu desteklemenin onlar için de heyecan verici olduğunu belirtti.

Kaynak: webrazzi.com URL: https://webrazzi.com/2023/03/20/passion-punch-4-milyon-dolar-tohum-yatirim-aldi/